Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#946 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak čo je nové?
Kľúč remenice a matky zotrvačníka:
Obrázek
kompresor na motor Z-25 som poskladal, vidličku som utesnil guferom 8x14x4
Obrázek Obrázek
akurát že "chybička se vloudila" a kompresor nefungoval :vztek: blbol sací ventil, bol stále otvorený. Takže hlava znova dolu. Ale podarilo sa, všetko je ok 8)
Obrázek
A ešte porovnanie hlavy kompresora z majora versus Z-25. Vľavo Z-25. Tá z majora by tiež šla použiť, akurát sací filter by bol namontovaný zhora, stál by tam ako hríbik :)
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#947 Nový příspěvek od Peter768 »

Tie kľúče su parádne 8) Ako z fabriky :)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#948 Nový příspěvek od mihi »

Jožko je pedant.... :prace: 8)
Mihi

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#949 Nový příspěvek od Bolevak »

Ty klíče jsou parádní Jožko.. 8) 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#950 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ďakujem za pochvalu :friends: však som s nimi aj zabil veľa času. A to pilovanie pilníkom. Výpalky totiž boli nepresné a bolo ich treba upraviť :prace: .
Tak som si myslel, že sa vám dnes niečím pochválim, ale zatiaľ nie je čím :nene:
Poobede som sa dal čistiť olejové filtre, prepral som sitká....
Obrázek
a našiel som ďalšie problémy. Držiak strmeňa na pravej strane je ulomený. Bolo to tak ledabolo opravené. Zváraný je aj jeden strmeň.
Obrázek Obrázek
banky čističa: vpravo je takmer predratá, dosadacia plocha šišatá. Tá vľavo, čo sa zdá byť dobrá je z pertinaxu. Jasné, že Jožko by tam chcel tú, čo tam patrí, hlinníkovú :ano:
Obrázek
Takže aktuálne by som potreboval držiak (konzolu) olejových filtrov, jednu banku a jeden strmeň. Alebo komplet olejové čističe. Najskôr sa spýtam tu, či niekto nemá naviac. Ak nie, skúsim dáku ponuku dielov z bazošu.
Ešte otázka: sitká vo filtroch sú stejné alebo sú jemné a hrubé ako u majora?
Viem, že najjednoduchšie by to bolo prerobiť na kartuše, ale já si tú ľahšiu cestu málokedy vyberiem :chytry:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#951 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja ten držiak doma mám, ak by si chcel, môžeme ich vymeniť. Ten tvoj by som možno niekedy časom opravil. Sitká sú hrubé a jemné, len netuším, či majú nejaké rozpoznávacie značenie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#952 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak nik nemá olejové filtre naviac?
Jaro, sitká z 25-ky čo mám (sú dvojdielne) nemajú žiadne označenie :-/ . Ale mám aj sitká na majora, čo si pamätám tak v práci sme na ne razili čísla 1 a 2. Tam boli hrubé a jemné :zapomel: . Inak sitiek mám ozaj dosť, dokonca sú ok, nepoškodené. Pasujú tam aj tie z majora, tak nie je problém.
Ten poškodený držiak by bol vhodný upraviť na kartuše, lebo tá jedna diera čo držala strmeň je prevŕtaná "durch" :pohlavek:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#953 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak ak chceš, vymeníme. Ty budeš mať originál a je tan druhý opravím a upravím.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#954 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jaro, ďakujem za ponuku, ešte sa ozvem :ano:
Dnes som konečne namontoval olejové čerpadlo a kompresor.
Olejové čerpadlo som dal na silicon, na tie prechodové puzdrá som navliekol o-krúžky 15x1,5 vidno to na foto. pri tých puzdrách totiž bolo také malé zahĺbenie (na bloku motora). Dúfam to bude tesniť dobre.
Uchytenie kompresora skrutkami sa mi moc nepáčilo :nene: , tak som vyrobil štyfty a tie som "prilepil" zaisťovačom skrutiek. Samozrejme predtým som všetko dôkladne odmastil.
Obrázek ObrázekObrázek
A aby som sa nenudil, ešte ma čaká oprava prevodovky môjho menovca (tiež je to Ursus). Našťastie kamarát je šikovný a všetko si odstrojil sám 8) .
Obrázek
Už iba odpojiť diferák od prevodovky, vyhádzať von hriadele a vymeniť dáke to koliečko :prace:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#955 Nový příspěvek od Jaro25 »

Myslím že tie O-krúčky tam tak originál patria, tiež to mám tak. A aj ja sa snažím kde sa dá použiť štifty a matice, nech sa tie závity v liatine zbytočne neopotrebovávajú.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#956 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ja už si presne nepamätám, ale myslím že o-kruzky som dával len na ten prechod medzi blokom a držiakom olejových filtrov a na čerpadlo som dal len tesnenie. Lebo kombinácia tesnenia a o-kruzkov mi tam nejako nešla. Odnášalo to tesnenie od bloku, ale možno som mal len zlú veľkosť o-kruzkov a preto to tam aj mierne tlačí olej.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#957 Nový příspěvek od Peto.25a »

Neviem či potom dáš dole kompresor, lebo ti bude vadiť asi čerpadlo.Teraz asi čerpadlo nemáš ta montáž bude jednoduchá. Ak necháš štifty tak budeš musieť asi viac vysunúť kompresor smerom od bloku ku čerpadlu. Možno to nebude problém. Vyskúšaj si či sa to bude dať. To len tak na okraj aby si do budúcna niekedy nemusel dávať kompresor dole a pribudne ti práce naviac.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#958 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ďakujem za postrehy, :friends: . Kompresor snáď dávať dole nebudem, ten je po oprave, max. by som menil tú hlavu kompresora, ak by to nejak dobre nefúkalo.
Olejové čerpadlo som dal len na tie o-krúžky a silicon, tesnenie som nepoužil :tyty: . Úfam to bude 8) .
Ale vrátim sa k tým nešťastným filtrom oleja. Viem, že "banky" boli hlinníkové a pertinaxové a ja sa pýtam: boli aj plechové? Zatiaľ sa mi nedarí ich zohnať :(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#959 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jožko, ako to tak čítam, mám pocit, že to budem musieť vyhodiť a dať tam tie o-krúžky. Lebo mi tam tlačí olej. Tesnenie na silikóne to asi neudrží, je tam predsa nejaký tlak oleja. Ale medzi držiak filtrov a blok som dal o-krúžky a tesnenie, dokonca ja tam mám tu prechodovú kocku a drží to OK. Takže prerobiť len to čerpadlo a kompresor. Áno, boli aj plechové banky. Dve mám také a dve mám z pertinaxu. Hliníkové som zatiaľ ešte nevidel nikde :)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#960 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já mám jednu banku plechovou a jednu pertinaxovou. Hliníkovou jsem také neviděl.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“