Zetor 25 "Kultivačník"

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#91 Nový příspěvek od anton30 »

A ked som prezrel ojnice co mam doma, tak som natrafil na tri rôzne druhy, ktoré sa líšia hmotnosťou ale aj tvarom. Potom aby sa v tom pes vyznal. Takze treba si dávať pozor a minimálne sa poučiť z mojich chýb.
A navarenu kluku som este nepoužil. Tento motor robím este klasicky postarom. Mam v pláne urobiť este jeden a na ten použijem navarené kluku, povlakovane piestne kruzky a chcel by som tam dať Tvoju frézovanu hlavu ;) takze taký prototyp z dlhej chvíle :D

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#92 Nový příspěvek od Peter768 »

Otázka znie: Vieš aké ojnice tam majú byť? Tažšie? Ľahšie? Alebo? Aby to bolo vyvážené spolu so závažím na kluke....jednoducho aby klukový systém bol vyvážený....vieš čo myslím....

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#93 Nový příspěvek od rosch8 »

to uz asi nezisti, co patrilo do kompletu.
Kedysi sa s tym opravari nesrali. Dali co bolo po ruke a vybavene, hlavne, ze traktor isiel na pole. Aspon nech da rovnake, ked uz.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#94 Nový příspěvek od Jaro25 »

To už teraz ťažko zistí, dôležité je, aby neboli ojnice rozdielne. V podstate sa aj tak závažia vyvažujú na samotnej kľuke bez ojníc. Našťastie ten motor nemá otáčky ako motorová píla.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#95 Nový příspěvek od anton30 »

no ved to. potrebujem mat aspon ojnice rovnake. lebo u mna to je trosku zlozitejsie. tu kluku, ktoru tam idem davat som kupil od prekupnika v Hliniku nad Hronom. akurat mi k nej dal 3 vyvazovacie zavazia aj so skrutkami, ale ze nevie ktore kam ide (podla mna na tej kluke nebolo ani jedno z nich, pretoze teraz som si vsimol, ze na mieste kontaktu zavazia s klukou je odtlačok a akosi to nelicuje). a ze to tretie si mam zobrat pre istotu. to je sice pekne, ale taka istota mi bola k nicomu. myslel som, ze mi to vyvazia pri generalke, ale tam kde mi to brusili to nerobia. jedine co som nasiel v prirucke je toto:
Obrázek

lenze tie spominane "bezne vyvazovacie kotuce" pre mna az tak bezne nie su :) takze jednine co som s tym vedel urobit, ze som to doma upol do sustruhu medzi hroty, roztočil a sledoval kde sa kluka zastavi (to som robil viac krat za sebou). ak sa zastavila viac krat vždy v zhruba v rovnakom mieste, tak som zavazia prehodil a kombinoval. teraz sa to zastavuje kvázi nahodne +- vzdy inde. viac s tym urobit neviem teraz. ale skratka tie ojnice rovnake musia byt. aj ked to bude Káčko a bude mat nižšie otačky, tak nechcem riskovat. už aj tak teraz trniem, ze ako to dopadne. normalne ma to sere jak hovado.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#96 Nový příspěvek od Jaro25 »

No vyvažovačku na kľukové hriadele má p. Kolebo v Bánovciach. Ale čo všetko by si si pri tom vypočul, kedy by to urobil a čo by za to chcel je úplne iná debata.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#97 Nový příspěvek od anton30 »

do Banoviec ja uz veru nepojdem. naposledy sme sa skratka ..poviem to tak, ze "nezhodli" ... ;)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#98 Nový příspěvek od anton30 »

zdravim
vcera som sa trosku boril s lisovanim prechodovych rurok. nakoniec sa to celkom podarilo. robil som to podobne podla postupu, aky je uvedeny na fore. takze 18 mm kurenarska rurka s hrubkou steny 1mm rozohnana na 20 mm. musel som sa akurat trosku pohrat s priemerom toho tŕňa.pôvodne som mal 18mm, ale rozhanalo to rurku na vonkajsi priemer 20.2 mm co bolo vela. mne vysiel priemer trna teda 17.8mm. akurat ta uplne prva zaalisovana rurka mi trosku vycnieva, ale dufam ze to nejak zbrusim. tie dalsie som uz odladil a isli dobre 8)
som zvedany na ci to udrži tlakovanie :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#99 Nový příspěvek od rosch8 »

Vyzera to vyborne.
Ten maly presah nevadi, poloz na hlavu tesnenie a uvidis. Aj v bloku su velke diery, takze zavadzat to nebude.
Ale mozes to pilnikom do roviny opatrne zapilovat, ja som to tak spravil tiez.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#100 Nový příspěvek od anton30 »

Ideálne by bolo lisovať tie rúrky po prebruseni hlavy. Lenže táto je prasknuta a výsledok šitia je neistý. Takze robím len ten základ, ktorý treba na tlakovanie. Popravde aj 20 euro za jej terajšie brusenie sa mi zdá veľa... len tak

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#101 Nový příspěvek od mihi »

Pekná práca. Uvidíme čo na tie praskliny povie tlakovanie. Držím palce. No ideálne by ti bolo zašiť alebo inak opraviť aby sa to nerozširovalo.
Maj sa. 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#102 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja by som praskliny zašil aj keby pri tlakovaní neprepúšťali. V prevádzke sa hociktorá prasklina môže (a pravdepodobne aj bude) šíriť ďalej, ale na 100 % je jasné, že žiadna s sama nezacelí.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#103 Nový příspěvek od anton30 »

ma zmysel sa d toho "šitia" pustat sam doma? myslim, hlavne to, ze nemam sltpovu vrtacku. predpokladam, ze tam je treba dodrzat kolmost dier...a v tomto som s rucnou vrtackou nikdy moc dobry nebol...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#104 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nie je to nič nezvládnuteľné. Samozrejme stojanová vŕtačka je super, ale dá sa to aj rukou. Prípadne si u niekoho kto má stojanovú, alebo v sústruhu urob z nejakého hranola vedenie a primeranú kolmosť dodržíš.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 "Kultivačník"

#105 Nový příspěvek od anton30 »

zdar
cez vikend som nieco malo pokrocil. konecne som dal do bloku kluku aj spiestami. islo to celkom fajn, az do okamihu vkladania piestov s kruzkami. kupil som dve sady kruzkov. jednu som si premeral a bola OK a spoliehal som sa, ze aj druha bude dobra a s tou som zacal. pol dna som sa snazil tie piesty dostat do valca. vyrabali sme rozne pripravky a vsetko mozne. az potom vecer mi napadalo tie kruzky premerat a zistil som, ze mi omylom predali jednu sadu vybrusovu, teda na vrtanie 106mm... nuz smola. nabuduce budem musiet predajcovi menej doverovat a viac preverovat :D
no a potom som robil nejake drobne roboty. napr. maskovanie pred citlivých častí pred pieskovaním prevodovky (doteraz som traktory vzdy okartacoval karbobruskou, ale uz sa mi to nechce "jesť"...skusim ako to vydá po opieskovaní). moc som nestihal fotit. ale aspon zarovnavanie pritlacneho kotuca spojky som zachytil. ten predomnou tu spojku veru nesetril. lamela tenka ako lístok a pritlačný dokrútený ako šabla.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“