Dedov SUPER50

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Dedov SUPER50

#61 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nemáš začo :) to já obdivujem, čo všetko dokážete porobiť a upraviť na tých starších traktoroch. Máte môj obdiv a uznanie 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#62 Nový příspěvek od Dedo »

Dokončili sme rampovač, fotka nižšie.


Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Dedov SUPER50

#63 Nový příspěvek od pedro643 »

Vyuzerá perfektne 8)

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#64 Nový příspěvek od Dedo »

Ďakujem,ešte ho namaľujem, pôjdem to vyskúšať.

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#65 Nový příspěvek od Dedo »

Traktorík dostal zase vianočný darček o čosi skôr v podobe kotúčových bŕzd. Nižšie prikladám niekoľko fotiek. K prerobeniu bŕzd na kotúčové som pristúpil lebo pôvodné už nevyhovovali a bol potrebný veľký tlak na pedál aby to ako tak brzdilo. A v mojom veku to už bola ťažká práca len samotné brzdenie. Prerobením na kotúče sa oveľa zlepšil účinok bŕzd a tiež aj súmernosť brzdenia. S pôvodnými brzdami sa to nedá porovnať. Syn ešte uvažuje o posilovači ale to nieje potrebné nakoľko brzdy fungujú výborne. Zatiaľ toľko ďalšie postrehy popíšem na jar keď ich otestujem v lese.
Naposledy upravil(a) Dedo dne stř pro 06, 2017 3:16 pm, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Dedov SUPER50

#67 Nový příspěvek od pedro643 »

Dedo tak toto je iná machrovina. Mne sa to veľmi páči, Tiež už dlhšiu dobu rozmýšlam ako by sa dali prerobiť mechanicke brzdy na rusakovy no šupnuť tam kotuče ma nenapadlo. Možeš prosím ťa dať detailnejšie fotky obydvoch kotučov ako su nasadene a trocha sa rozpísať čo všetko tebalo upraviť a prerobiť? Ďakujem

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#68 Nový příspěvek od Dedo »


Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#69 Nový příspěvek od Dedo »

Kotúče som nasadil na pôvodné náboje brzdovích bubnov, bolo potrebné na sústruhu presústružiť otvor v strede kotúča tak aby presne dosadol na osadenie na náboji. Osadenie na náboji bolo pôvdne asi 1mm tak aj to sa presústružilo asi na 2-3mm. Kotúč som k náboju priskrutkoval imbusovími skrutkami 8mm o tvrdosti 8,8. je ich tam osem na jeden kotúč čo je absolútne postačujúce. Potom som celý kotúč aj s nábojom osadil na pôvodné miesto. Potom som vyrobil držiaky na strmene a osdil som samotné strmene ( držiaky sú vyrobené z matriálu hrúbky 8mm a sú privarené k podlade). Podlahu mám priskrutkovanú k rámu kabíny tak aby bola pevná a mohol sa na ňu preniesť ťah a tlak vznikajúci pri brzdení. Potom som urobil rozvod kvapaliny na brzdy, spojku, a na vyrovnávač tlaku na vlečku nakoľko na vlečke mám vzduchové brzdy ktoré boli tiež ovládané mechanicky. Brzdy nám na jeden brzdový pedál , na druhom brzdovom pedáli mám valec ktorý mi púšťa vzduch na brzdenie vlečky ( výhodou je to že brzdy na traktore brzdia súmerne a po rozpojení brzdových pedálov môžem brzdiť samostatne vlečku, alebo traktor). Ak sú pedále spojené brzdí aj vlečka aj traktor mám to nastavené že vlečka brzdí o čosi skôr. Funkciu smerových bŕzd som vyriešil dvoma ručnými brzdami každá pre jedno koleso. Páky ručných bŕzd som použil z octávie. Brzdové valčeky mám pod podlahou. Je to pekne vidieť na fotkách ktore prikladám nižšie.


Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#71 Nový příspěvek od Dedo »

V predošlom príspevku je jedna fotka kotúča ktorý je už osadený na mieste . Nejakú detailnejšiu fotku už nemám lebo kôli kolesu ani neviem urobiť, a v mojom veku sa vtrepať pod traktor tak to by ma ani starká spod neho nevybrala. ale ak by si potreboval s niečim poradiť kľudne mi zavolaj rád ti poradím ak budem vedieť lebo neviem či má bielorus rovnako riašené brzdy ako zetor. Ak ano tak to nieje problém.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Dedov SUPER50

#72 Nový příspěvek od pedro643 »

Dedo ďakujem, tvoj popis mi veľmi pomohol. Bielorus ma v podstate rovnaké brzdy ako zetor. Vo vlakne budem mať uťčite na nejakej fotke aj brzdy. Vidím to tak že si cez zimu premyslím čo a ako a keď sa vonku otepli vrhnem sa nato.

Uživatelský avatar
Lubko
Příspěvky: 114
Registrován: pát bře 18, 2011 7:03 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: Dedov SUPER50

#73 Nový příspěvek od Lubko »

Na paradu 8)

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Dedov SUPER50

#74 Nový příspěvek od Dedo »

Tak zase niečo nové teraz som prerobil olejové filtre z pôvodných na plnoprietokové. Výhodou je že sú účinnejšie ako pôvodné a výmena stojí pár €. Ďalšou výhodou je vyšší tlak oleja teda aspoň sa mi tak zdá.

http://www.imageworld.sk/images/mx0g70v6kearcboh6yk.jpg

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Dedov SUPER50

#75 Nový příspěvek od rosch8 »

Dedo, tie priruby si kupoval?
Povodne filtre mali strmene po obvode nadobiek, alebo isla cez cely filter krizom skrutka?

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“