Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1156 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ďakujem, páni.
Tiež mám hadice z Vrádišťa, ale tie sú len gumové. Práve dolný spoj chladič-trubka dosť blbo vychádza. Tam by som dal najradšej tú silikonovú, predsa len je lepšie tvarovateľná. Tú rovnú hadicu pod vodnou pumpou použijem gumovú, je dosť pevná, istotne vydrží. Práve tie majorácke "eská" neboli kvalitné už vtedy, keď som robil opravára (asi 25 rokov s5). Tú červenú som kúpil aj do foroty, už viackrát sa mi stalo že som kúsok hadice potreboval keď som doma alebo u niekoho opravoval majora.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1157 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dnes bolo zima a pršalo, moc som tomu nedal :( .
Akurát som od statej farby oškriabal predné náboje a narazil som tam nové diskové šróby, ktoré sa mi podarilo zohnať, čo ma dosť potešilo :) . Teda zohnal som ich len šesť, ale dva som našťastie našiel doma. Pôvodné šróby boli krátke a ešte boli zozadu privarené, niektoré už samozrejme odtrhnuté. To som tak nemohol nechať :tyty:
Obrázek Obrázek Obrázek
Tie náboje som predtým trochu ohrial na kachliach, aby to tam šlo ľahšie. Potom som ich natrel základnou farbou.
A strojný zverák, čo sme kúpili naposledy dostal fungl-nové čeluste, predtým nemal žiadne
Obrázek
Ešte som bol kamarátovi pomôcť rozobrať prednú nápravu na ursuse (nedávno som dal fotku) mala vôľu na stredovom čape. Išlo to až podozrivo ľahko, za chvíľu to bolo rozhádzané 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4418
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1158 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne pokračuješ 8)
Ten zverák je teraz v stave nového kusu. 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1159 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ďakujem Peťo....od nového má zverák ešte ďaleko, zišiel by sa mu "nový kabát" :) . Dokonca sme už na neho mali aj kupca, ale otec ho predať nechce (aj keď neviem, načo nám bude, je ozaj veľký), vraj ho necháme doma. Inak je stále dosť zlé počasie, tak sa len tak motám, očistil a pofarbil som dáke diely. Čo myslíte, sú už dosť čisté tie páky riadenia?
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1160 Nový příspěvek od Bolevak »

Peťo, ty páky...ještě bych je trochu doladil...Málo se lesknou :smich: :smich: :smich: 8)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1161 Nový příspěvek od mihi »

Aj podľa mňa...😁🤪
Trošku to ešte Jožko prelešti, keď už máš toľko voľna....
Drž sa,kamarát.. :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1162 Nový příspěvek od Jaro25 »

Jasné, zrkadlový lesk a potom chróm. Prípadne postriebriť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1163 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak srandičky :friends: ?!
Žiadne leštenie nebude, vzal som štetku a pekne som to nafarbil... na čierno :) Inak nové takmer nič. Akurát poštou prišli tieto drobnosti na ventily, obrázok 1
Stále bojujem s chladičom a maskou, že by mi to nejako pekne sedelo to netvrdím :-/ . Dokonca sme museli autogénom nahriať hornú vodnú trubku a trochu otvoriť ohyb. A to som ju už mal nafarbenú, namontovanú :vztek: . Ozaj, traktor robím tak dlho, že za ten čas sa prestala vyrábať farba alkyton vínovočervená. Takže trubka už bude čierna.
Obrázek Obrázek Obrázek
Takže chladič je už namontovaný, spodné potrubie od vodnej pumpy ok, termostat-pumpa ok. Ešte namontovať toto horné potrubie hlavy+hadica. A doladiť horné uchytenie chladiča. Dosť roboty mi dalo nájsť vhodné pružiny pod chladič, tie čo patria pod nádrž sa mi zdali krátke. Nakoniec som použil z výfuku fav. felícia, tie som mal doma funglovky.
A jedna fotečka kamarátoveho Z-3011 s vlekom. Len tak, pre potešenie oka :ano:
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1164 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak teda kamarád má moc pěkně vyšperkovanou třicítku s valníkem. Fakt paráda! Díky za tu fotku, potěšila.

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1165 Nový příspěvek od Bolevak »

Krásná třicítka:-)
Tady je tolik zachráněných strojů, jen je smutné, co zbylo z té fabriky dnes :-( taková historie, takový úspěch, tolik vynálezů, tolik spolehlivých mašin...;je to smutné :-(

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1166 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Páni, k tomu majoru 3011 mám citový vzťah, za jeho volantom som robil svoje prvé kroky (skôr metre) traktoristu. Vtedy som mal asi 10-11 rokov, ako dávno to bolo :( . Vtedy ešte nebol takto vyšperkovaný, ale majiteľ ho vždy udržoval v dobrom stave. Posledné roky sa starám o jeho technický stav. Robili sme opravu spojky, prevodovky, diferáku, riadenia. A takú bežnú údržbu motora. Ale elektroinštalácia a vzhľad stroja si kamarát rieši sám 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1167 Nový příspěvek od mihi »

Ahoj Jožko.
Tak si tú 30 požičiavaj a potom. Si ju odkúp....
Ja viem ,on by ju nikdy nepredal ...
Mihi

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1168 Nový příspěvek od Jančo66 »

Krásna súprava....
Rovno dať do múzea.
8)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1169 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ešte k tej súprave Z-3011+vlečka. Kamarát mi ponúkal tú vlečku že mi ju požičia, vraj mám natočiť káčko, zapriahnuť ju a trochu sa previezť po dedine :rally: , skôr ako ju odparkuje.
Ale teraz k tomu áčku v garáži. Nakoniec tie hadice chladiča sadli dosť pekne:
Obrázek Obrázek Obrázek
Až na malý problém, chcel by som nejak zarezať túto spodnú hadicu, ale už ju nechcem povolovať ani dávať dole :tyty: . Potreboval by som to urobiť na mieste, chcel by som aby to nejak vyzeralo k svetu. (vľavo je hadica dlhá):
Obrázek
Dáka rada ako a čím to urezať na mieste?
Dnes som nalial do systému vodu, naštartoval som. Nechal som motor bežať asi 10 min, potom som ho zhasol. Skúsil som štart kľukou a svete div sa, podarilo sa. To ma fakt potešilo :wink: Ešte som trochu nastavoval tlak mazania, ale len tak odhadom, neviem na koľko to má byť nastavené. Teraz to tlačí trochu cez 3 atm.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1170 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Provozní tlak má být 3 - 4 atm. Já to mám nastavené tak, že na volnoběh maže 3 a při jízdě cca 4,7.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“