Mastnakuv Klapalek 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7126
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#301 Nový příspěvek od mastnacek »

Blizej se velikonoce a po ruznych peripetiich a linejch dnech se musim postit do oprav. Hlavu me krasne udelal Rosch. Nekde jsme o tom povidali ze me "skace" remenice ropredu do zadu kdyz pridavam plyn, takze bude motor muset absolvovat asi komplet GO. Koho byste me s cistym svedomim doporucili? Asi bych se nebranil ani prevozu do SK nekam pobliz hranic. Potrebuju prevlozkovat, kliku podle stavu a pak loziska a slozit, porovnat. Cerpadlo necham udelat tady kousek ode me a snad ma rosch jeste 6,5 elementy.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#302 Nový příspěvek od Matúš »

No ja by som síce o jednom odborníkovi tu u nás na Orave vedel, ale momentálne opravuje 2xZ15 a 3x Z25, takže ťa určite nevezme, to hovoril už v lete, že najbližšie roky určite nič.


mastnacek
Příspěvky: 7126
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#304 Nový příspěvek od mastnacek »

Diky panove, tyhle adresy jsem si pohledal, spis kdyby nekdo mel uz konkretni zkusenost nejlip opakovanou nebo potvrzenou od jinych.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#305 Nový příspěvek od rosch8 »

Ked sa.budes pytat, tak sa spytaj, kolko davaju volu na hlavne loziska. Spravna odpoved je 0,08mm az 0,12mm.
A hned ich zopar vypadne, uvidis.

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#306 Nový příspěvek od ibanez5 »

Mastnáčku, přeju dobré pořízení s G.Očkem. Mě vyšlo na 30 litrů :'( Nejlepší je to dát někomu, kdo Ti udělá najednou všechno, stáhne na soustruhu kliku, na horizontce Ti projede blok s ložisky. Je to docela důležitá věc, když mi jeden kolega skládal motor, tak jsem jenom kvůli těmto dvou věcem najezdil asi 300 km a to nekecám. Jenom kvuli klice a bloku. Protože to u nás na Třinecku třeba nikdo nedělá... Až v Kopřivnici....A to nepočítám další prkotiny u toho...
Nechcu strašit, jenom jsem měl blbou skušenost s tím G.O. Nakonec mi to jeden člověk rozebral ten motor a asi po roce jiný ( ten už byl v pohodě) skládal.Naštěstí motor šlape dobře...
Přeju dobrý výběr 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

mastnacek
Příspěvky: 7126
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#307 Nový příspěvek od mastnacek »

Diky panove za tipy ( hlavne ten s tema vulema ) a pribliznej odhad ceny. Musim taky pozistovat, jestli by to udelali s materialem kterej jim dodam a tam bych neco usetril pri nakupu z PL ( DPH ). Trosku ( vic ) me dohnaly finance a rozhoduju se mezi 25kou a 4011 a i kdzy to neni moc racionalni reseni, tak se furt klonim k 25ce i kdyz do ni budu muset investovat. Nejblizsi tejdny nebo mesice ukazou co doma zustane. Jeste ze je v zaloze subaru forester, se kterym muzu potahat karku okolo baraku a teoreticky i konsky verky na seno, uz jsem to musel jednou z nouze absolvovat ale s fabkou.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#308 Nový příspěvek od Veteranista! »

Oprav 4011 ať můžeš jezdit a pracovat.
A 25 můžeš pomalu skládat k obrazu svému, dle času a peněz.
Já bych ten motor taky zvládl udělat, ale jen nevím kdy :-/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

mastnacek
Příspěvky: 7126
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#309 Nový příspěvek od mastnacek »

Veteranista: takhle to bylo v planu a jarni prace se 4011 nadelam jak to pujde. Jeste jsem se uplne nerozhoupal, jen jsem odpovedel na dva inzeraty na bazosi kde lidi shaneli. No uvidim. A ty mas vybaveni na vsecko co popisoval treba ibanez5?

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#310 Nový příspěvek od Veteranista! »

Kliku bych musel někde nechat udělat, což by neměl být takový problém.
Svrtat blok bych nechal v práci, sice jsme prioritně strojařská firma, ale šéf má profi renovační dilnu, jako jednu naši divizi, tak zrovna dnes jsem koukal na svrtaný blok na jeden 8 válec.
Ale fakt je prblém ten čas, takže fakt spíš já jen jako záloha.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#311 Nový příspěvek od rosch8 »

mna vysla komplet GO asi na 800 eur.
Co je tych 20000 CZK.
Za 4011 dostanes viac penazi. Ak ti vykonovo staci Z25, tak to tak mozes urobit.
GO motora mozes odlozit, nemusis robit hned. Pokial motor chodi, tak este nieco vydrzi.
Elementy mam...

mastnacek
Příspěvky: 7126
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#312 Nový příspěvek od mastnacek »

Panove, ciste teoreticky. Kdyz nahodim zrepasovanou hlavu by rosch8 a zbytek necham, krom cerpadla, co to muze provest te hlave? Jestli si vybavujete tak na fotkach mam poblitej blok jak me to nekde propoustelo z pod hlavy, ale pri vetsim zatizeni to asi motor spalil a nebo to krouzky dotesnily. Taky to lozisko na klice jak jsem popisoval ze se klika posunuje dopredu dozadu pri behu motoru ( pardon jestli to popisuju blbe )co by to mohlo urobit. 4011 zatim mam ale rysuje se kupec a tech penez tolik nebude a bude potreba stroj na ( lehkou ) praci. Zadnej ceres u me 25ka nedostava, jeste jsem s ni neoral, na sena je to klap klap klap a do podzima daleko.
Nechtel bych ale neznalosti znehodnotit roschovu praci :tone:

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#313 Nový příspěvek od Jaro25 »

V zásade si nemyslím, že by to hlave ako takej malo nejako ublížiť. Problém by mohol nastať, ak by si mal nerovnú dosadaciu plochu na bloku motora a pri dotahnutí by sa hlava prispôsobila a tým prehla. Každopádne ak ti kľuka "cestuje" dopredu-dozadu, tak to nie je žiadna sláva. Dá sa predpokladať, že to stredové ložisko bude opotrebené nie len axiálne, ale aj radiálne a ak má veľkú vôľu, môže sa časom zlomiť kľuka.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

mastnacek
Příspěvky: 7126
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#314 Nový příspěvek od mastnacek »

Diky jaro, to jsem potreboval prave slyset, co by mohlo nastat. Novou kliku bych nechtel shanet. Zkusim to nejak povytahnout a zmerit o kolik to cestuje.

STANDA 480
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 26, 2012 5:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mastnakuv Klapalek 25A

#315 Nový příspěvek od STANDA 480 »

Ješte taky http://www.agm-agromotor.cz/ tam taky dělají go motoru opravují hlavy...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“