Zetor 25 "Kultivačník"

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#106 Nový příspěvek od rosch8 »

tie kruzky, tak to je lapsus zo strany predajcu, to by sa nemalo stavat.
Spojku si mal riadne zodratu, az na kosť...
Ja som mal pritlacak v pohode, ale po zotrvacniku nejake prasa mlatilo kladivom aj po trecej ploche pre spojku.
Niektorym "opravarom" by som ruky polamal...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#107 Nový příspěvek od anton30 »

hlavne by ma zaujimalo, ze z coho tie kruzky d106 mm naozaj boli. lebo ked som ich porovnal s tymi original, tak mali znacne vacsiu axialnu volu.
kazdopadne je to pounacenie hlavne pre mna. vsetko treba preverit.
skoda, ze mi to ide vsetko tak pomaly s tym traktorom. keby som sa tym zivil, tak si nazarobim ani na slanu vodu :D

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#108 Nový příspěvek od mihi »

Ide Ti to pekne. Neboj zarobil by si si..tieto opravy nie sú lacné keď to robí firma.. takto aspoň si to urobíš pre seba ako budeš najlepšie vedieť...
A stroj Ťa prežije.... :driver:
Nech sa darí..
Tie väčšie krúžky si tam nakoniec dal?? Alebo nie?? Nedajú sa reklamovať ??
Mihi

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#109 Nový příspěvek od anton30 »

cele to zacalo tak, ze som od suseda davnejsie zohnal este komunisticke nepouzite kompletne sady vloziek, comu som bol celkom rád. akurat piestne čapy a jedna sada kruzkou bola velmi vyhdzavene. druha bola este ako tak, ale chcel som dat kruzky uz komplet nove. som objednal a jedna sada bola teda zla. nutne som pouzit tu druhu co som mal. len som to ocistil od spiny a jemnej povrchovej hrdze...nic hrozne, "na funkci to nebude mít vliv" ;) ono sa ani nie je comu cudovat, ved v tej kozenej taske, v ktorej mi to dával bolo spolu s vložkami aj zopár mumufikovaných myší :D
na reklamaciu sa urcite opytam, ved aj 10 euro je peniaz. ale paragon od nich nemam. nastastie mam s predajcami dobry vztah.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#110 Nový příspěvek od Bellian »

Moc pěkná práce ať se daří 8) 8) 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#111 Nový příspěvek od anton30 »

Bellian píše:Moc pěkná práce ať se daří 8) 8) 8) .
dakujem :)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#112 Nový příspěvek od anton30 »

caute
dnes som zase malicko pokrocil. zaviezol som zadok na opieskovanie. som moc zlenivel a nechce sa mi karbobruskovat :) a navyse to robia v mieste mojho bydliska a prakticky zafacku.
bolo to sice tryskane len obycajnym pieskom, ale nevadi mi to, plechy som pieskovat nedaval. to som sa poucil z minula. boli doslova prehriate a zdeformovane.
som celkom spokojny. akurat som si naivne myslel, ze niektore casti ochranim lepiacimi paskami...kombinoval som papierovu a priesvitnu...blbost, len sa rozprasili, takze piesok je aj tam, kde som nechcel, ale nevadi..aj tak to idem komplet rozobrat. osvedcila sa mi jedine ochrana dlhých skrutiek na disky pre uchytenie závazia..na tie som natiahol rozstrihanu dusu z bicykla a ta jedina drzala.
ked som to doviezol domov, tak som to hned natrel odrezovačom. sice som nezohnal s tanínom, ale snad to je pasivované dostatočne. budem predbezne informovat, ci to nechytá hrdzu.
akurát ma trosku nastval ten pán co mi to pieskoval. u nas v dedine sa celkom rozmáha podobne zveladovanie traktor veteranov a zacal na mna utocit, ze co si s tym nedame pokoj, ze na co nam to bude a preco sa zaoberame starymi haraburdami...nemal som slov, nechcel som si kazit den a s usmevom som mu dal za pravdu.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#113 Nový příspěvek od rosch8 »

ked vidim ten piesok v spojkovom zvone...jaj...Asi to budes musiet fakt rozobrat a poumyvat zvnutra...
Ale roboty si usetril tak za 2-3 dni...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#114 Nový příspěvek od anton30 »

Tiez mi bolo na bliti ked som to videl. Hlavne ten štrkot piesku v riadiacej tyči ... ale idem to rozobrat komplet. Vcera som začal riadením... premýšľam ako zrenovujem ten excenter...inak super vynález,keby boli nove diely...
A ušetrilo mi to fakt veľa casu. Spodná farba bola originál piesková, na nej bola strieborná a este na nej čierna. A držalo to jak hovado. Hlavne ta strieborná. A opieskovanie ma vyšlo 25,- € takze bez debaty

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#115 Nový příspěvek od anton30 »

zdravim
tak zase som trosku pokrocil. povodne som si myslel, ze prevodovka na Z25 je neznicitelna, ale mylil som. ked som sa najprv pozeral na gufera na nohaniciach, tak som pohybal poloosou a zdala sa mi tam akasi vôla.
Obrázek

ked som ju dal dolu a vytiahol loziska, tak boli KO. najma to vonkajsie od kolesa. dokonca pri vyrazani sa vonkajsi a vnutorny kruzok rozleteli.
Obrázek

a ked som potom uvidel volu a rozbite loziska na hriadeli, ktory ide od spojky, tak mi bolo jasne, ze prevodovka a zadok večné nie su. takze som zatial skoncil pri tom, ze vnutro mam komplet vybrate, vycistene a kupene nove loziska. rozoberanie bola docela fuška a uz sa "nemozem dočkať", ako to budem davat dokopy. ak to možem porovnať s prevodovkou na majore 2011, tak toto je fakt hlavolam. na majore to islo viac menej intuitivne a dalo sa to zlozit bez prirucky. teraz bolo celkom zlozite to zatial len rozobrat s priruckou. mozno to je aj tym teplom vonku :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

ak by ste nahodou mali nejaku lepsiu montaznu prirucku, alebo rady alebo to uz niekto robil a detailnejsie popisal na co si dat pozor budem vdacny.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#116 Nový příspěvek od Ursus 73 »

No tu sa stále napreduje, super 8) . Čo sa týka tých ložísk v nohaviciach, to práve teraz robím aj ja :) . Mám doma štyri "nohavice", všetky majú ložiská k.o., :zapomel: , poloosy majú veľkú vôľu.....takže nezničiteľné to nebude :tone: . Jednu už mám spravenú, len ju nahodiť na Áčko. K tým ložiskám.....za tým vonkajším som mal taký plechový krúžok, je aj v katalógu n.d.. len som nechápal jeho funkciu (zabraňuje tomu, aby sa olej dostal priamo k tomu vonkajšiemu ložisku). Ale dal som ho naspäť a ložisko som namazal vazelínou.... Čo ma prekvapilo bolo to, že vnútri nohavice boli železné (oceľové) šupiny a bolo ich tam dosť :shock: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#117 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nuž nezničiteľné nie je naozaj nič, ale robíš to naozaj super od gruntu.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#118 Nový příspěvek od anton30 »

Ja som tych oceľových šupín a pilín mal v celej prevodovke snad za pol dlane. Podľa mna tie loziska uz museli šrotovat aj tie piliny a to mohol byt jeden z dôvodov, prečo sa tak opotrebovali. Normálne uvažujem, ci by som na tych ložiskách nenechal 2RS krytky. Co som sa dočítal u výrobcu, tak lozisko je takto namazane tukom vnútri na takmer celu životnosť. No a potom by som medzi vonkajšie lozisko nohavice a veko s guferom pro forma natlačil hustú vazelinu nech to trochu maže brit gufera keby náhodou.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#119 Nový příspěvek od Jaro25 »

Videl som už v prevodovke také ložiská, ale myslím že keď to vyčistíš tak ako to robíš, tak ťa aj nekryté prežijú. Treba si uvedomiť čo tie traktory majú za sebou a taký záprah už nikdy nezažije.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#120 Nový příspěvek od anton30 »

a co potom s olejom? aky tam dat? vylial som odtial ten stary husty poctivy. kamarat hovori, ze ho mam len nejak zohriat a precedit cez jemne sitko. neviem. lebo do škodovky 30 som kupil akoze nahradu za ten stary a to PP 44, ale aj tak to bolo neporovnatelne redšie ako ten povodny. predajca mi tvrdil, ze on postupne zhustne ako bude "oxidovať". zatial nemam ten pocit. PP 90 by bola aj financne najvyhopdnejsia, ale to uz je asi moc riedke a miesat to s vazelinou sa mi zda taka ciganskla robota...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“