Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1186 Nový příspěvek od rosch8 »

ja som rezal U vyrez zospodu, v mieste, kde je skrinka na naradie, takze to nevidno. Tak, abny som mohol dat dovnutra ruku a vuklepat nadrz. pri tom som vytiahol aj tu prepazku.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1187 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Včera prišli zvislé čapy z opravy od sústružníka, dnes som to bol u otca pozrieť, kuknite aj vy:
Obrázek Obrázek Obrázek
Bolo to u známeho v dobre vybavenej dielni, táto oprava trvala skoro rok :shock: . Nadšení teda nie som, povrch drsný, vôľa viac ako poľnohospodárska :vztek: . Ale čo by som chcel.... darmo majstrovi poviete, nech to urobí pekne, on si to stejne urobí podľa seba. Moc rád by som v mojom živote stretol majstra, ktorému by som sa nebál dať zarovnať blok motora, upraviť osadenie vložiek alebo vybrúsiť kľukovku a pod. Doteraz som takého odborníka naživo nestretol (ak nerátam teoretikov, tých poznám dosť).
Ešte som na veterán burze kúpil guľaté zrkadlo, chcel by som ho namontovať na naše káčko. Ale zdá sa mi trochu malé:
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1188 Nový příspěvek od Sniper »

Tvl, ten svislák to je pěkná prasárna :vztek:
On byl prasknutý, nebo měl jen vůle?
Zrcátko může být fajn, pokud je parabolické.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1189 Nový příspěvek od mihi »

:'(
On to ešte viacej pokazil...
Ako píšeš, nie je majster ako majster....
Mihi

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1190 Nový příspěvek od palobobo »

no pani na taketo opravy uz len vybavena dielna a co si vies urobit tak jedine sam pre seba. Ja si robim pre seba prednu napravu na zetor 2011 a na fusku by som to nerobil nikomu. Ten zvislak ma zo zadu dajaku navrtanu dierku strediacu?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1191 Nový příspěvek od mihi »

Zo spodu je práve strediaca jamka aby sa dal upnúť do sústruhu...
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1192 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tie zvisláky boli v hroznom stave, niekde tu vo vlákne sú fotky. Tak nejak som dúfal, že tie čapy vyvarí a presústruží (hovoril som s majstrom o tom). Ja mám doma sústruh, ale je malý a ten čap tam nepretočím :-/. Skúsenosti s naváraním čapov tiež nemám.
A zrkadlo je parabolické 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1193 Nový příspěvek od Sniper »

Ursus 73 píše: pon kvě 02, 2022 7:52 pm A zrkadlo je parabolické 8)
Tak alespoň něco 8)
Ať si ho hned neuvalíš :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1194 Nový příspěvek od Jančo66 »

To ako keby robil karbobrúskou... každopádne ak to nie je kamarát, tak by som mu to vrátil. Ja keď som robil zvislé čapy na Kčko, tak som pri ňom bol. Ale je to kamarát, robíme si protislužby... takže mal "dohľad".
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1195 Nový příspěvek od Peter768 »

:shock: :'( Neviem aký tam máš teraz priemer, ale chcelo by to dať na brúsku na guľato a "líznuť to" do hladka.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1196 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Páni, ďakujem za rady....
Peťo, priemer je na nič, nie je z čoho brať :'( . Ak by sa to ešte prebrúsilo, tá vôľa by sa ešte zväčšila. To by som musel vylisovať puzdrá z nápravy a vyrobiť to nanovo. Čiže celé zle :zly:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1197 Nový příspěvek od Peter768 »

Jožko, tak čo teraz?
Alternatíva 1. Dať prebrúsiť ak je z čoho brať, a vyrobiť nové bronzové puzdra. S brusenim ti viem pomôcť.
Alternatíva 2. Vyrobiť a nalistovať oceľové puzdra na čapy a vyrobiť nové bronzové puzdra.
Jeden užívateľ Palobobo vo vlákne sustruhy na zvislý stočený čap nalisoval puzdro z piestnej tyče a dostal sa no pôvodný priemer origo čapu. Na Z2011 to bolo 40mm. Z hlavy neviem teaz priemery čapov na Z25. :zapomel:
Možno by s dalo niečo vymyslieť.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1198 Nový příspěvek od Sniper »

Ursus 73: A proč to nedáš chlapům do Vrádiště? :-/ Ti by v životě takovou prasárnu neudělali.
Tak hlavně, ať to to slouží i s vůlema 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1199 Nový příspěvek od fikejz »

Nechat navařit nový materiál a znova přebrousit. Tentokrát u někoho, kdo to nezprasí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1200 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ešte je jedna možnosť....
Zložiť to tak ako je (viem, že to nie je bohvie čo) a ak sa niekde objaví náprava na áčko za rozumnú cenu, kúpiť a zrepasovať ju...
Na tejto pôvodnej sa mi nepáči aj to, že tie konce čo sa zasúvajú do tej stredovej rúry sú dosť vyhrdzavené, vypadané. Alebo zohnať aspoň zvislé čapy a tie zrenovovať.
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“