Zetor 25 Sadař

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Zetor 25 Sadař

#1 Nový příspěvek od Heroldak »

Tož huž jsem taky zetorák a můj příběch je úplně obyčejný, kluk který xkrát šel s brekem s pole domů že ho otec seřval že oře křivě apod. si splnil sen o pořádném traktoru v době kdy otec už nikdy se mnou nevyjede orat.Traktůrek jsem sehnal úplně náhodně když jsem sháněl pluh na můj traktůrek co mám ve vláknu 4*2 a nyní ho prodávám a nakonec jsem se dostal k 25 sadařu co už 8let stál a taky měl silný příběh smutně za mnou koukal jeho majitel-((((((
https://postimg.cc/gallery/3h54maak6/

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 Sadař

#2 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Gratulujem k novému stroju :pohar: A vitaj medzi nami, čo nám učarovali dva valce Zetora 25 :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#3 Nový příspěvek od rosch8 »

tak vitaj medzi nami. Neobanujes, uvidis.
Trosku zanedbany traktor, ale vcelku kompletny stroj. Akurat pozeram, ze niekto mal kratku nohu na spojku...
Budes ho davat dokopy?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 25 Sadař

#4 Nový příspěvek od vitex »

Jseš si jistej,že je to Sadař?Já si myslím,že je to Áčko na malých zadních kolech.Není to ale moc dobře vidět.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#5 Nový příspěvek od Heroldak »

Je to prej sadař podle těch kol-)) a ano musím vyčistit soustavu palivovou a převest do druhé garáže.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Zetor 25 Sadař

#6 Nový příspěvek od ZipBene »

Je pravda co jsem nedávno o Z 25 Sadař slyšel, že se to nevyrábělo přímo v továrně jako nový stroj, ale při tom když se vracely stroje do továrny na GO tak se to předělávalo z toho?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#7 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja to Sadar.
Ma znizenu a zuzenu prednu napravu a tak isto male zadne kolesa s odrezanymi zuzenymi poploosami.
Tu su informacie zhrnute v tech, info:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2#p1140252

Prerábala ich STS Hodonín, z fabriky nikdy Sadar nevysiel.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 Sadař

#8 Nový příspěvek od mihi »

Vitaj medzi nami, splnil si si Sen a zaroveň si kúpil vzácny kúsok, tak to je super, gratulujem.. :)
Mihi

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#9 Nový příspěvek od Heroldak »

Dobrej den chtěl se zeptat jako laik s čím začít první a na co si dát pozor, začínám čistit nádrž pak fitry a pak???Mám kuknout i na motor nějak??
Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 Sadař

#10 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Přidávám se ke gratulantům, vypadá celkem kompletně, ta podložka na spojkovém pedálu mě také zaujala.

Vypadá, že na něm bude dost práce. Začni tím, že komplet vypucuješ nádrž, filtr naftovej a vyndej vstřiky a nech je zkontrolovat. Vypusť olej, sundej vanu ať zkusíš poznat, pokud to nevíš, jakej je tam olej, jestli A či AD. Určitě tam bude kupa sajrajtu, sundej i boční víko (rovnou omrkneš vůle na klice a ojnicích), případně bych sundal i ventilové víky a mrknul na vůle ventilů a také to případně umyl, poteče to krásně dolů... Pak mrkni, jak je na tom olej v převodovce, ideálně sundat celé víky, uvidíš i na kola. Kouknout, jak jsou na tom brzdy, zda jsou zaolejované či zda ok. Bočním okénkem mrkni na nastavení spojky. Pak je ještě olej v hydraulice, doporučuju zase sundat víko, omrknout vyčisti, případně lze opravovat. Jak vypadá volant resp. vůle v nápravě? Já třeba ani nemohl otočit předním kolem na heveru, úplně zarezlé. Vše promazat.
Jestli na tom budeš tak jako my někteří zde, tak jej rozebereš úplně celý, protože na co sáhneš, tam něco bude. Ale třeba to mělo super majitele, vyměníš náplně a budeš se vozit, to ti samozřejmě přeju! Ať se daří a těším se na fotky z oprav.

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 25 Sadař

#11 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Zdravím.Také se připojuji ke gratulacím.Hlavně že je doma a teď podle času,nálady a někdy také peněz.Přeji spoustu radosti s ním. 8)
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#12 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak začínám nádrží a ano taky mě tam hrká ta přepážka-(((
Obrázek
Obrázek

tady mě něco asi protíká
Obrázek
a tady přerušené drátky ještě nevím od čeho
Obrázek
no a tady pomocnice
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#13 Nový příspěvek od rosch8 »

Tie draty su od prednych svetiel.
Prepazka hrka v nadrzi asi vsetkym. Ja som ju odstranil cez otvor na dne ked som ju zvnutra vyklepaval.
Da sa aj zavarit cez male bocne okienko.
Olej tecie spod krytu motora, to sa da tenkou vrstvou silikonu poriesit, ak je tesnenie uplne znicene tak vymenou tesnenia.
Treba to vsetko ocistit od tych nanosov. Zaklad je zistit v akom stave je motor a prevodovka.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#14 Nový příspěvek od Heroldak »

Chtěl bych to letos jen převést do druhé garáže kde je bohužel zima tak chci jen abych to nastartoval a přejel do zahrady, stará prudí že nebude škrábat auto furt-))))(lenoch) a ikdyž sundám kryt motoru pokud tam nebude doslova nějaká prasárna stejně já nic nepoznám-(((

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 Sadař

#15 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, taky tě tu vítám a zdravím i pomocnici :jazyk: .

Jinak jak píše Míra, taková standartní údržba. Ono pokud tam nebude něco vyloženě volného (vydřeného) a jestli ti motor jde a chytá dobře, tak se s nějakou kontrolou moc netrap. Ono když by jsi chtěl řešit každou vůli, tak skončíš na komplet generálce motoru. Základ je čístá olejová a naftová soustava a ty ventily (vstřiky bych řešil, pokud ti motor jde špatně). No a ze zadku ty brzdy, pokud to brzdí, tak bych to taky osobně ani nekuchal. Do převodovky se mrkni, zda tam není úplný sajrajt. Takhle bych to dělal já se strojem na práci.

No ale jestli to chceš stříkat do laku, tak to pak bych kuchnul poctivě 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“