Zetor 25 "Kultivačník"

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#166 Nový příspěvek od anton30 »

OK
len teraz potrebujem kupit vhodne pruzinky
kedze som na tyzden v Trnave, tak by to nemal byt problem dufam
vies mi povedal maximalnu dlzku, aku maju mať? to nemam zmerane. a tuhost...to odhadnem..taku akurát :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#167 Nový příspěvek od rosch8 »

z hlavy rozmery neviem. drot bol 1 mm a volna dlzka bola okolo 50 mm. Vonkajsi priemer okolo 10 - 12 mm.
Mozem zajst do obchodu, viem kde som ich kupoval, pripadne ked nezozenies, viem ti ich poslat.
pozri este raz na foto, rozmery odhadnes. Nie su kriticke. Radsej trochu silnejsiu, nez slabu.

Obrázek

Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#168 Nový příspěvek od anton30 »

vdaka.
to odhadnem
pripadne kupim viac variant dlzok a jedna musi sadnut...to co ostane sa doma nestrati

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#169 Nový příspěvek od anton30 »

zdravim
trosku som pokrocil a vlastne som splnil, taky moj maly ciel a to dať traktor na kolesa. keby nahodou bolo treba uvolnit garaz, tak uz kultivák pojde minimalne vytiahnut inym traktorom von :)

trosku ma zdrzali tie prachovky prednych nabojov..nebol som schopny zapracovat tie original, ktore som kupil vo Vradisti (tie su však vyrobene dobre fakt podla originalu) a tak som tam prisposobil gufero 80-58-10. zial jeden ocelovy kruzok som zle osustruzil a nemal presah na nalisovanie, ale vôlu...sice malu, ale aj tak...druhy uz sa mi robit nechcelo, tak som ho tam skratka vulgarne bodol. ale navrat do originalu stale mozny je..dalo by sa to šetrne obrusit.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ďalej som mal problém a s riadiacou tyčou..ešte aj budem mať, keď ju budem osádzať do nových puzdier:) . zavit na kuzeli, kde sa osádza volant bol totalne zdrhnuty a navyse velmi ohnuty, tak som ho dal prec a navrtal som do konca dieru a narezal vnútorný zavit na svorník M8. celkom ma prekvapilo, ako to lahko islo. ten material je mäkký.
Obrázek
Obrázek


a len zo zaujimaviosti som si pozrel blizšie chladič...ked som traktor rozoberal bolo to narychlo a vonku. vedel som, ze je pokryveny a na jednom mieste prevaleny...vtedy som sa bol par krat odviez a netiekol, ale ked som si ho pozrel blizsie, tak to je mozno len otazka casu...co je skoda, pretoze ten chladic bol novy...tak mi tvrdil povodny majitel..pred par rokmi ho daval zrenovovat niekde na Moravu. a potom pocas prace v lese dostal ranu a takto to dopadlo...škoda. Žial musim povedať, že na tom traktore fakt nebolo nič dobre, čoho by som sa nemusel ani chytiť ... jedine závažia v kolesách vyzerajú byť ako tak dobré :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#170 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca, kamarát 8) .
Čo sa týka toho krúžku pod gufero v prednom náboji, tak ten by som radšej "prilepil" dákim lepidlom na ložiská alebo závity, poprípade silikonom :zapomel: . Tiež by to držalo + tesnilo, nepresakovala by ti tam masnota...
A toho pokryveného chladiča je veľká škoda :'( . Tiež som sníval o tom, že jeden chladič dáme na repas...Tak nech sa darí, pozorne to tu sledujem :chytry:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#171 Nový příspěvek od rosch8 »

Kruzky pod gufero su ok. Je to urcite lepsie, ako filcove prachovky.
Predne original kolesa nebudes zhanat?

Chladica je skoda. Do kelu...
Ale ked netecie, tak s nim nic nerob, lebo ked ho zacnes narovnavat, tak urcite zacne niekde tiect. A chladice su extra drahe aj na bazosi aj repas.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#172 Nový příspěvek od anton30 »

jediné čo som vyrovnal, bola ta spodna skrutka na uchytenie. inak sa toho ani nechytim.
mam doma este jeden starý s uplne hrdzavými rebrami. ten by bol vhodný na repas a dat tam nový stred...tak bol udajne aj tento robený, len neviem kde to robia. ak by ste vedeli poradit budem rad.
a ak by to boli nekrestanské peniaze, tak to skusim bud sam, alebo tam dam z majora...to budem dufam, ale az posledna moznost. kazdopadne jeden by som v rezerve chcel mať.

tieto predné kolesá sú ešte povodne, na ktorých to bolo dovezené. a sú tam len dočasne na testy. otec mi dá originálne zo svojho traktora. a nové pneumatiky 5,50-16 už mám kúpené. konkrétne tietok: https://www.gumexslovakia.sk/produkt/gt ... s16-6pr-tt
ked mne sa tam osobne iné výzorovo nehodia. majú sice len 6PR, ale na moje jazdenie až až

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#173 Nový příspěvek od rosch8 »

vyzeraju vyborne. Ja neviem prist na chut sipovym kolesam vpredu...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#174 Nový příspěvek od anton30 »

tie sipy jednak ani moc dobre nevyzeraju na tomto traktore, ale musia aj zhorsovat komfort riadenia.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#175 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak je to fajn, že to už máš na kolesách. Osobne by som ten krúžok ale tiež skôr prilepil Loctiom, ale aj tak dobre. Toho chladiča je naozaj strašná škoda. Ak netečie, tak ho tam nechaj ale naozaj by sa zišlo repasnúť ten druhý a potom prípadne skúsiť opraviť aj tento. Majorácky určite nie, lebo nemá hore expanzný priestor. Ak by si ho ale mal a chcel použiť, šlo by použiť z neho chladiacu sieť a naspájkovať ju na vrchný a spodný diel 25-kového. A pneumatiky sú super, tiež sa po takých obzerám. Šípy sa tam ani mne nepáčia, určite sa s nimi horšie riadi a asi ani tak dobre nevedú v blate. Šíp je záberová pneumatika.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#176 Nový příspěvek od anton30 »

aj som ten kružok chcel nalepiť tym zeleným loctitom, ale mal som ho malo. do poslednej kvapky som ho pouzil na loziskove kruzky do nabojov.
Jaro, takze chladič z major a z 25ky sa dajú "skrížiť", ale z akeho majora? ci to je jedno ci to je 3011 alebo 6911 napr?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#177 Nový příspěvek od Jaro25 »

Skrížiť sa dá v podstate akákoľvek chladiaca sieť, ktorá tam rozmerovo aspoň zhruba zapasuje. Dôležité je,aby mala zodpovedajúcu výšku, lebo ju treba použiť aj s tými ukončovacími plechmi, do ktorých sú naspájkované jednotlivé trubičky. A tie plechy prispájkovať na pôvodné 25-kové z ktorých sa vystrihne pôvodná sieť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#178 Nový příspěvek od anton30 »

inak ma doma jeden stary dobry majoracky chladic...aka je sanca, ze by sa mi to mohlo podarit? :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#179 Nový příspěvek od rosch8 »

ja som doma opravoval 2 chladice a musim povedat, ze nie je to vobec jednoducha zalezitost. Jedno som zapajkoval, inde zacalo tiect.
Ja by som jemne vyrovnal ten tvoj a pouzival ho a medzitym zhanal slusny chladic v okoli, alebo na Bazosi. Sem tam sa mihne aj slusna ponuka.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#180 Nový příspěvek od Jaro25 »

No veď ja to myslím tak, že použiť naozaj dobrú chladiacu sieť. Ak to tečie na trubičkách, tak to je skoro stratené.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“