Zetor 25 "Kultivačník"

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#271 Nový příspěvek od rosch8 »

ja mam tiez jedno cerpadlo poskladane a nastavene u cerpadlara, samozrejme s original elementami 6,5. Je nakonzervovane a ulozene v hermetickom zatvaratelnom sacku.
Clovek nikdy nevie, kedy sa pritrafi nejaka dobra kupa Z25... :smich: :smich: :smich: :smich:

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#272 Nový příspěvek od anton30 »

ja si chutim este poskladat jeden motor...mozno uz aj teraz cez zimu, diely uz mam vsetky, len to niekam zavies na vybrus a vyvrtanie...ved este mam tu navarenu kluku a skoda by bolo to s nou aspon neskusit...ked uz som do nej investoval :D
a ked uz bude motor...nejaky zadok uz snad zozeniem, idealne iba s remenicou a ziadna leštenka.., len vymedzene vole, minimum uniku oleja a iba hrdzava patina :)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#273 Nový příspěvek od anton30 »

nazdar
Mam takyto problem. Kedze mam vypadane paraboly svetiel, tak chcem na ne dať naniesť nový zrkadlový povlak. Jednu parabolu vsak neviem oddelit od skla. Je to zlepene nejakou bezovou hmotou podobnou tmelu na starych oknách na domoch. Z casti to islo zvrchu dolu, ked som to nahrieval teplovzdusnou pistolou a vyskrabal to. Ale napriek tomu to na tom spoji kov-sklo drzi. Potom som to skusal mat namocene cele v acetone, ze to rozpustim ale nepomohlo to.
Viete niekto poradit, ako sa to da rozobrat bez mechanickeho poskodenia?
vdaka

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#274 Nový příspěvek od rosch8 »

Nahrievanie. Skus vyššiu teplotu.
Sklo aj kov to vydrzi

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#275 Nový příspěvek od anton30 »

mam to dat do rury na pecenie na 250 stC a piect aspon pol hodiny?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#276 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tá rúra ma tiež napadla. Ak to povolilo od teplovzdušnej pištole, tak by rúra mohla pomôcť. Ohreješ to celé naraz a snáď to povolí.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#277 Nový příspěvek od anton30 »

vyskusam najprv tu ruru. ak by nepomohlo, tak v robote mame aj zihacie pece :)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#278 Nový příspěvek od anton30 »

nazdar
zase si tu trosku doplnim kroniku :)

teraz cez predlzeny vikend som po nastriekani zadných diskov konecne pristupil k ocisteniu zablatenych pneumatik. uz su sice zjazdene, ale rozhodol som sa ponechat zatial original rozmer 9,00-36. Pôvodne som chcel kupil nove 9,50-36 na RS09 ale mne sa skratka nelubi ten maly balon. Skusal som a zjazdená originalna je na výsku rovnaká ako nová na RS09. Jedine co ma stve, ze su popraskane. Premyslam, ze ich naboxujem týmto...
https://www.lepidla-tmely.sk/teroson-pu ... -autoskla/
Čo na to hovorite? nemozem im tym este viac uskodit?

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Potom som robil vzduchový filter. Teraz uz by som to kupil od Roscha, ale vtedy ked som to riesil to este nemal v "ponuke". Len som vysustruzil take dva kruzky a nasadil ich tam. Voci pohybu som to zabezpecil len zatahovacou paskou, skrz dieru zakontroval skrutku M6 a opatlal to silikonom (na foto to uz nie je).
Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a este nadrz..ta bola velmi dobyta. teraz uz vyzera lepsie, ale este stale je na nej co brusit.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#279 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne pokračuješ 8)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#280 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ale nemáš skrátenú tú stredovú trubku, teda ten vzduch nemá kade prúdiť do vrútornej strany filtra. Takto ti vzduch ani neprejde cez teleso filtra, lebo to medzikružie čo si tam vlepil nemá kade obehnúť. Trubku teda skráť spodné veko filtračnej vložky má byť bez diery a vrchné medzikružie nemôže byť po celom obvode plné. A ešte si treba uvedomiť, že prúdenie vzduchu bude opačné. Zvyčajne vzduch vstupuje vonkajším povrchom vložky, ale tu je to vnútorným. Tvoja vložka má kovovú sieťku len zvnútra, teda je urobená na vstup vzduchu zvonka. Ak ju chceš použiť, treba ju zvonka aspoň ovinúť drôtom, aby ju prúd vzduchu hlavne po nejakom tom zanesení neroztrhol a nenasal si papier do motora.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#281 Nový příspěvek od anton30 »

Jaro, ja som týmto zamyslal urobit to tak, ze spinavy vzduch mi ide z vonkajsej filtra a cisty ide vnutrajskom do motora. tam sa dostava medzerou/strbinou medzi tou dlhou rurou a tym vlozeným medzikruzim. co som tak zhruba pozeral, tak prierez tej strbiny kade prudi by mohol byt podobny ako sacie potrubie. Ci myslis, ze to nebude stacit a mohlo by motor dusit?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#282 Nový příspěvek od Jaro25 »

V tom prípade by to mohlo fungovať, ja som z tej fotky neodhadol priemer otvoru v medzikruží a mal som pocit, že to čelo filtra uzatvorí. Tie prierezy to je trochu ducharina, lebo nejaký súčiniteľ miestnej straty tam bude, tak že pri tej rýchlosti prúdenia by bolo vhodné, mať trochu väčší prierez, ako je na hladkom sacom potrubí. Na druhej strane tie úplne vstupné otvory na hlavici filtra tiež nedávajú moc veľký prierez.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

janci86
Příspěvky: 175
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#283 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj,

pekne pokračuješ :) Výjavy nádrže v takomto stave mám v živej pamäti. Prepážku v nádrži odtrhnutú nemáš? lebo teraz je ideálny čas na jej privarenie.

K tomu "boxovaniu" pneumatík, ak ti niekde trčí plátno, sú K.O. a to neopravíš. Ak tie pneu nie sú popraskané tak že ti trčí plátno, tak ich snáď nechaj tak a len ich ponapustaj glycerinom za par eur. Takto oživená pneumatika nevyzerá zle ani keď je popraskaná, aj keď zblízka vidno že to najlepšie už má za sebou.

Sám som mal popraskané pneu a tiež som uvažoval týmto smerom, že využijem lepidlo na autosklá a aspoň dočasne ich zatmelím, kým nezoženiem druhé. Mne ale na jednej trčalo plátno a mala aj hrče, vyslovene som sa bál že tadiaľ vybehne duša. Kamarát čo sa s tým profesionálne zaoberá ma však upozornil na jeden fakt, a to ten, že lepidlo na autosklá nie je UV stabilné a pokiaľ naň bude svietiť slnko, začnú sa z neho vyplavovať "sadze" čo nie je len kozmetický problém, ale má to vplyv na súdržnosť toho lepidla. Túto vlastnosť som si overil na prasknutom IBC kontajneri, na ktorý som "napatlal" zvyšky kartuše - tam kam sa slnko nedostalo lepidlo parádne drží, lenže tam kde naň svietilo vidno že zvetralo a po nejakom čase ho išlo v šúplatách odtrhnúť bez zvyšku dolu. Pneu bude pri pohybe namáhaná, nejaký čas by na nej asi vydržalo, ale nakoniec by ti asi zišlo vo franforcoch dolu.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#284 Nový příspěvek od anton30 »

Jaro s tými vstupnými otvormi mas pravdu. su tam len take prepážky. uvidim, skusim najprv jazdit s filtrom a potom aj bez filtra chvilku. ci náhodou nebude rozdiel v chode motora. ak by sa dusil, tak to budem musiet prerobit. k starému sistému na olej sa mi uz vracat nechce. aj ked to podla mna nebola horsia filtracia.

Janci, moje pneumatiky nie su porusene natolko, aby presvitalo plátno. len ich chcem urobit rosku zachovalejsimi. jednak kvoli vyzoru, ale aj STK. ale mozno ma s nimi technik vyhodi od dveri. su zjazdene takmer na limite. Na traktor Skoda 30 som staré gumy natrel čiernym matným slovakrylom riedeným vodou. Vydrzalo to pekné pol roka. Niekto radí aj tabulovú farbu. V technickom liste toho lepidla na autosklo sa pise, ze je odolny voci UV. ja by som to s tým aj riskol, akurat chcem vediet, ze ci náhodou to lepidlo nemozem nejak chemicky tu staru gumu narusit. to by ma mrzelo.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#285 Nový příspěvek od Pavel »

vem na pneu bistrol co je na podlahu na lina

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“