Super 50 ze zadkem 35

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Super 50 ze zadkem 35

#1 Nový příspěvek od lubosb »

Ahoj vespolek,

Připadá mi vhodné do tohoto vlákna také přispět:

Před rokem jsem koupil dle inzerátu Zetor Super 50, techničák k němu mám s ustříhnutým rohem na Zetor 35. Výrobní čísla jsem jestě neporovnával, pač je to jedno - stejně je neplatný. K traktoru mám již několik nářadí, z čehož bych uvedl pro testování hydrauliky a spojky 2: dvouradličný nesený roudnický pluh (cca 580kg - puvodne 3 radlice) takže má míň a rotačku žtr 140 (360kg) Agrostroj Pelhřimov.
Dle všech znaků je "předek" padesátka a "zadek" 35tka.
-nemá boční olejovou vanu
-nemá řemenici
-nemá žhavení
-má dekopresor
-asi nemá dvojčinnou spojku - viz níže
-nemá redukce
-má 5 rychlostí
-má dvě nalévací hrdla do hydrauliky, s tim že to ale zdvihne 2mailerový vlek (odzkoušeno)
-má tu kostku na přepínání okruhů hydrauliky, ale nevím, zda tam je ta prostřední poloha, jelikož jsem její funkci zatím nepochopil
-nemá motohodiny ani žádný náhon k tomu
-má ukazatel tlaku oleje v motoru, teploměr chladící kapaliny, ukazatel tlaku vzduchu, kontrolku dobíjení a nějakou zelenou kontrolku, který se rozvítí v poloze myslim že 1 spínací skříňky.

Abych pravdu řekl, zadek vypadá na 35, ale jakoby upravené.

Problémy které se vyskytují nevím ale zda je to poruchou nebo je to tak dáno:

1) ramena pracují normáně nahoru-dolu při nasazeném nářadí, když jsou navolno, musím po nich chvilku skákat a tím je donutím k zemi (ale to mě ani moc netrápí) když má zapřažený pluh, tak jdou dolu až moc rychle. To je další věc:

Existuje nějaká vychytávka jak upravit páčku ovládání ramen, aby nebyla tak citlivá? (chci napřiklad nastavit pevnou hloubku nářadí, tak si to seřidím tou páčkou, nahoru-dolui-nahoru-dolu až se to ustálí a jedu, za chvilku zapadnu do mokřiny, přes uzávěrku diferenciálu se nakonec nevyhrabu a musím nářadí zvednout a zase dlouho seřizovat. Poradíte?

2) Když zapojim rotačku a připravím k sečení nemůžu pohybovat rameny nahoru-dolu aniž by se rotačka netočila, což vypadá, že čerpadlo hydrauliky automaticky roztáčí náhon, který nejde odpojit. -budiž. Co mě ale nejvíc vadí a je to i dost nebezpečné je to, že jakmile dám rotačku do otáček, tak se vlastně traktor rovnou rozjíždí na zařazenou rychlost. V době, kdy je rotačka roztočená po vyšlápnutí spojky nelze vyřadit a zabrzdit traktor. Prostě pokud jedu proti zdi musim rotačku pustit k zemi, at tam je cokoliv a co nejdriv ji zastavit až potom mužu vyřadit rychlost a traktor zabrzdit. Zřejmě tam bude určitě jednoduchá pojezdová spojka, ale proč při vyšlápnutí spojky nemůžu vyřadit? Stejně tak, když roztoím rotačku na místě a pak se chsi rozjet: seslápnu spojku a rychlost tam nedám (jsou slyset zuby) To jako převodovku roztáčí přes náhon ta rotačka a nebo je tydy problém ve spojce?

Díky za postřehy a nápady a přeji hodně motohodin bez nehod a poruch.

Luboš

Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Re: Super 50 ze zadkem 35

#2 Nový příspěvek od lubosb »

Tak se omlouvám, mělo to patřit do vlákna "super 35"

Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Re: Super 50 ze zadkem 35

#3 Nový příspěvek od lubosb »

můj super
Přílohy
muj super
muj super

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Super 50 ze zadkem 35

#4 Nový příspěvek od Blajda »

Pěknej 8)
Mám 3011 a jdou kšandy zároveň náhonem, jinak to nejde.
proč nejde řadit nevím?
Zetor 3011 a 6748

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Super 50 ze zadkem 35

#5 Nový příspěvek od zts18345 »

a ked zmacknes spojku kosacka zastane a traktor ide dalej????skus sa pozret na spojku cez to bocne okienko mozno tam nieco zbadas pokial je tak dvojita spojka moze byt zle zostelovana a preto ide aj cez zuby a nejde vyradit ale pokial by mal len jednocinnu spojku tak by zastal aj traktor spolu s kosackou pokial sa mylim tak ma opravte ale kazdopadne si to dobre obzri a urcite sa nieco ukaze 8) :friends:
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Re: Super 50 ze zadkem 35

#6 Nový příspěvek od lubosb »

zts18345 píše:a ked zmacknes spojku kosacka zastane a traktor ide dalej????skus sa pozret na spojku cez to bocne okienko mozno tam nieco zbadas pokial je tak dvojita spojka moze byt zle zostelovana a preto ide aj cez zuby a nejde vyradit ale pokial by mal len jednocinnu spojku tak by zastal aj traktor spolu s kosackou pokial sa mylim tak ma opravte ale kazdopadne si to dobre obzri a urcite sa nieco ukaze 8) :friends:
Kdyz zmacku spojku, rotacku uz neroztaci nahon, ale rotacka setrvacnosti dobiha a dokud se uplne nezastavi, tak nevyradim a jedu stale dal.

Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Re: Super 50 ze zadkem 35

#7 Nový příspěvek od lubosb »

Blajda píše:Pěknej 8)
Mám 3011 a jdou kšandy zároveň náhonem, jinak to nejde.
proč nejde řadit nevím?
Diky, ale zadny velky opravy neprodelal, jen jsem ho natrel, aby to trosku vypadalo.
Vsechno chodi krasne, jen tyhle dva problemy. Na druhou stranu me zivot naucil, zybetcne se nevrtat v necem co funguje. Zrovna ted ten traktor dost potrebuju, tak to nechci moc rozebirat :)

Uživatelský avatar
23markus
Příspěvky: 527
Registrován: ned črc 08, 2007 5:50 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Super 50 ze zadkem 35

#8 Nový příspěvek od 23markus »

čo sa tyka tej rotačnej kosy, ked ju roztočiš a potom odstaviš traktor začne ti v kose cvakat dobehova spojka alebo nie? Ak nie tak maš problem v kose! Ta dobehova spojka je na tom tej večšej remenici.

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Super 50 ze zadkem 35

#9 Nový příspěvek od Blajda »

to asi nebude na všech rotačkách.Musel by mít kardan s volnoběžkou
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Super 50 ze zadkem 35

#10 Nový příspěvek od czlukas »

Blajda ma pravdu my mame v praci jednu rotačku bez volnoběžky tak se tam musi davat kardan z volnoběžkou a nejstarši opravař řikal že vice takovych rotaček bylo ;-)
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Re: Super 50 ze zadkem 35

#11 Nový příspěvek od lubosb »

Rotačka žtr 140 volnoběžku nemá a já mám obyčejný kardan. Takže mi nezbýva než pořídit kardan s volnoběžkou

http://www.prozemedelce.cz/products-mai ... gory_id=43.

Nebo pořídit samotnou volnoběžku

http://www.prozemedelce.cz/products-mai ... gory_id=43

- coz by cenove bylo snad schudny. tak nevim no... A vlastne netusim zda pravotocivou ci levotocivou.

standais1
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 03, 2012 10:45 am
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Super 50 ze zadkem 35

#12 Nový příspěvek od standais1 »

se suprem moc zkušeností nemám (s 35 vůbec žádné), takže s tou spojkou ti neporadím, ale k té poloze ramen: našteluj si páku tak abys měl hloubku orby jak ti bude vyhovovat a dej šroub s matkou pod páku hydrauliky (do dážky, ve který jezdí ta páka) jakoby ji uděláš doraz o něco výš. tak nemusíš furt hledat tu správnou polohu po zdvihnutí ramen, páku jednoduše doťukneš na šroub a je to. na Crystalu to tak používám léta a maximální spokojenost. jo a ta kostka co přepíná tlak mezi vnitřním a vnějším okruhem hydrauliky má uprostřed neutrální polohu, takže nejde ani jeden okruh.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Super 50 ze zadkem 35

#13 Nový příspěvek od padesátka »

U padesátky je 2 lamelová spojka a všechno se vypíná jedním sp. ložiskem.První poloha pedálu(asi napůl vyšláplej pedál) pojezd--druhá poloha(až na podlahu) náhon-tak-že,když jedeš s rotačkou tak na první polohu zastavíš,ale rotačka jde porát když přišlápneš až na podlahu vše se zastaví. Seřid správně vypínací páčky spojky a bude to chodít jak víno.

Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 203
Registrován: pon led 26, 2009 6:30 pm
Bydliště: Kristiansand

Re: Super 50 ze zadkem 35

#14 Nový příspěvek od Juro »

ja som mal presne kombinaciu ako ty super 50motor+35prevodovka ,kosačku som mal žtr140 všetko šlo radit aj počas kosenia aj dvyhat ramena pričom sa kosačka točila.takže to bude asi spojkou da sa doštelovat cez ten otvor na boku .najlepšie ked k traktoru zavoláš niekoho kto ma supra a vi co a jak ;-)

Uživatelský avatar
lubosb
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 07, 2011 8:48 am

Re: Super 50 ze zadkem 35

#15 Nový příspěvek od lubosb »

Díky moc za rady, zkusim se podívat tím otvorem na spojku

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“