Zetor 25 "Kultivačník"

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#241 Nový příspěvek od anton30 »

zdravím. opat som nejak za posledný čas nejak pokročil...
Povodne som mal olejový filter prerobený na plnoprietokový s plechovou vymenitelnou kartušou a úplne vyradeným predným olejovým filtrom (tak ako to urobil aj Robo).
pri prvom štarte som mal ale problémy s mazaním a už som hladal všelijaké príčiny a vykúšal som aj to, že som sa prakticky vrátil k pôvodnému sítkovému filtračnému systému, akurát som tam pomocou silonových kružkou dopasoval papierové filtračné vložky (jeden trn je povodný zo sitiek a druhý som si urobil z medenej rúrky, ktorú používam aj na výrobu prechodiek pre zdvihatka do hlavy).
Nakoniec ako som už písal bol problém v zle zvolenom oleji. Miesto m7ads3 som dal m7adx a bolo po probléme. A dvoj filtre som tam už nechal. už sa mi s tým nechcelo babrat a prehadzovat tam kartušu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Dalej som po prvom pokusnom starte usudil, ze motor je totalne zle nastavený (dymil a triasol sa). najpr som nastavil predvstrek (pomocou kapilary a rysiek na zuboch venca zotrvačníka) ..dal som ho jemne neskor ..na cca 26 - 27 stupnov pred HU. motor teraz sice nema taky ostry tradičný zvuk, ale na zábeh by to zatial snad aj stačilo.
potom som sa snazil nastavit rovnakú dávku pre každý element (klasicky 7.4 ml na 100 zdvihov čerpadla). robil som to podomácky pomocou inj. striekačiek. Zistil som, že uplne prvý škaredý štart bol zrejme preto, že rozdiel v dávkach oboch elementov bol enormný. ked som do 2. striekačky natlačil už 6 ml, tak v prvej bolo sotva 3 ml.
som sa ž čudoval aká presná táto metoda je. po nastartovaní po nastavení sa v garáži dalo pri traktore stáť, rozprávať s kamarátom a bez pocitu, že sa "dusím" :)

Obrázek
V skutočnosti som tú dávku paliva nastavil pre oba valce menej ako je predpísané (cca 6,9 ml) a na čerpadlo som prirobil cucák z majora. chcelo to len vyvrtat 5 mm dierku do konca hrebenovej tyče, ktorá hýbe elementami. teraz je štartovacia dávka okolo 10 až 11 ml na 100 zdvihov. mienim tým to, že na moje jazdenie plný výkon nepotrebujem a nech tá šitá hlava snád tolko neprí, keby sa náhodou niekto zabudol a jazdil s plným plynom :)
Obrázek

Este som mal problém, ze chcem dať blatníky na široko, teda do vonkajších drážok na nohavici. ale potom mi zase nedočiahnu čapy na uchytenie spodných tiahel hydrauliky. Urobil som to tak, ze som tie čapy vytočil nové a na koniec som narezal závit M20 (miesto povodného M14). nie je to sice moc originálne a pôvodné riešenie, ale nic lepsie mi nenapadlo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#242 Nový příspěvek od Jaro25 »

Povedal by som, že s tými filtrami je to trošku krok späť, ale chápem to ako proces hľadania chyby mazania. S tým snenšeným predvstrekom (ak máš elementy 6,5 mm) tej hlavy asi moc nepomôžeš, lebo sa ti posunie aj maximum tlaku a teploty a tým sa zvýši tepelné namáhanie výfukového ventilu. Ako si predĺžil tie čapy a nemáš tam dve osadenia, ale len jedno, tak podľa fotky to vyzerá, akoby si to mal utiahnuté napevno. Máš to otočné v tom uložení?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#243 Nový příspěvek od Ursus 73 »

anton30 ty sa nezdáš :friends: , pracuješ jak ďas :prace: Ten "cucák" na vstrekovacom čerpadle aj mňa zaujal 8) . Tie čapy spodných tiahel sú tiež dobré. Sám som zvedavý, ako to ukáže: lízatká naširoko na Káčku :) . Dúfam to čo nevidieť uvidím na vlastné oči :shock: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#244 Nový příspěvek od anton30 »

tie filtre este prerobim, ked som si dal namahu sustruzit ten medzikus. to len teraz na take testovacie jazdenie. ked to budem striekat farbou, tak aj tak pojde vsetko dole. dokonca aj olejove cerpadlo musim vymenit. toto je to najvylagrovanejsie ake som mal a ked motor ide, tak celkom dost bzučí.
Dobre, tak ten predvstrek trosku zvačším, hlava je priorita. Mne sa na tomto zníženom páčil ten makký chod a aj to, že olej je stále cistý. Pretože, ked som startoval 1. krát a mal predvstrek cca 32-33 stupnov, tak tej olej (M7ads3) po 15 minutach behu rýchlo scernal.
elementy neviem ake mam. ale uz su na ceste do Roba 6.5mm. a zároven tam dám aj nové trysky. teraz sa s tým len tak hrám.
Nové elementy by som však chcel dať do druhého čerpadla. toto este celkom ide a nechcem ho otvárať. Ak by ste niekto mal na predaj čerpadlo na GO, tak by som kúpil a dal si ho potom čerpadlárovi urobiť.

a to osadenie na čapoch je urobene tak, že sirka tej sustruzenej valcovej časti je trosku vacsia ako je sirka tej 3uholnikovej konzolny a ramena. takze ked dotiahnem maticu je tam vola. matica tam bude korunkova na zavlacku. ale samotný ten čap bude volný vždy..to nie je dobre?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#245 Nový příspěvek od mihi »

Na Bazoš sú na predaj nejaké čerpadlá tuším z Pezinku...
Pekne pokračuješ :friends:
Mihi

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#246 Nový příspěvek od anton30 »

Jozko, ved my sa dufam skoro vidime :friends: a mne sa paci dat lizatka nasiroko. vlastne inak si to ani neviem predstavit. skusal som to aj na uzko, ale tazko sa mi tam nastupovalo a bolo to stiesnene :)

idem pozriet tie cerpadla. popravde este som bazos neotvaral kvoli tomu. vdaka

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#247 Nový příspěvek od Jaro25 »

No práve že tie čapy musia mať trochu vôľu, aby sa otáčali, keď hýbeš ramenami hore a dole. Inak by to šponovalo reťaze. Na tej fotke sa to javí, že ten trojuholník je akoby ohnutý smerom k ramenu a preto ma napadlo, či to nemáš napevno a ten ohyb nie je spôsobený tou maticou. Ale takto to máš dobre.
Predvstrek 32 - 33 je už asi moc. Jeho zväčšením trošku rastie výkon, ale na úkor tvrdšieho chodu. A samozrejme zmenšením je chod mäkší. Ale ak sú originál elementy, asi nemá zmysel vymýšľať iné hodnoty, ako sú predpísané.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#248 Nový příspěvek od anton30 »

dnes som doma trochu upratoval a triedil veci a narazil som na zhavice PAL 11601 (asi RS-09). napadlo mi, ze ci by ich neslo nahodou trosku upravit, aby sa dali priamo pouzit na Z25 (neviem, mozno to uz niekto takto riešil). trosku som ich v sustruhu upravil a toto z toho vzniklo...
Obrázek
Obrázek
Obrázek



zatial som ich sice nanahodil, ale snad by mohli fungovat. oproti originalu idu hlbsie do komorky, ale musel som ich zosustruzit trosku viac, pretoze inak by dotahovacia matica drzala iba na pár závitoch. uz aj teraz nejde celkom nadoraz, ale malo by to stacit.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#249 Nový příspěvek od anton30 »

dostala sa mi do ruk takato hlava. niekto ju uz zvaral a oboch valcoch, rurky pre zdvihatka su uz medene a vodika ventilov su tiez este ako tak OK. akurat to cez ten zvar medzi ventilmi na jednom valci zase prasklo...co sa ani necudujem, pretoze elementy čerpadla dávaju po preskúšaní miesto 7,4 ml na 100 zdvihov asi dvojnásobok dávky.

a jeden ventil mal pod sedlom zjavne nejaky kusok materialu, asi drot zo zhavica.

skusim ju aspon natlakovat a mozno aj treningovo zasit. ta prasklina ide sice hlboko do kanala, ale sil by som pokial by som dociahol a ostatok praskliny by tak ostal..aj tak by uz nebol v spalovacom priestore. mozno by traktor takto este trochu prezentačne pojazdil, voda by sa po jazde odpúšťala a medzi tým by sa snáď nejaká iná hlava zohnala.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#250 Nový příspěvek od rosch8 »

Mam lepšiu hlavu.
Dal som za ňu 40 eur. Je zváraná.
Mozem ti ju priblížiť niekde do Piešťan, alebo aj do BA, musím si ísť víza vybaviť...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#251 Nový příspěvek od anton30 »

caute
po natlakovaní, možem povedať, že z nej bude dobré závazie pod ponk :D
na tom mieste, kde som si myslel, ze bude fucat, tak tam to bolo OK. ale inak to je ako rešeto. fučí to hlavne na rozhraniach zvaru a hlboko do komorky. takze nic. snaha bola.

https://www.youtube.com/watch?v=d3jJpYo0SUY

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#252 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak tá je naozaj dávno po smrti. Ale keď by si ich nazberal viac, bolo by to štýlové závažie dopredu. Tak ako novšie traktory majú tzv. bandaskové závažie, 25-ka by mala hlavové.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#253 Nový příspěvek od anton30 »

ale to vobec nie je zlý nápad s tým závažím ..už mám doma takých 5 hláv 8)
ja si ich doma odkladám, lebo tusim Ty ja Jaro si raz napisal, ze mozno sa raz najde technologia ako aj zdanlivo nepopravitelne hlavy pojdu este sprevadzkovať

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#254 Nový příspěvek od anton30 »

Relativne dlhsie som nic nepridaval, ale postupne pokracujem. Zacal som so striekanim.

Dlho som sa rozhodoval aku dam farbu. V TP mam zelenu. Premyslal som aj na finskym vzorom...cely zeleny a len kolesa zlte. Ale potom som sa na otcovu ziadost vratil ku dvojfarebnej "klasike" :) blok uz je nastriekany na RAL 1015- svetla slonova kost a plechy este len budu.. asi RAL 6001 - smaragdova zelena. Ta zelena farba je podla mna celkom nestastna na kombinaciu.

Postupoval som tak, ze traktor som opieskoval, pasivoval odhrzdovacom ( to este minule leto). Teraz som ten biely povlak okartacoval, ceele umyl tech. benzinom, nastriekal reaktivnym zakladom Chemodur U2073, potom som dal 2 vrstvy polyuretanoveho zahladu, 2 vrstvy emailu a nakoniec jednu vrstvu laku.

Reaktivny chemodur som pouzil vobec prvy krat. Poradili mi to v obchode, ked som sa stazoval, ze ta polyuretanka je moc tvrda a pri nahodnom tuknuti o diel farba odskakuje az na kov. teraz by to malo byt lepsie..vraj.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#255 Nový příspěvek od mihi »

Bude to krásavec 8)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“