Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1216 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ten kompresor nebol až tak extra kúpa.... na hriadeli bola remenica a hriadeľ nemá drážkovanie ale valcovú plochu+ drážka na tesné pero. Inak kompresorov mám skoro dosť, ale tento som vzal kôli tej hlave, ako som písal. A jeden mám tiež funglovku, ale bez hlavy :ano: .
Jaro: váha ukázala necelých 10kg, takže asi to účtoval 50 centov/kg..
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1217 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nejak moc som v práci nepokročil :( , zvislé čapy ešte stále nie sú hotové, vonku horúčava :pistol:
Akurát sa mi v šrote podarilo nájsť cievku štartéra (stykač) ktorí sa moc podobá na cievku zo Z-25. Akurát kontakt na ten tenký vodič je trochu iný, je na guľatý konektor:
Obrázek
Inak je to presne to isté, túto "cievku" som odmontoval z menšieho štartéra (vypadal ako štartér na Š-1203 alebo niečo podobné) neviem, či to bude pasovať :-/
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1218 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak už som sa tešil, že niečo cez sviatky na traktore urobím, ale nebolo mi dopriate :(
Nedávno som prednú nápravu priniesol od sústružníka, ale až dnes som sa dostal k tomu, že som si to skontroloval. A nadšený teda nie som :tyty: Pokúsim sa vložiť video:
https://youtu.be/1RZaWFSdsXM
Kuva, ani to sa mi moc nepodarilo :zly: :vztek: :zly:
Ak by video nešlo, opíšem to vlastními slovami.... Takže spodné puzdro pravej strany prednej nápravy má loker "po oprave" asi 1mm, čo sa mi zdá trochu moc.. oprava trvala skoro pol roka a ako vidím, zas som natrafol na dáky "orgán" Ja mám totiž to šťastie, že čo sústružník, to ko..t :zly: Táto oprava ma stála 100 eur, majster má úplne super vybavenú dielňu, teda by som povedal výrobnú halu. Už mi dochádzajú nervy, trpezlivosť aj chuť do práce. S touto pojeba..u nápravou sa drbem už skoro rok, ešte stále to nie je ok.
Prvýkrát to bolo u staršieho majstra čo je v rodine, tiež to tam bolo pol roka, písal som o tom predtým. Tiež dielňa super vybavená, vyrábajú dokonca n.d. na sústruhy :shock: . Kurňa, keď to robia takto?! :-/
Tento druhý majster je bývalý kolega môjho dobrého kamaráta, chlap okolo 50 rokov, žiadna geriatria.... obaja rozprávali moc pekne, všetkému rozumeli... ale ich práca hovorí o inom. Desím sa toho, že by som musel dať niekomu zarovnať blok motora na 25-ku alebo niečo podobné :pistol: NASRAT :zadek: Obom majstrom som po slovensky povedal, že je jedno koľko to bude stáť eur a že to ani moc nesúri. Zdôraznil som ale, že chcem to mať dobre spravené, že som náročný a ufrflaný! Boha, čomu nerozumeli???
Už ma to vážne prestáva baviť, asi sa nato..... dám sa na chlast :hvezdicky: a bude všetko ok. Žena nebude držkovať že nie som doma, otec (u neho sú stroje) sa nebude obmedzovať mojimi častými návštevami, a od rána do večera bude môcť byť u svojej priateľky (moc slušne povedané!) a ja si ušetrím nervy.
Tak sa zatiaľ majte dobre a nech sa vám darí trochu lepšie ako mne :friends:
Naposledy upravil(a) Ursus 73 dne pon pro 19, 2022 4:48 pm, celkem upraveno 1 x.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
kovář 1
Příspěvky: 181
Registrován: čtv úno 11, 2016 9:26 pm
Bydliště: okr.Česke Buějovice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1219 Nový příspěvek od kovář 1 »

tý joo, urazit pazoury tomu řemesníkovi
[*] jestli-že něco chceš, tak musíš [*]

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1220 Nový příspěvek od palobobo »

ursus: co na tom robil? Ktore plochy a co opracovaval?

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1221 Nový příspěvek od anton30 »

No, ked toto vidim, tak mi je normalne na vracanie. A vlastne ani neviem co ine k tomu napisat. Akakolvek debata je iba mlatenie prazdnej slamy.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1222 Nový příspěvek od Jaro25 »

Jediné čo k tomu viem povedať, vyraziť puzdrá a vytočiť si nové na SM16-ke, čo máš doma. Nech by si to ako "sfušoval", stále to bude lepšie ako toto čo máš teraz.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1223 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Vyvaril čapy, tie boli "podtočené" od predchádzajúceho majstra. Jeden nový zvyslí čap som mu dal na ukážku, sľúbil, že priemery urobí podľa neho. Vyvaril a stočil aj čap navrchu, kam ide páka riadenia (to na druhýkrát, za ten čas zabudol čo všetko treba). Inak tie čapy sa mu podarili, dokonca povrh je hladký 8)
A ani ja neviem, či tie puzdrá robil nové, lebo keď čapy zrenovoval, puzdrá stačilo vystružiť na mieru.
Zlé je len toto jedno dolné puzdro, ostatné sa zdajú byť ok, zalisované puzdro nemám čím premerať.
Otázka znie: vrátiť mu to.... alebo mám ešte jedného majstra a skúsiť to u neho???
Jaro, to by bolo moc ľahké, na toto nemám materiál preto som to dal "odborníkom" :vztek:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1224 Nový příspěvek od jean »

No, to je tak, Slováci nemajú profesionálnu hrdosť za vlastnú robotu. Sám mám problém s dodávateľmi a bohužiaľ jediní spoľahliví sú českí :vztek: Česť výnimkám (nejak ma žiadne nenapadajú) A to ja objednávam zákazky na obrábané diely aj za desiatky tisíc euro.... A potom, že si z nás Češi robia prdel, šak je to pravda.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1225 Nový příspěvek od Peter768 »

Je to katastrofa..niet o tom co písať..
Ja by som tu https://www.servismetal.sk/kontakt/ objednal surové puzdro s dlžkovým prídavkom a na jedno upnutie spravíš nové puzdro na mieru. Tteba im napísať aké potrebuješ hotové miery a oni ti dajú puzdro v vonkajším a vnútorným prídavkom. Sú to surové liate "rúrky".

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1226 Nový příspěvek od nonius »

Prave som si precital tvoj prispevok a az ma zamrazilo.
Je mi velmi luto ako si dopadol s capmi a mrzi ma to dvojnasobne, lebo este aj ja ti pridavam starosti s tymi kolesami.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1227 Nový příspěvek od anton30 »

Nonius..pises,ze stroje predat??? Neruhaj sa laskavo ;)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1228 Nový příspěvek od jean »

Ja sa môžem spoľahnúť aspoň na sústružníka, sústružím si sám :smich: Ešte pribudne CNC frézka, potom sa budem môcť spoľahnúť aj na frézara

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1229 Nový příspěvek od Jaro25 »

Celkom to sem nepatrí, ale s tým autíčkom je to ako s našimi traktormi. Dnes majú všetci plné ústa ekológie, recyklácie a podobne (v princípe nič proti), ale čo je ekologickejšie? Zobrať starú vec, opraviť a ešte nejaký čas ju používať, alebo vyhodiť (zrecyklovať) a kúpiť novú plnú elektroniky a bateriek , ale zaručene certifikovanú, samozrejme so zníženou uhlíkovou stopou eko, organic, raw a ešte neviem aké prívlastky, ktorá však pri výrobe tri krát obehla zemeguľu, kým sa dostala k zákazníkovi.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1230 Nový příspěvek od jean »

Pytas sa zavadzajuco. Odpoved moze by podla vstupnych podmienok stara, ale aj nova vec. Tu je to OT, na taketo debaty mame vlakno volny pokec.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“