Super 35 hadanka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Super 35 hadanka

#1 Nový příspěvek od LUBENO »

Nazdar panove. :help:
Kupil som supra 35 s 50 motorom r.v.1957,a neviem co je vlastne zac. :'(
popis:
predna naprava motor super50,prevodovka super35,ma uzavierku,4rychlosti,nema redukovane.zadne poloosi maju zavit ako35,hydraulika je z 50.
ma vyvod na bocny nahon funkcny,len nemam remenicu :vztek: a osku a tak mi mozete jednu posunut :idea: vstrekovacie cerpadlo je ifa auto alebo kombajn ,neviem.
ocakavam vase rady rozumy :obchod:
moj email super50zetor@azet.sk lebo sa nemozem dostat k spravam.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Super 35 hadanka

#2 Nový příspěvek od koro »

Určite má len 4 rýchlosti?

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Super 35 hadanka

#3 Nový příspěvek od LUBENO »

koro píše: pát led 14, 2022 1:47 pm Určite má len 4 rýchlosti?
Nazdar, dnes som otvoril vrch prevodovky, či tam náhodou neobjavím tú 5. rýchlosť. Zatial mi to nejde. Mám tip na opotrebovaný palec na rych. pake. Keď dám dole nádrž, tak uvidím. Podla mňa by to malo mať 5 rych. ale idu mi zaradiť len 4. Potreboval by som foto prevodovky na 35, 5rych. ako vyzeraju kolesa, osky. Keby ti to nevadilo, daj kontakt do sz aby sme sa stretli a vedel mi poradit naživo

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Super 35 hadanka

#4 Nový příspěvek od LUBENO »

koro píše: pát led 14, 2022 1:47 pm Určite má len 4 rýchlosti?
Tak som zistil že som blbý. chýba mi štítok na rýchlosti a namiesto 5 mi nejde zaradiť 4, takže teraz po novom hladám 4 a nie 5. rych. Vlavo dole, prvé kolečko od motora si myslím že je zodpovedné za problem. Má mierne opotrebované zuby, asi do polovice. Nemáš náhodou foto prevodovky do supra 35?

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Super 35 hadanka

#5 Nový příspěvek od koro »

Servus priateľu. Foto 35kovej prevodovky ti nepošlem, pretože ja mám opačnú kombináciu ako ty. Ja mám 35kový motor a 50kovú prevodovku. Mám však nejakú literatúru na Z35Super a mám pocit, že tam je prevodovka na fotke alebo aj rozkreslená. Pozriem to a prilepím sem. Zatiaľ skús toto. http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... 135521&t=1

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Super 35 hadanka

#6 Nový příspěvek od LUBENO »

koro píše: pon led 17, 2022 7:42 am Servus priateľu. Foto 35kovej prevodovky ti nepošlem, pretože ja mám opačnú kombináciu ako ty. Ja mám 35kový motor a 50kovú prevodovku. Mám však nejakú literatúru na Z35Super a mám pocit, že tam je prevodovka na fotke alebo aj rozkreslená. Pozriem to a prilepím sem. Zatiaľ skús toto. http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... 135521&t=1
no nazdar,tak to by mi velmi pomohlo keby si to našiel.Pozrel som ten kontakt,ale je tam nejako vela tých tyčiek na čom sú vidličky ofotil som to čo mám ja povedz svoj názor prosím ťa ja už začínam byť s toho mešuge.Už ma napadlo či nemám črevá z 50 v prevodovke 35 za tie roky je všetko možné.Druhého supra čo mám to je čistá 50 robil som na nej veľa vecí ale prevodovku som nemal otvorenú nebolo treba.Na páke je zlomená struna,a dosť zodratý palec,myslím,že to je príčina tá 4 akokeby tam na polovicu išla zaradiť ale celkom nie neviem.Sami zdá že som volakde na nete videl v ponuke nový palec ale neviem presne,alebo mám kúpiť druhú páku alebo vyvariť ten starý? Neviem rozmýšľam.
Obrázek

Obrázek

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Super 35 hadanka

#7 Nový příspěvek od LUBENO »

koro píše: pon led 17, 2022 7:42 am Servus priateľu. Foto 35kovej prevodovky ti nepošlem, pretože ja mám opačnú kombináciu ako ty. Ja mám 35kový motor a 50kovú prevodovku. Mám však nejakú literatúru na Z35Super a mám pocit, že tam je prevodovka na fotke alebo aj rozkreslená. Pozriem to a prilepím sem. Zatiaľ skús toto. http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... 135521&t=1
ešte foto
Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Super 35 hadanka

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Pokial tam nikde nemas paku redukcie ani na nu vyvod s prevodovky, tak aj podla foto mi pride ako 35-kova, 5rychlostna prevodovka. Podla tvojej foto prevodovky s hora, je koleso vlavo pre spiatocku a jednotku, to stredne dvojkoleso pre prevody 2 a 3, a uplne v pravo 4 a 5.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Super 35 hadanka

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Este doplnim, ze S-50 prevodovka s redukciou by tam mala aj stvrtu presuvnu tyc redukcie. Ty ich tam mas len tri.

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Super 35 hadanka

#10 Nový příspěvek od koro »

Presne ako píše Pali. Ja som ti to chcel včera tiež napísať presne takto, len som musel bojovať so živlom, keďže mi silný vietor narobil pár škôd. Redukciu tam určite nemáš. Otázka je prečo nejde zaradiť 4 alebo 5 stupeň. Možno je ohnutá vidlička. Ja by som skúsil zaradiť jednotlivé stupne takto keď je to otvorené nejakým veľkým skrutkovačom alebo páčidlom ale hlavne opatrne. Daj vedieť. S pozdravom Marek.

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Super 35 hadanka

#11 Nový příspěvek od LUBENO »

koro píše: úte led 18, 2022 7:28 am Presne ako píše Pali. Ja som ti to chcel včera tiež napísať presne takto, len som musel bojovať so živlom, keďže mi silný vietor narobil pár škôd. Redukciu tam určite nemáš. Otázka je prečo nejde zaradiť 4 alebo 5 stupeň. Možno je ohnutá vidlička. Ja by som skúsil zaradiť jednotlivé stupne takto keď je to otvorené nejakým veľkým skrutkovačom alebo páčidlom ale hlavne opatrne. Daj vedieť. S pozdravom Marek.
Záhada vyriešená,je zlomená vydlička na 4a5 rých.a 2 kolečká majú trocha zodraté zuby je tam taký nábeh smerom od predu od motora, myslím,že aj tie sú na 4a5rých.Dá sa vydlička zvárať?Alebo mám zhánať druhú? A pasuje z 50 prevodovky?Ešte otázka aby som rozpojil traktor dá sa motor aj so strednou časťoudokopy? Alebo najprv motor,potom stred?Myslím,že inak nevyberiem tú tyčku čo na je na nej vydlička.Inak čakám na druhú páku z českého bazoša,je v slušnom stave,a má pekný palec,pán mi spravil cenu 800czk.to neni moc,takže dám ju tam aby som vedel sním hýbať.Lebo mám ešte čo robiť na motore,a potom budem riešiť prevodovku.Ja som zberal bedničky na zeleninu po dvore,inak nič,ale fučalo dobre. Ten nákres prevodovky nebude? Ale nenaháňam to ja počkám ked neni čas.

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Super 35 hadanka

#12 Nový příspěvek od FLD »

tycku vyberies ked das dole hydrauliku
Obrázek

nasiel som toto foto v PC
Obrázek
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Super 35 hadanka

#13 Nový příspěvek od LUBENO »

FLD píše: úte led 18, 2022 9:36 pm tycku vyberies ked das dole hydrauliku
Obrázek

nasiel som toto foto v PC
Obrázek
ešte že tak, aj tak som mal v pláne ju vybrať ulahčí to kopec roboty terz najprv poriešim motor.díky za info 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“