Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1036 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Plechové baňky náhradné nemám, asi sú len na áčku. Ale neviem presne, dole som ich ešte nemal.
Stroje odparkované na zimu, len káčko muselo zostať pod otcovím viničom.... hrozno (červené) neoberáme, chudák traktor zas bude vyzerať :grc: Ale je to otcova vôľa, čo už :-/
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1037 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Chtělo by to pořádný přístřešek na ty stroje že? :friends: to znám... :D
Libor :-)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1038 Nový příspěvek od anton30 »

no veru Jožko. studený odchov si tie stroje nezaslúžia :) :friends:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1039 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Páka riadenia po oprave, nový kužeľ. Skrutka čierna nová, pevnosť 12,9. Skrutka "na mieru" tak, aby neprekrývala mazaciu dierku 8) , zaistená aj zaisťovačom závitov.
Obrázek Obrázek
Potom som menil dve stredné trubky v hlave. Diery som najskôr prestružil na priemer 20mm, ostatné vidno na fotkách. Práca sa celkom podarila, ešte musím odskúšať tesnosť. Akurát na dolnej strane majú tie kužele presah.
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1040 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekná práca. 8) Ten presah vôbec ničomu nebude zavádzať.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1041 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Poskladal som riadenie. Excenter nový, horné puzdro volantovej tyče nové. Ale úplne spokojný nie som :tyty: Šnekové ozubené koleso má totiž vôľu na hriadeli "v drážkovaní". Prejavuje sa to tým, že páka riadenia má na dolnom konci mŕtvy chod. Keď pootočím excentrom dosiahnem len to, že volant ide ťažšie ale vôľa nezmizne. Koleso som samozrejme otočil, ale to už bolo otočené viackrát :( . Druhé koleso čo mám je ešte horšie... samozrejme som použil axiálne ložiská od Roba 8)
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1042 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Když jsem to dělal vloni, tak jsem na tom byl podobně. Vůle v drážkách skoro žádná, zato mezi šněkem a kolem. Když jsem přitáhl excentr, tak jak píšeš, ztuha volant. Jak jsem povolil na slušný chod volantu, tak vůle. Ale není to nic strašného, jsme s řízením nakonec spokojenej.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1043 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Míra, ďakujem za povzbudivé slová :friends: , ja viem, že to bude dobré. Ale mohlo to byť ešte lepšie...
Možno by bolo dobré mať nové šnekové kolo, to moje bolo miestami "označené" dole v zubovej drážke.
Inak som tam nalial prevodový oil až po excenter a šnek namazal vazelínou.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1044 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dnes sme otlakovali hlavu, na ktorej sme nedávno menili trubky. Vyzerá to celkom dobre, nanovo nalisované trubky držia tlak 1-1,5 baru.
Obrázek
Aby to však nebolo tak jednoduché, všimol som si bubliny ktoré vychádzali z otvoru pre vstrekovač. Takže výmena vložky vstrekovača. Novú vložku som mal našťastie doma:
Obrázek Obrázek
Ale úha :shock: nová vložka je blízko trubičky, dokonca o ňu "drhne" ako vidno na foto. Práve táto trubička má väčší priemer ako ostatné tri.
Obrázek
Ešte že mám ten sústruh. Vložku som trochu upravil, namontoval... dotiahol som ju "na fest", silikon, o-krúžok. Potom som prišiel na to, že mi tam NIJAK nepasuje tá plechová podložka, nech ju otáčam na všetky možné strany, nepasuje :vztek: :zly: :-/ .
Obrázek
Už sa vám to niekomu stalo? Tak som zas vzal tú veľkú "tankovú" golu a ešte trochu som tú vložku dotiahol. Kuá, ani som pritom nedýchal. Keby som to urval :pistol:
Takže zajtra keď zaschne silikon to znova otlakujem a verím, že tá trubka sa nehla a že to bude ok :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1045 Nový příspěvek od rosch8 »

mne sa to stalo tiez. ja som potom dal inu hrubku medenej podlozky a dotiahol som tiez nafest. aby 6hran sedel s podlozkou. Nie je to najlepsie vymyslene....

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1046 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Robert, ja som na to prišiel neskoro, až keď som už mal nasadený o-krúžok a všetko potreté silikonom. Vôbec som s takým niečím nerátal. Rozoberať som to už nechcel, tak som to ešte trochu dotiahol. Ono by bolo dobré dať vyrobiť zopár tých plechov tak, aby bol vnútorný šesťhran pootočený trochu inak :zapomel:
Dnes som chcel nahodiť na motor vstrekovacie čerpadlo a regulátor. Čerpadlo som dávnejšie dôkladne vyumýval, a odložil. Až dnes som zistil, že "hrebeňová tyčka" ide posúvať úplne ztuha :shock: . Skúšal som to vystriekať wd-čkom, ale žiadne zlepšenie nenastalo. Tak som ho ponoril do nafty, zajtra uvidím. Už si to moc nepamätám ale som v tom, že po umytí (naftou) to šlo ľahko :-/
A konečne zas prebehla tlaková skúška hlavy, tlak 1 bar, všetko ok 8)
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1047 Nový příspěvek od Peter768 »

Jožko na čerpadle skús pohýbať tými pružinami smerom hore dole doprava doľava lebo je možné ak sa nejako blbo pohlo tak tlačia na jednu stranu a môže to ísť ťažko aj keď sa to stáva len málokedy. Alebo vyber tie pružiny a vyskúšaj tak . A hneď môžeš vybrať aj element a zmerať priemer a budeš vedieť či máš 6,5 alebo 7čky.
Piestik elementu sa vkladá značkou hore. Piestiky od vačky nastav na 52mm, ale nekontruj ich, len jemne rukou dotiahni.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1048 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ponorenie čerpadla do nafty nepomohlo :tyty: , musel som sa nato pozrieť zblízka:
Obrázek Obrázek
Už dávnejšie pri umývaní som si všimol, že ozubenie na prvom a druhom elemente nie sú natočené rovnako, viď obr 1
Tak som ten ľavé ozubenie nasadil tak, aby bolo tak isto ako na pravom ... Akurát neviem, ktoré bolo nasadené správne :-/ .
Dole obrázky po vyčistení, hrebeňová tyč na doraz zasunutá/ vysunutá. Je to zložené správne?
Obrázek Obrázek
Dávka nafty sa samozrejme bude musieť nastaviť. Inak to bolo "zalepené" na elementoch, asi biozložka v nafte.... čerpadlo som suché istotne neodložil :tone: A elementy sú 6,5-ky....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1049 Nový příspěvek od Jaro25 »

Myslím že zložené to máš dobre, ale ešte pred nastavovaním by som povolil objímky a nastavil puzdrá do rovnakej polohy aspoň podľa oka. Tu je už na prvý pohľad vidno, že pravé je otočené viac doprava (pri pohľade na fotku č. 3).
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1050 Nový příspěvek od Peter768 »

Je to v poriadku :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“