Zetor 25 Sadař

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#181 Nový příspěvek od rosch8 »

Vstreky treba vyčistiť. Ja som to robil viackrát.
Bohužiaľ palivovú sústavu skladáš v reálnych podmienkach, nie v laboratóriu a preto sa drobné nečistoty môžu dostať až k vstrekovacom.
Vybrať von a vyumyvat koncovky v čistej nafte a teleso vstrekovacov vyfukat stlačeným vzduchom.
Povoloval som spodnú prevlecnu maticu, ktorá drží samotnú trysku a tým pádom sa nemenilo nastavenie tlaku.
Raz sa to vyčistí...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 Sadař

#182 Nový příspěvek od Jaro25 »

A tieto citlivé komponenty vstrekovacej sústavy (dýza, ihla) by sa mali skladať ponorené v nafte, aby sa minimalizovalo nebezpečenstvo vniknutia nečistôt.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#183 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja to periem a skladám v bielom plastovom obale z tvarohu. Čistú naftu nalejem a vyperiem a zlozim. Na dne pekne vidno malý drobný bordel...

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#184 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak se mě vůbec nedaří xkrát rozdělané a vyčistěné špičky, úplně krásmě tam kloužou,ale při testu mimo hlavu vubec nic, tak jsem je šoupl do hlavz a nastartoval a bílej kouř málo paliva, tak znova a oddělal jsem tzy šroubky kamo jde přepad a tamo mě ta jedna začla krásně stříkat a ještě dotahnu tu převlečnou matici nafest a stejně má tryska ještě 2mm vůli no jsem z toho jelen-(((

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#185 Nový příspěvek od rosch8 »

Tak to odnes niekomu na stolicu, nech to skontroluje a nastaví na správny tlak. Ja platím za všetko 10 eur. Vymení tesnenia, trysky nové založí a nastaví. Je to servis na vysokozdvižné vozíky.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#186 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak jsem si půjčil od kamaráda pumpu na tlakování trysek a trysky jsou OK, tak jsem to dnes poskládal a ještě zkusil jaký tlak dává čerpadlo no vůbec se to nehlo, tak jsem vše zapojil nažhavil a pár zatočení a chytlo to jak nic, žádný bílý kouř nic tak nevím kde je zakopaný pes, ale asi to čerpadlo bude mít těsně před repasí.Tak nadčený jsem změřil baterku a dynamo nedobíjí ale při testu napřímo na baterku se rozjelo asi to mám špatně zapojené nevím a ted ta horší zpráva vytáhl jsem měrku na olej a fučí mě vzduch do oleja a spojka tady nějak moc nebere msím ty packy stáhnout niž, dnes mám chuť to odvést na šrotoviště, furt do mě všichni ryjou kdy to pojede esi letos-(((((((Tož tak no
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 25 Sadař

#187 Nový příspěvek od vitex »

Dynamo si nabuď,někde je tady návod.Já už si to nepamatuju.No vzduch do oleje?Že by zapečené pístní kroužky.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#188 Nový příspěvek od Heroldak »

Dynamo nabuzene bude kdyz se mě točilo po připojení napřímo na baterku, foukaní se ustalo dnes jsem to nastartoval a nechal hodinu klepat a dobre, ikdyž ten zvuk zezačátku je takový kovový a stále mě zlobí ta spojka ložisko už mám tak blízko že se na neutrál točí a stejně při řazení mě to jde trošku přes zuby tak už nevím jen se mě zdá že ta nová lamela je o 1cm menší tak nebude platit ta míra 72mm jinak nastavení tyčky a celkovou délku mam jak je na foto.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 Sadař

#189 Nový příspěvek od Jaro25 »

Mal si rozobrané výtlačné ventily na vstrekovacom čerpadle? Ak ten ventil viazne, alebo dobre netesní, tiež to dokáže robiť divotvornosti.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 Sadař

#190 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dynamo nabuzene bude kdyz se mě točilo po připojení napřímo na baterku
Toto čo píšeš neznamená, že je dynamo nabudené :tyty:
Niečo málo sa píše o tom tu, str. 249 : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=3720
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#191 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak jsem dnes Břetika provětral, ten kovový zvuk je při startování pak je klid, teplota se krásně držela na 80, ale tlak oleje jen na 2-3 i při větším výkonu a dnes jsem zjistil že mám vodu v želvě,a le vývody od vodní pumpy i napojení na chladič je ok tak asi to prolíná přes tu tyč kde jsou ty řemenice no a řazení furt přes zuby asi bude něco v převodovce, protože když jedu a vyšlapnu spojku tak mam neutrál ale jak chci řadit tak přes zuby no ještě budu muset zaorat a pak to rozeberu-((((

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 Sadař

#192 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

A když stojíš, zmáčkneš spojku nadoraz, asi 3 sekundy počkáš a zařadíš, tak to přes zuby nejde?

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#193 Nový příspěvek od Heroldak »

Jde to přes zuby ikdyž stojím ale jednou jo a jednou ne, spíš mě sere to že to zabírá až úplně důle.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#194 Nový příspěvek od Heroldak »


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 25 Sadař

#195 Nový příspěvek od vitex »

Tak si u spojky sešteluj pakny a ten kovovej zvuk jsem neslyšel.Udělej zvukový záznam po nastartování.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“