Supřík z Malé Hané

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Supřík z Malé Hané

#1 Nový příspěvek od PetrP »

Ahoj :) tak Vám představím i toho našeho. Je to rok výroby 1959 a v tomto roce ho dostal můj děda jako první traktor v místním JZD, kde později byl používám zejména za nakladačem UNHZ 500. Po cca 22 letech, kdy přišla modernizace vozového parku, abyl tento Supr nahrazen novější modrou 6911 a Supra tak děda dovezl domů, pač jsme měli menší hospodářství. Už v této době měl Supr problém, že mu šel z komína trochu oheň. Nejspíš podpálený ventily. Doma ještě několik let pracoval, zejména navážel věci na stavbu domu a během této doby se ve vesnici naskytla možnost koupit i Z4011, tak domů přibyla ještě i ta, s tím, že se Supr postaví pod kůlnu a opraví. Jakto to tak bývá, od roku cca 1992-1993 na opravu došlo až před měsícem, kdy jsme se s otcem do toho pustili :) Stav odpovídá stáří, naštěstí jsme motor čas od času přes klikou protočili, nádrž byla doposud plná nafty, aby nevyrzela, Supřík byl zaplachtovanej pod přístřeškem. Jinak je to Supr 35 s motorem z 50tky, má i TP a SPZ, bez STK.

Tady nějaký fotky, po odklizení bordelu co byl kolem a po měnším ometení od pavučin :)
03.JPG
05.JPG
06.JPG
Tady už je vidět v kastlíku na baterku náhradní origo komín :)
07.JPG
15.JPG
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#2 Nový příspěvek od PetrP »

Oprava začala sundáním hlav, očistil jsem je v naftě a pak jsme je zavezli strécovi, co opravuje motory atd. vč. novejch ventilů a novejch trisek, aby se nato podíval a pomohl nám to dát do kupy :)
21.JPG
Za týden volal, že se díval na hlavy a že druhej + třetí válec bude už špatnej a bude potřeba i go motoru. Tak se pokračovalo v rozebírání a čištění všeho, co přišlo pod ruku...
26.jpg
28.jpg
77.JPG
75.JPG
A taky dorazily nový sady úplného válce, výrobce Premot - Františkovy Lázně a kompletní sada těsnění motoru.
32.JPG
33.JPG
37.JPG
42.JPG
Po vyjmutí ojnic jsme zjistili, že druhá ojnice je nějaká špatná, tak jsme si udělali výlet do firmy Renova ve Stránecké Zhoři u Velkýho Meziříčí, kde nám na počkání, druhou ojnici vyměnili, do všech ojnic dali nový ty spodní pouzdra (horní byly OK) a stočili na míru, kterou jsme naměřily na klice. Soused nato měl nějaký speciální nástroje, kterejma nám to poměřil :) Jo a ještě jsem tam vzal novej zemnící proužek k baterce.
SV404796.JPG
SV404799.JPG
Naposledy upravil(a) PetrP dne pon pro 07, 2009 11:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#3 Nový příspěvek od PetrP »

Momentálně se chystáme ojnice na zkoušku dát na kliku, pokud to bude v pořádku, soused si je vezme do práce spolu s pístama a dá nám to tam dohromady.

Dynamo, startér a relé je na preventivní prohlídce, aby byly ready :) Baterku máme v garáži novou.

Tento týden objednávám z firmy Beno - palivové filtry, klínovej řemen, různá těsnění, odtokové potrubí atd. Nejspíš bude i nové čerpadlo na vodu, pač to naše nějak chrastí. Tento týden půjde ven, tak uvidíme :)

No tady foto, jak je teď odstrojenej, jednu stranu motoru jsem očistil, něco mě ještě čeká očistit a pak snad už motor nastrojíme zpět :)
73.JPG
Naposledy upravil(a) PetrP dne pon pro 07, 2009 11:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Z4011 + Z6945

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#4 Nový příspěvek od bigles »

Budes tam vzadu nechavat ten rozvadec na hydrauliku ?a zkouseli jste ho probudit po te době ?

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#5 Nový příspěvek od PetrP »

jj rozvaděč tam zůstane, s ním se snad nic nestalo zatu dobu. Jinak jsme traktor před tou rozborkou nezkoušli probudit, hned se to rozházelo. Přece jen všechny gumový věci byly zpuchřelý, či rozpadlý, bylo by to jako cedník po nastartování. To nepočítám věc, že bužírky na elektrice už to měly taky za sebou, takže jsem si celej předek prošel, nafotil a v PC namaloval schéma, pač elektrika se bude muset udělat taky nová. Jak bude motor v kupě, nový náplně, filtry, těsnění, tak ho samo hned zkusíme projet. Zkoušeli jsme akorát řízení, to vypadá OK, řadit tam jde pěkně, to říkal otec, že převodovka byla dobrá tenkrát, když šlápneme na brzdu, pedál se vrátí.
Jestli nepůjde do jara do světa z důvodu, že bysme koupili něco s předkem, tak ho pak odmašlím, z plechařiny je potřeba zadní blatníky vyvařit v místech, jak jsou držáky zástěrek (zkrátky ty konce jen), trochu vyklepat pár dolíků na předním čelu, udělal by se celolak, přední kulatý blatníky máme nový, pneu na celej traktor taky, tudíž by se i zrovna přezul, udělala asi i STK a zase by začal sloužit :)
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
Jaryn
Příspěvky: 229
Registrován: čtv led 08, 2009 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supřík z Malé Hané

#6 Nový příspěvek od Jaryn »

No pěkný kousek máš,já bych ho teda neprodával... 8) Múžu se zeptat na kolik tě přišly ty kompletní válce,dík a at se darí v renovaci...
I když tě holka zradí,i to se může stát,zůstane ti zetor věrný kamarád...

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#7 Nový příspěvek od PetrP »

Ahoj, jedna sada stojí 1515,-- bez DPH. Koupeno u Nekvindy, co jsem se jich ptal tenkrát přes E-mail na cenu, tak mi odepsali, že mají ještě cca 50ks.
No bude to těžký rozhodování co dál. Mně osobně se Supr jako traktor moc líbí, starej hezky udělanej traktor má svoje kouzlo :) Ale hodilo by se něco silnějšího za 7tunku vlečku co máme a za pluh apod., přece jen 7X45 už je natom líp skrze kabinu - nastupování, topení, posilovač, ale zase horší na opravy apod. Zkrátka tato volba by nastala jen v případě, že by se fakt šiklo něco slušnýho za přiměřenej peníz.
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supřík z Malé Hané

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Kde je v Tvám pojetí Malá Haná ??
já jen, že píšeš spíš jako čech, než moravan , píšeš skoro třeba jako pražák.

Jako Malá Haná mam zafixovaný místa jako Šebetov, Vanovice , Drválovice,
Neboli ta dolina co je mezi Boskovicema a Jevíčkem ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#9 Nový příspěvek od PetrP »

To jak píšu, je spíš handicap z oboru, kterej jsem studoval. Abych psal po našem, nato bych se musel trochu soustředit, ale při mluvení ne. Přesně jak píšeš, jsem kousek od Jevíčka a té dolině se říká Boskovická brázda :)
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#10 Nový příspěvek od PetrP »

Dneska si jel otec zařizovat pár věcí, tak jsem mu dal seznam, co je ještě potřeba koupit, no něco málo dovezl :) Taky jsem dnes objednal další balíček součástek z firmy Beno a do konce týdne ještě objednám origo plátěnou střechu. Pak už bude předek traktoru v novotě, jen to poskládat :)
SV404901.JPG
SV404902.JPG
Chtěl jsem se zeptat, jak kdo máte vyřešenej plnič vzduchu. Nikde nemůžu sehnat ty sétka a kulový filtrační pletivo, co je mezi něma (viz foto). Nevíte, kde by se to dalo koupit (Beno a Nekvidna nemá), nebo čím to případně nahradit, jakým filtrem? Záložní varianta je nachystaná, celej čistič pryč a nahradit ho tím novějším kombinovaným, shodou okolností jeden by doma byl. Ale radši bych zanechal ten origo stav.
Plnič vzduchu.JPG
Z4011 + Z6945

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#11 Nový příspěvek od bigles »

Tu samou pumpu sem ti mohl nechat za poloviční cenu akorat bez řemenice

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Supřík z Malé Hané

#12 Nový příspěvek od vitek »

bastardtraktor píše:Kde je v Tvám pojetí Malá Haná ??
já jen, že píšeš spíš jako čech, než moravan , píšeš skoro třeba jako pražák.

Jako Malá Haná mam zafixovaný místa jako Šebetov, Vanovice , Drválovice,
Neboli ta dolina co je mezi Boskovicema a Jevíčkem ?
Je vubec místo, který neznáš? :D :D :D :D Sice si na druhé straně ropubliky,ale ty dědinky o pád obyvatelech pěkně louskáš z hlavy

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#13 Nový příspěvek od PetrP »

Škoda :-( nj, už je doma.

Jsme našli na Supra asi 4 pumpy, jenže 2 se netočej, 1 těžko, 1 vcelku pěkně, ale všechny už použitý a hozený ve skříni, takže byly měněný asi z důvodu, že byly špatný, nebo jestli ta 1 by byla dobrá,kdoví... Ta původní pumpa, co tam ještě ráno byla, než jsem ji oddělal se točí taky hezky, trochu v ní chrastí, když se roztočí a řemenice mírně háže, asi ložiska. Soused se na ni koukal, jak nám pomáhal s tím motorem a říkal, že by radši dal novou. Když už ten motor vyšel na takový peníze, nemá cenu riskovat zkoušením, která je dobrá a která ne.
Z4011 + Z6945

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#14 Nový příspěvek od bigles »

Novou neni třeba stači zgeneralkovat, my mame dvouvyvodovou pumpu na supu a vzdycky kdyz tece zgeneralkujeme dame novi loziska a gufera a je to ty srance co v to msou original nevydrzi nic

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supřík z Malé Hané

#15 Nový příspěvek od bastardtraktor »

vitek píše:
bastardtraktor píše:Kde je v Tvám pojetí Malá Haná ??
já jen, že píšeš spíš jako čech, než moravan , píšeš skoro třeba jako pražák.

Jako Malá Haná mam zafixovaný místa jako Šebetov, Vanovice , Drválovice,
Neboli ta dolina co je mezi Boskovicema a Jevíčkem ?
Je vubec místo, který neznáš? :D :D :D :D Sice si na druhé straně ropubliky,ale ty dědinky o pád obyvatelech pěkně louskáš z hlavy
No to jen asi proto, že můj otčím pochází z Vanovic - bohužel se spolu už ale nebavíme a s příbuznými co ve Vanovicích jsou se on taky nejak pohádal - stavoval jsem se tam vloni , chtěl jsem si prohlídnout jejich úúúžasně velikej statek, kterej jsem viděl naposledy v dětsví a ani mě nepustili na dvorek. :'(
Ale aspoň jsem si to tam projezdil a prošel po okolí a osvěžil paměť.
Šebetov si pamatuju jen proto, že tam byla nejbližší zastávka vlaku - taková lokálka.
A ještě mě napadly Knínice a Letovice - tam bylo koupaliště, na kterym mě začali učit plavat.
ooooooooooooo

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“