Super...

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Super...

#1 Nový příspěvek od markopolo »

Zdravim...
Aby som sa cez zimu nenudil,tak som si doniesol supra,predtym som mal ZT 303,ale Super sa mi velmi paci....
Traktor sa dal aj nastartovat, ale dymil jak lokomotiva,ved necudo preco...
Mal prasknuty blok za cerpadlom,po rozobrati motora, som zistil tiez prasknute kruzky na piestoch,ryhy na valci od segerky-poistky piestneho capu,ventily sa zasekavali...
inac do srotu odniesli zavazia z kolies+ramena hydr.ktore odpalili od bloku prevodovky...
posielam par fotiek 8)
Přílohy
IMG_9379.JPG
IMG_9374.JPG
odpalena tyc na ramena...
odpalena tyc na ramena...
este raz ...
este raz ...
ryhy od poistky,po vypadnuty presla asi cez cap aj na druhu stranu...
ryhy od poistky,po vypadnuty presla asi cez cap aj na druhu stranu...
karbon...
karbon...
prasknuty...
prasknuty...
tiez
tiez
ta prasklina bola v strede zvaru, kde sa aj zavarila ,plus  este raz sa poriadne prevari s blokom po okrajoch,zvara sa liat.elektr.+blok zohrieva kyslik-plyn...
ta prasklina bola v strede zvaru, kde sa aj zavarila ,plus este raz sa poriadne prevari s blokom po okrajoch,zvara sa liat.elektr.+blok zohrieva kyslik-plyn...

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Super...

#2 Nový příspěvek od koro »

Super robotička na dlhé zimné večery vo vykúrenej garáži. Hoď aj fotku celého traktora, nech máme predstavu. Prajem ti veľa úspechov pri oprave.

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Super...

#3 Nový příspěvek od markopolo »

neake foto tu,po zgeneralkovani motora ,sa pustim do klampiarciny,plechariny... :ano:
Přílohy
IMG_9390.JPG
IMG_9393.JPG
IMG_9388.JPG
IMG_9391.JPG
IMG_9392.JPG
IMG_9389.JPG

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Super...

#4 Nový příspěvek od Dedo »

Tak ako vidím o zábavku na zimu , jar a možno aj leto máte postarané. Dúfam že budete priebežne dopĺňať aj foto dokumentáciu. Pri práci vám prajem veľa úspechov a pevné nervy.

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Super...

#5 Nový příspěvek od markopolo »

nestraste,do jari by som to chcel zmaknut...akurat teraz cakam na sadu valcov,ale maju koncorocnu inventuru,takze az po 4.1 2012 ;-)

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Super...

#6 Nový příspěvek od markopolo »

mam dost prezrate tie tesniace u-pliesky medzi hlavami,daju sa kupit nove...?

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Super...

#7 Nový příspěvek od Dedo »

http://www.nd-traktory.cz/nd-pro-traktory/ Skúste tu pokukať hádam niečo nájdete.

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Super...

#8 Nový příspěvek od czlukas »

Přeji hodně štesti při renovovani ;-)
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 393
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: Super...

#9 Nový příspěvek od pištabáger »

markopolo

Už som sa zlakol že ten pekný červenočierný Zetor50Super (moju fotku si použil v hlavičke)
je v takom zdevastovanom stave. Ja som ten traktor predal asi pred ôsmimi rokmy do Helpy.
Zaujímalo by ma kde si vyhrabal tú fotku. A čo sa týka tej generálky keď vymeníš valce ,zabrúsiš ventily tak by nebolo za škodu pozriet sa na klukovku .

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Super...

#10 Nový příspěvek od markopolo »

nasiel som ho na fore v jednom vlakne ,a tak sa mi zapacil , ze som si ho dal za vzor, tomu buducemu mojmu vytvoru...
aj som si myslel,ze sa niekto ozve ze som porusil autorske prava ,ale dufam ze sa neako dohodneme... :friends:
hej,pozeral som na kluku,ta by aj s loziskami mohla este nieco vydrzat...
skor mam obavy o ten blok ci nebude po zvarani a prevadzke motora praskat,a ak hej tak tam dam zvonku zaplatu...

Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 393
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: Super...

#11 Nový příspěvek od pištabáger »

Doporučil by som to z vonka zatreť lepidlom (tekutý kov) ale nedá mi to nepovedať že keď sa robí stredná oprava je lepšie ísť do detailov lebo sa to potom neskoršie môže vypomstiť,už mám aj takú skúsenosť.A že dávaš moju robotu za vzor tak to je celkom fajn.

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Super...

#12 Nový příspěvek od Dedo »

Ked už meníte vložky tak by ste mal dať urobiť aj kľukovku aby sa vám to nevypomstilo, a o ten blok sa neobavajte keď to zavaríte tak to vydrží.

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Super...

#13 Nový příspěvek od Ivan50 »

Čauko,mne takisto praskol blok na mojom supri :vztek: ,dal som zaplatu z 3mm plechu pod to silikonovy plát, "namazal silikonom" a drži už 5-ty rok,ma to vyhodu že tam nevznika pnutie a ked sa motor nahreje a roztiahne tak vdaka pružnosti silikonu to drži 8) .Aby som nezabudol , na konci praskliny som vyvrtal diery aby to nešlo dalej.
Přílohy
DSC00058.JPG

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Super...

#14 Nový příspěvek od markopolo »

Zdravim...
tak nakoniec som pozhanal neposkodeny blok,a urobil go motora,foto nakoniec...
ale mam problem s hydraulikou ,neako mi nefungovala ani ked som ho doniesol...
vymenil som novy olej ,stareho bolo asi 30 litrov emulzie,dal som von hydrauliku precistil kos,nalial asi 45 l pp oleja ,ale hydraulika mi chodi strasne pomaly,dole asi 5 min a hore tak isto,mal som ju vytiahnutu ,precistil som sito,ale ziadne zlepsenie,rozobral vedla sedadla nastavovanie tlaku oleja,ale tam sa novy olej ani nedostal ,vzdy je tam ta stara emuzia.... neake mechanicke poskodenie som nezistil...
hladal som na fore neaky prispevok ,niektori mali ten isty problem ale nenasiel som pricinu ani riesenie...
dik za radu...

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Super...

#15 Nový příspěvek od markopolo »

problem bol v rozvadzaci-kostke vedla sedadla,podla katalogu tam bol opacne pod pruzinkou zalozeny ventilek+v strede nadekli hydr. medzi ramenami pod srubou prepadu bol zaseknuty piestik...
teraz hydr.funguje ,a ma dostatocnu silu...
chcem sa spytat ako vam funguje packa na ovladanie zdvihu,t.j ci vam bavi aj ta stredna poloha...?
ak sa dvihnu ramena do hornej polohy,ma tycka na ramenach vratit paku na ovlad.zdvihu do strednej polohy...?

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“