Zetor 25 Sadař

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 Sadař

#196 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ono to na nahrávke môže skresľovať, ale mne ten zvuk príde úplne normálny.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#197 Nový příspěvek od rosch8 »

poloz dlan na ten plechovy kryt ventilov zhora, aby si ho zatlmil a ked zvuk zoslabne, alebo zmizne, tak je to v poriadku. Ten plech zosiluje vsetky zvuky z rozvodu ako membrana.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#198 Nový příspěvek od Heroldak »

vitex píše:Tak si u spojky sešteluj pakny a ten kovovej zvuk jsem neslyšel.Udělej zvukový záznam po nastartování.
Po nastrtovani to ustane.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#199 Nový příspěvek od rosch8 »

Robí to aj pri točení kľukou?

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#200 Nový příspěvek od Heroldak »

ne.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#201 Nový příspěvek od rosch8 »

Postupne otvoriť kryt spojky, nalievacie hrdlo, bocny Kryt vodítko a počúvať odkiaľ to ide. Najlepšie by bolo robiť to s niekým.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#202 Nový příspěvek od rosch8 »

Pozrel som to video a podľa mňa to má dočinenia s rozvodom. Dva zvuky za sebou, potom pauza. Ako keby vodítka sacich ventilov narážali do dekompresnej tyče
Skús chytiť dekompresnu páku do ruky, či neucitis nárazy do nej...

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#203 Nový příspěvek od Heroldak »

Vcera me to taky napadlo nez jsem sel spat protoze pak kdyz vypnu tu konpresni paku tak je klid

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#204 Nový příspěvek od rosch8 »

Ale to je potom normálny zvuk. Lebo tie sacie zdvíhacie tyčky naozaj narážajú na dekompresnu tyč. To je ok, to robí každému.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#205 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak dnes dvě malé videjka jedno na volnoběh kde jde vidět jak to unáší spojku asi ty zemědělské vůle a druhé z krátké jízdy.
https://youtu.be/1bNzePGEvTQ
https://youtu.be/kozbSf2lZx4

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#206 Nový příspěvek od rosch8 »

Nechcem ta strasit, ale asi ta caka rozpolenie traktora.
To spojkove lozisko musi byt zaistene tym kruzkom okolo a tebe ten kruzok spadol dole a toci sa spolu s loziskom. Tym, ze nedrzi lozisko, tak sa ti to rozlezie axialne a oprie sa ti to o vypinacie packy. Na videu to vidno od 0:10 sekundy.




Musis rozpolit traktor a poskladat naspat lozisko a nasadit ten lietajuci kruzok na osadenie na spojkovom domceku. Je tam aj mala drazka na tom domceku a musis zaklepnut material toho kruzku do tej drazky, cim ho poistis proti spadnutiu aj otacaniu sa.
Tvoj kruzok spadol dole a lieta. Lozisko je za nim, a je volne, a teda sa rozlieza. Keby to bolo dalej od seba, tak sa ti rozsype cele axialne lozisko. Takto to ten kruzok este drzi ako tak pokope.
Ja by som velmi necakal a ihned to rozobral a opravil.

Tu vidno tu drazku (ja som ju prebrusoval tenkym kotucom flexkou, lebo tam bolo zvarane)
Obrázek

A tu je zaklepnuty okraj toho plechoveho kruzku do tej drazky. Na obrazku vidno dve zaklepnutia, celkove su 4 po obvode.
Obrázek

Kruzok musi sediet pevne na domceku a byt zaisteny aby sa neotacal. A tym drzi pokope aj axialne lozisko, aby sa nerozpadalo.

Tvoj je zvleceny dole z toho osadenia a toci sa a lieta volne. Mozes poskodit axialne lozisko, ked sa ti klietka zasprajcuje.

Ak by sa ti podarilo nasadit tam ten kruzok teraz v zlozenom stave a zaklepnut ho dlhym srubovakom, mozno by to mohlo stacit.
Ale rozpolit traktor a urobit to poriadne,by ho bolo lepsie.

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Zetor 25 Sadař

#207 Nový příspěvek od ibanez5 »

Rosh má pravdu. Mě se to ložisko rosypalo a vydřelo mi packy, ještě než jsem to stihl zaregistrovat. Prdlo mi to když jsem oral...,na nic bych nečekal,jako laik jsem měl ložisko vyměněné za 4 hodinky... Nebylo to až taková strašná práce 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#208 Nový příspěvek od Heroldak »

No ja se posledně trefoval celý týden, nemám rovou podlahu a vše dělám sám tak je to hrůza, zkusím to nějak jen ještě víc zajistit, tak jsem tam vzadu klepl drážky, ale asi slabě.V zimě to chci stejně rozdělat kvůly palivovému čerpadlu a tomu úniku vody z čela traktoru pod řemenicí.

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Zetor 25 Sadař

#209 Nový příspěvek od ibanez5 »

Tak sám to dělat je na pytel. Táta mi u toho helfnul,ve dvojku to jde fakt líp 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#210 Nový příspěvek od rosch8 »

Ak to chces takto nechať ešte chvíľu, tak by som dotlačil ložisko ku páčkami tak, aby bola minimálna vôľa a ložisko sa veľmi neuvolnovnilo naprázdno. Teraz je tam nastavená veľká medzera a ložisko sa s krúžkom do tej medzery rozsype a môže sa stať hocičo. Pritlac viac domček k páčkam spojky, tak, že ani po uvoľnení pedálu sa nevznikne veľká vôľa a ložisko bude pokope v tej menšej medzere.
Samozrejme, ložisko sa bude trvalo točiť ale krátku dobu to vydrží. Škodí mu to menej, ako teraz, keď sa točí uvoľnene a guličky nejdú presne v dráhach krúžkov.
Ja som traktor polil tiež sám. Pomohla mi žirafa a vyvažovací záves.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“