Zetor 25 "Kultivačník"

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#436 Nový příspěvek od Jaro25 »

No to môže byť. Keď je tá guma "kockatá", tak v istej chvíli ako to poskočí vpred sa uvoľní záber kolies, ako keď prechádzaš z ťahu motora do brzdenia motorom. No a tebe sa to deje pri každom otočení kolesa.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#437 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Mě to dělaly taky pneumatiky ty origo.. Obě dvě strany, sem si řikal že jsou zřejmě me křivé.... No a ty nové to dělají taky... Tak je to asi od stání v garáži... Sa mi zdá, že když sa vozim dluho, ze to prestane.. :D :-/
Libor :-)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#438 Nový příspěvek od anton30 »

snazim sa zohnať druhu gumu. Ak sa nepodarí, tak sa s tym zmierim a budem nadskakovat :D
A dúfam, ze hluk z prevodovky aspon trosku zníži hustejší olej, ktory mi žiaľ este stále nedodali...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#439 Nový příspěvek od anton30 »

mám rád mať na výber, na ktorom sa pôjdem odviezt ... :)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#440 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja by som neváhal ani sekundu. Víťaz by bol jasný, z25

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#441 Nový příspěvek od anton30 »

Nakoniec ale padla voľba na major... Prišli sa voziť deti , skôr dočiahnu na pedále a netreba takú silu na zabrzdenie hydraulickými brzdami. A navyše mozem sedieť na blatníku a kontrolovať ich.
Ale na moje osobne jazdenie preferujem z25 :) zvykol som si na ten luxus mat SPZ a nemusieť sa striktne držať poľných a lesných ciest ale kľudne bez strachu ísť aj do premávky. Stojí to za to 8)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#442 Nový příspěvek od rosch8 »

ja som bol nedavno v praci s certom, musel som upravit polohu radlice.

Obrázek

Pritom som isiel cez mesto... Hej, je to iny pocit...


anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#443 Nový příspěvek od anton30 »

žial mám zlé správy. dnes som sa chcel ist odviezt na kultiváku a pred jazdou kontolujem olej a bolo ho tam plno...myslím tým uplne plno. takže mám vodu v olej. už ked som sa vracal v lete z Vrádista zo zrazu po ose, tak mi bolo divné, že pred cestou domov, som musel do chladica doliat 2 litre vody...pripisoval som to horucemu pocasiu a dlhému chodu motora.
Vypustený nemraz je čistý, bez oleja. A ked traktor odstavím, tak vždy odpustím 5 litrov z bloku..pre istotu. Neviem kade to može tiect. Hlava bola tlakovaná. Ani sa mi to teraz neche riesiť, nechám to bud na zimu alebo až na jar :(

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#444 Nový příspěvek od Jaro25 »

Daj dole bočné viečko na bloku motora a pozri tam. Mne tiež po niekoľkých rokoch pustila trubka okolo zdvihacej tyčky. Ale šlo to prelisovať na traktore bez demontáže hlavy.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#445 Nový příspěvek od anton30 »

práveze tie rurky su nove medene, zalepene loctite. traktor chytil po mesiaci na kluku na supu. akurat dlho trvalo kym nabehol tlak oleja..asi tou vodou naspodu. zatial vypustim vsetky naplne a ten dekel skusim dat dolu..to je dobry napad. to mi tolko nezaberie casu. S casom teraz musim narabat opatrne, mam na to iba vikendy a este stále nemam dorobenú škodovku...ide to pomalšie ako som čakal.

Domčo
Příspěvky: 203
Registrován: pát zář 20, 2013 3:38 pm
Bydliště: Ilava

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#446 Nový příspěvek od Domčo »

Mne sa podobne stalo asi pred mesiacom. Vytlacilo mi hrdzavu mrázovu poistku na hlave pod vykom ventilov. Najkor natiekla voda do motora a potom olej do vody :( . naviac som si to neskoro všimol a zrejme sa niečo stalo aj s motorom. Poistku som vymenil, ventily skontroloval a zabrusil. Traktor poskladal a nemôžem ho naštartovať. Nemá takmer žiadnu kompresiu, tlak uteka dolu do klukovej skrine.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#447 Nový příspěvek od anton30 »

Ja som mal aj mrazovky nove. Hlava bola po GO a šitá. Asi som niekde urobil chybu. Chcem prísť na to kde a poučiť sa. Veď budem sa hlásiť ako pokračujem. Len určiť to nebude hned. Musí dat prioritu inému traktoru :)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#448 Nový příspěvek od Jaro25 »

Aj ja som ich mal medené a zalepené Loctite. Napriek tomu spoj povolil.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#449 Nový příspěvek od rosch8 »

ja som opravoval uz asi 10 hlav a musim povedat, ze tie trubky treba roslisovat na smrt. Preto som si kupil M14 skrutku pevnosti 10K a tak isto maticu 10K. A taham to predlzenou golou tak, ze az mierne roztlaci medenu stenu trubky a vytlaci material spopod tych zkosenych podloziek. Vtedy to tesni. Ked sa to zalisuje iba tak, volnejsie, tak no netesni. Ja som musel 2 hlavy opravoat, jednu svoju, tak isto na traktore. Druha sa ukazala pri tlakovej skuske. Odvtedy lisujem naozaj poriadne.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#450 Nový příspěvek od anton30 »

ked tak nad tým uvazujem, je tá med vobec najviac vhodný materiál? ta Cu rurka ma stenu len 1mm a ked sa to este prelisuje, tak sa stena este stensí. A postupom casu to moze povolit tiež prakticky kedykovek, kedze med nie je pevnostne nic moc. Mna hlavne sklamal ten zeleny locitie, myslel som, ze to je všehoj.
NAsiel som v katalogu nerezovú tahanu bezsvovu rurku D 20 x 1,5. Bol by nejaký problem ju použiť?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“