Supřík z Malé Hané

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#16 Nový příspěvek od PetrP »

Jo jo, to jsou všechno dědinky za Velkejma Opatovicema směrem na Boskovice. Do Vanovic to můžu mít cca 10km, ale nejezdím tama, pač do Boskovic na Borotín a Vanovice to je zajížďka, lepší to je právě naty Cetkovice, Šebetov, Knínice, Vážany atd.
Z4011 + Z6945

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Supřík z Malé Hané

#17 Nový příspěvek od vitek »

bastardtraktor píše: No to jen asi proto, že můj otčím pochází z Vanovic - bohužel se spolu už ale nebavíme a s příbuznými co ve Vanovicích jsou se on taky nejak pohádal - stavoval jsem se tam vloni , chtěl jsem si prohlídnout jejich úúúžasně velikej statek, kterej jsem viděl naposledy v dětsví a ani mě nepustili na dvorek. :'(
Ale aspoň jsem si to tam projezdil a prošel po okolí a osvěžil paměť.
Šebetov si pamatuju jen proto, že tam byla nejbližší zastávka vlaku - taková lokálka.
A ještě mě napadly Knínice a Letovice - tam bylo koupaliště, na kterym mě začali učit plavat.
Týjo dobrý. Fakt to tam dobře znáš. Ve vanovicích mám švagrovou, tak vím o čem to tam je...

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supřík z Malé Hané

#18 Nový příspěvek od bastardtraktor »

vitek píše:
bastardtraktor píše: No to jen asi proto, že můj otčím pochází z Vanovic - bohužel se spolu už ale nebavíme a s příbuznými co ve Vanovicích jsou se on taky nejak pohádal - stavoval jsem se tam vloni , chtěl jsem si prohlídnout jejich úúúžasně velikej statek, kterej jsem viděl naposledy v dětsví a ani mě nepustili na dvorek. :'(
Ale aspoň jsem si to tam projezdil a prošel po okolí a osvěžil paměť.
Šebetov si pamatuju jen proto, že tam byla nejbližší zastávka vlaku - taková lokálka.
A ještě mě napadly Knínice a Letovice - tam bylo koupaliště, na kterym mě začali učit plavat.
Týjo dobrý. Fakt to tam dobře znáš. Ve vanovicích mám švagrovou, tak vím o čem to tam je...
No otčím tam bá bratrance. Už jen jednoho. Ten druhý se zabil v traktoru - nejak se mu to rozjelo z kopce - myslím, že v sadě, neubrzdil , převrátil se a zemřel. A to je již druhej případ v tý rodině během pár let. Podle toho možná poznáš, jak se jmenujou. Ale Ti bratranci se jmenujou jinak. Jejich teta - tedy otčímova máma byla strašně hodná, ale jinak všichni v tý rodině jsou nějaký protivný - aspoň na mě.
Jo a ta máma měla doma líheň kuřat - celkem velkou - ale to je někdy vzačátkem 60. let. Je to nad záložnou.

V tom statku meli obrovskou stodolu postavenou ve svahu nad zahradou a na zahradě potok a tou obří stodolou byl prostor , kterýmu říkali to podstodoló - neskloňovali to - říkali je to v podstodoló , jdi do podstodoló a tak.
No a to bylo plný starých předválečných zemědělských strojů - bylo tam toho mraky - tam jsem si v tom přítmí nejradši hrál s těma rezatejma strojema.
Chtel jsem to strašně moc znova vidět, jel jsem někde okolo - prostě z Moravy do Čech , našel jsem to , stavil se tam, ale jak řikam - nepusili mě ani do dvora a vpodstatě me dost hnusně vyhnali. Ale je to asi tím, jak se mu brácha zabil v traktoře, tak od tý doby je protivnej asi na celej svět. Takže mu to odpouštím.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#19 Nový příspěvek od PetrP »

Dneska se Pošta vyznamenala jednou, v úterý kolem oběda objednáno a dneska v tu stejnou dobu už přišel balíček 8)
SV404903.JPG
Z4011 + Z6945

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#20 Nový příspěvek od bigles »

Vypadá to výborně hůavně ať to všechno pasuje :)

Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supřík z Malé Hané

#21 Nový příspěvek od Casser X »

PetrP píše:...Dneska si jel otec zařizovat pár věcí, tak jsem mu dal seznam, co je ještě potřeba koupit, no něco málo dovezl :) Taky jsem dnes objednal další balíček součástek z firmy Beno a do konce týdne ještě objednám origo plátěnou střechu. Pak už bude předek traktoru v novotě, jen to poskládat :) ...
SV404901.JPG
Zdar Petře, tyhle světla mají ten zadní hrnec kulatý? Jaký mají průměr? Hledám na svou 6911 ty původní světla, a zatím jsem objevil jen ty s tím jakoby kuželem, a ty tam nechci dávat, ty se mi nelíbí. Tyhle podle fotky vypadají, že by to mohly být. Kde jsi je koupil? Díky za informaci ...

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#22 Nový příspěvek od PetrP »

Díky chlapi, zrovna jsem to byl vyzkoušet, všechno sedí perfektně, až se mi tomu nechce věřit :)
Caser bohužel, ty kulatý hrnce už k sehnání asi moc nejsou. Měli prej jen tyto, jsou na Crystala a vzadu jsou jak píšeš do kužele. Uvidím jak to bude vypadat. Kdyby to tam nějak nesedělo, stříknu ty původní kulatý hrnce na černou a přehodím to, s tím, že paraboly a to přední sklo s rámečkem bych zanechal nový.
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#23 Nový příspěvek od PetrP »

Z důvodu, že jsem "puntičkář" a chceme mít Supříka v dobrým stavu, očekávám, že mi zítra nebo příští týden dorazí nová plátěná střecha včetně komínu.

Kdyby někdo chtěl, měl bych tu 2 na prodej. Ten jeden je původní, tudíž zažil trochu ohně a je takovej opálenej, vrch komína je prasklej v tom sváru, je třeba ho vyčistit a ten vrch opravit. Pro někoho, kdo nemá přes dlouhý zimní večery co dělat ideální :)
Druhej byl rezervní, nikdy nenasazenej, aspoň to tak uvnitř vypadá, ale není smaltovanej. Zde foto, kdyby někdo nějakej chtěl, napište a domluvíme se.
Obraz003.jpg
Obraz004.jpg
Obraz005.jpg
Obraz006.jpg
Obraz007.jpg
Obraz008.jpg
Omlouvám se za kvalitu, zrovna došla baterka ve foťáku, tak jsem musel mobilem, zítra to napravím...
Z4011 + Z6945

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#24 Nový příspěvek od bigles »

No vypadaji ty komíny dobře uvidis jestli ho nekdo koupi, ja kdyz budu potrebovat tak mam u souseda jeden z crystala :)

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Supřík z Malé Hané

#25 Nový příspěvek od PetrP »

jj, trochu opravit a natřít, ještě by někomu posloužily
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#26 Nový příspěvek od zetor tomas »

bigles píše:No vypadaji ty komíny dobře uvidis jestli ho nekdo koupi, ja kdyz budu potrebovat tak mam u souseda jeden z crystala :)
Ty tam nemáš tenhle originální, viď? Ty máš kulatej nebo hranatej?
Zetor 5945 a Zetor 6711

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#27 Nový příspěvek od bigles »

Hranatej z crystala tam je dobrej zvuk :D

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#28 Nový příspěvek od zetor tomas »

bigles píše:Hranatej z crystala tam je dobrej zvuk :D
Kdybys bejval chtěl, mohl jsem ti nechat ten, co sme měli...ted už je pryč..
Zetor 5945 a Zetor 6711

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#29 Nový příspěvek od bigles »

zetor tomas píše:
bigles píše:Hranatej z crystala tam je dobrej zvuk :D
Kdybys bejval chtěl, mohl jsem ti nechat ten, co sme měli...ted už je pryč..

To máš jedno zatim je ten komín dobrej a když budu potřebovat můžu mít další, a máš ještě nějaký díli na surpa ?

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Supřík z Malé Hané

#30 Nový příspěvek od zetor tomas »

bigles píše:
zetor tomas píše:
bigles píše:Hranatej z crystala tam je dobrej zvuk :D
Kdybys bejval chtěl, mohl jsem ti nechat ten, co sme měli...ted už je pryč..

To máš jedno zatim je ten komín dobrej a když budu potřebovat můžu mít další, a máš ještě nějaký díli na surpa ?
Jo, něco tam ještě zbylo, ale už jen takový věci jako šaltrpáka, setrvák, spoka, páka ruční brzdy..atd. Hlavy, komín a těsnění už jsou pryč.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“