Zetor25A-

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Zetor25A-

#1 Nový příspěvek od Peto.25a »

Ahojte. Tak som sa rozhodol aj ja predstavit vam svojho pomocnika. Este sa musim naucit pridavat foto :smich: .




Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor25A-

#2 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj , vitaj mezi nama 8) .Pěkný máš stroj udržovaný , vidno že sa o něho staráš :) .Kde a jak ho používáš ? Máš ho dlouho v rodině nebo si ho koupil ?
Návod na fotky máš nahoře vlevo
Libor :-)

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#3 Nový příspěvek od Peto.25a »

Traktor mame dlhsie uz 23rokov. Kupili ho este rodicia. vtedy sa este gazdovalo tak to bola velka pomoc. Teraz ho pouzivame len na odvoz dreva alebo mensie praco okolo domu. Okrem lozisk v prevodovke je asi vsetko vymenene pretesnene. Aktualne sa robi GO motora.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor25A-

#4 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Takže dědictví :) moc pěkné...podobný příběh tajak u mne :) .Děláš celý motor komplet nebo jen písty a vložky ? Ať sa daří 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor25A-

#5 Nový příspěvek od mihi »

Vitaj Peťo, som rád že si sa ku nám pridal. :)
Drž vlákno živé, keď budete niečo robiť tak foť.. :friends:
Mihi

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#6 Nový příspěvek od Peto.25a »

Dakujem mihi :) , povodne som chcel len vrch spravit. vlozky piesty a hlavne hlavu. Ked som odniesol hlavu aj ojnice na opravu tak mi vraveli ze kluka je zaklad. vraj sa to ma robit spolu. Tak uz som tam mal cely motor :smich: Nejake foto.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor25A-

#7 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ten předčistič vzduchu to je dobrý maglajz :D fuj :D ...čeká to i mě .Co traktor mám , jsem kontroloval jen jak moc to saje a mám vyčistěný "spodek" ale ten hříbek mě čeká :jazyk:
Libor :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor25A-

#8 Nový příspěvek od rosch8 »

Vitaj na fore a dufame.ze.fotky budu pribudat.
Ty si zrejme tu hornu cast odrezal flexou. Kvoli cisteniu?
Ja som tam usypal M8 matice a benzin a mixoval som tym, kym isla ciernota z.toho vrchliku von. Trvalo mi to skoro cely den to vycistit. Je to jedna z najhorsich veci na cistenie.

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#9 Nový příspěvek od Peto.25a »

Tiez som ostal zhrozeny co tam bolo. Ja som to odrezal ale da sato aj rozobrat. po obvode je to len zahnuty plech. aspon som to ja tak mal. Neviem ci aj ostatni to maju takto zaspinene. Ak budete mat cas skuste sa nato pozriet ono to mozno vyzera cisto ale je tam riadny bordel.

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor25A-

#10 Nový příspěvek od Bolevak »

Vítej Peťo,

dělal jsem to tak jako Rosch. Ale tolik bordela jako ty, jsem tam neměl. To je masakr :-)

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#11 Nový příspěvek od Peto.25a »

No lebo ti to mozno vsetko ostalo vnutri. Tazko to islo zoskrabat sroubovakom tak neviem. Minule som riesil tu hlavu co mi robili sedla a ventile su v rovine s dosadaciou plochou. Vobec nesu zapustene tych 1,9mm. Moze to tak byt alebo sa musia znova zabrusit hlbsie ???

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor25A-

#12 Nový příspěvek od Jaro25 »

Peto.25a píše:Tiez som ostal zhrozeny co tam bolo. Ja som to odrezal ale da sato aj rozobrat. po obvode je to len zahnuty plech. aspon som to ja tak mal. Neviem ci aj ostatni to maju takto zaspinene. Ak budete mat cas skuste sa nato pozriet ono to mozno vyzera cisto ale je tam riadny bordel.
No vidíš a napriek tomu niektorým nevysvetlí, že olej v skleničke filtra nemá čo robiť.
Tá hlava je nejako zvláštne zbrúsená, keď tam zostala časť toho kruhového zápichu okolo. Každopádne by som tie ventily zapustil, lebo ini zrejme vedeli prečo to zapustenie predpísali. Prípadne skús dať hlavu na motor len tak provizorne trebárs zo starým tesnení, a na piesty v mieste ventilov polož kúsok olovka, alebo cínu a pretoč motor. Uvidíš nakoľko ho to zlisuje. Na motoroch Tatra sa takto nastavuje výška vložiek.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor25A-

#13 Nový příspěvek od rosch8 »

myslim si, ze problem vznikol tak, ze opravari mali sedla urcitej vysky a zrejme nechceli frezovat hlavu prilis hlboko, tak dali sedla zarovno. Mohli odsustruzit zo sediel ventilov este pred zalisovanim, alebo by som to traz prebehol frezkou na zarovnanie sediel ventilov,

Obrázek

ktore sa pouivaju pri opravach a zapustil ventily tak, ako maju byt. Vyber ventily von z hlavy a na vnutornej strane kanalov si zisti, ako hlboko siaha nalisovane sedlo ventilu. Ci uz nie je tenke a ci bude z coho frezovat, aby sa ti pri zahlbovani lisovane sedlo nerozpadlo, alebo neostala tenka stena.
Este prezrad, kde ti robili hlavu.

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#14 Nový příspěvek od Peto.25a »

Go motora som dal robit do Presova- salgovik. pan kalata. Mali tam kluku, ojnice, robili puzdra na vacku aj hlavu. Oni mi spravili to co si doma neviem urobit a motor si skladam sam doma. Akurat bola osadena kluka. Vtedy som to neriesil nejako ako co je spravene. Az teras pri postupnom skladani sa ukazuju nejake neprijemnosti ktore musim riesit. Su to tie ventile, a ojnice maju na ramene kluky volu asi 0,65mm-moze to tak byt ci zase sa pan tesar sekol ?? Keby som im nechal spravit cely motor tak by to bolo takto poskladane a nic by som neriesil tak neviem. Urcite budem volat a sa spytam co mi povie. Prekvapuje ma aj to ze jeden zamestnanec ma sam Zetor25, aj mi ukazoval fotky tiez si sam robil GO. Zase sa nechcem sam pustat do tej hlavy mozno narobim viac skody jak uzitku tak uvidim.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor25A-

#15 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tá axiálna vôľa ojnice nie je ideál, ale žiť sa s tým dá. Mne keď robil motor v Bánovciach tak na jednej ojnici mi urobil ešte väčšiu. V tom smere tam v zásade nie sú žiadne sily, tak som to zmontoval (čo už som mal robiť) a nie je s tým žiadny problém.
Zafrézovať tie sedlá nie je žiadna veda, ak máš frézy.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“