Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, musím sa vám pochváliť, tiež sme sa stali majiteľmi tohoto stroja z čoho máme obrovskú radosť :). Už dlhší čas sme s otcom sledovali inzeráty, keď bolo niečo poblíž a mali sme čas, tak sme to boli obzrieť. Ale nič zaujímavé sa nenašlo. A tu v okolí týchto 25-tiek ozaj nie je veľa. Až keď sme uvideli tento traktor, nejak sa nám zapáčil, slovo dalo slovo, majiteľ bol ochotný a už v ten deň bol traktor doma 8) . Inak tento stroj už pracovať nebude, :tyty: užíva si dôchodok. Kúpili sme si ho pre potešenie. Stručný popis: je to Á-čko bez hydrauliky, chýbajú mu zadné blatníky, ešte sa musíme rozhodnúť, či dostane lízatká alebo klasické hranaté, sú skrátené poloosy :'( chýba elektroinštalácia...a potrebuje predné svetlá. Aj som premýšľal, či mu založiť vlákno, keďže moc výjazdov mať nebude :rally: . Ale nakoniec som sa vám musel pochváliť a tiež budem potrebovať s niečím pomôcť. Ale dosť slov, prikladám dáke foto: ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25

#2 Nový příspěvek od mihi »

Dobre že si založil 8) :pc:
Tak si užívajte opravy.. :prace:
Mihi

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25

#3 Nový příspěvek od Sniper »

Ursus 73: Já bych to omílal pořád dokola, že ať Zetorek slouží a bla bla bla... Určitě ti bude dělat radosti i starosti, ale zeptám se na něco jiného.

Co to je za podval, že to má nápravy tak daleko od sebe?

Díky 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25

#4 Nový příspěvek od Ursus 73 »

mihi: :friends: čo už o to, založil....ale ako vidíš, práce je na ňom dosť, ja len dúfam, že ma v tom nenecháte samého :) . Vieš, 25-ka je v mojich rukách prvý raz, vždy som sa dostal len k majorom, trošku crystal...A tie opravy to pôjde pomaly, času totiž nie je veľa a tých strojov, čo sa o ne starám..je trošku viac...
Sniper: ďakujem....a k tomu podvalu sa neviem vyjadriť, tiež som sa tomu čudoval....dopravu totiž zaistil bývalí majiteľ traktora. Mám ešte dáke fotky traktora na tom podvale, ale chcel som zachovať súkromie zúčastnených osôb. Inak podval bol dlhý, tri také traktory by sa naň vošli :ano: .
Ale teraz k traktoru....písal som, že poloosy sú skrátené, medzera medzi pravým kolesom a brzdovým pedálom je malá, neviem, či tam vojde blatník :vztek: (odmeriam, odfotím). Tie zadné kolesá musím aj tak demontovať, z vnútornej strany sú povolené "polmesiace", takže to budem musieť skontrolovať...Zadné gumy sú 11,25-24, sú moc porovité.... ten rozmer je original? (podľa mňa áno). A ešte som si všimol, že motor "hádže" olej do výfuku, :vztek: traktor je od neho zaprskavý. A to ma moc neteší...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Agregačný Zetor 25

#5 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj :) Tož základ máš pěkný , když si s ním pohraješ , tož bude krasavec :) .Ty poloosy sežeň druhé jestli můžu poradit , shání se to celkem dobře a určitě s tím nebude tolik práce a bude je mít originál dlouhé.Takto krátké dělaly v STSkách když pětadvácy předělávali na sadaře , to se zužovaly .S tím motorem ....asi tě nepotěším , začal mi prskat taky (poslední GO byla v roce 1965 dle TP) takže jsem dal zrepasovat hlavu která byla ok , moc práce na ní nebylo , ani nebyla popraskaná nic ,takže jsem měnil vložky a písty s kroužkama.Překroužkování nepomohlo takže šlo vše nové .To je taky v pohodě , naštěstí jsem měl kliku jakš takš Ok :) .Přitom jsem udělal i vodní pumpu , nedávno dynamo i startér .
Takže přeju hodně zdaru , ať Ti to jde pěkně od ruky a dávaj nám tu fotky :) .
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25

#6 Nový příspěvek od mihi »

Poradíme, neboj je tu kopec dobrých chlapov.
Ak by si potreboval nejaké diely píš sem....niečo máme... 8)
Poloosi ako písal Libor, to nie je problém...
Prichystaj si diely do zimy a potom šup na to...
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25

#7 Nový příspěvek od Ursus 73 »

ďakujem za povzbudivé slová :friends:
Libor: nad tými poloosami som už dumal, ja by som tam ani nejak dlhé nepotreboval, ale bojím sa o ten blatník, aby mi tam vošiel... :ano: a výmena asi nebude taká jednoduchá, ako som si predstavoval pôvodne a to že demontujem "nohavicu" a hriadeľ vymením :zapomel: . Musím sa dakde pozrieť, či lízatko blatník je až po pedál brzdy...a ešte tie zadné gumy...sú 11,25-24 origoš? Tu na fóre som videl v izercii 11,2-24....sadlo by to tam? Ako by to vyzeralo? Má niekto obuté tieto gumy?
motor...asi by bolo dobré premerať tlaky, inak naštartoval dobre...to ešte musím vyskúšať, nemám v traktore baterku...možno ten problém z olejom robia len vodítka ventilov, takže asi repas hlavy :zapomel:
mihi: práve zima je trošku problém, nemám vykúrenú garáž :tyty:
Ale čo už, pôjde to pomaly... ešte predtým ma čaká :prace: musím dať na našom majori dole koncové prevody a vymeniť pásy ručnej brzdy a skontrolovať jeden portál, ide nejak ťažko točiť..kolesom.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Grandák
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 12, 2013 6:30 pm
Bydliště: Habry

Re: Agregačný Zetor 25

#8 Nový příspěvek od Grandák »

Ty gumy 11,2-24 tam nedávej bude ti to sedět na prdeli.
Dříve byl jiný poměr šířky dezénu vůči výšce boků.
Dneska bys tam musel dát 12,4-24.
Já jsem třeba dával na svou Z15 11,2-24 i když origo byli 9-24 a když jsem gumy dal vedle sebe tak to bylo akorát stejně velké.
Prostě dříve měli pneu větší balon.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25

#9 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Grandák:
ďakujem za reakciu, som rád, že sem niekto nový nazrel :) a tvoje vlákno zo Z-15 pozorne sledujem, aj keď potajme. To, o čom píšeš som sa dočítal na nete potom, ako som napísal posledný príspevok. Takže budem zháňat rozmer 12,4-24....a predné by som rád dal 5,50-16, dáke s vodiacim dezénom, dúfam, že to bude ok...takéto gumy som dosť videl v poľsku, keď sme boli na trhu :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Tonci
Příspěvky: 562
Registrován: úte říj 21, 2008 3:09 pm
Bydliště: PU

Re: Agregačný Zetor 25

#10 Nový příspěvek od Tonci »

a čo toto?
http://stroje.bazos.sk/inzerat/61476055 ... -Zetor.php

cena vyzera super na ten stav
Zetor 6748

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25

#11 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tonci: vďaka za typ...kurňa, dobre vyzerajú a aj cena je dobrá, teda podľa mňa 8) . Ibaže tieto sú už dosť "veľké", neviem ako by to svedčalo traktoru :zapomel: Najradšej by som zachoval pôvodný vzhľad traktora...
Dnes som bol skontrolovať zásoby a našiel som predné disky 4-16 a síce uloženky, ale nepoužité pneu 6-16. Myslím, že by to mohlo byť. A ešte som od kamaráta dostal zadara palivový filter, potrebujem potvrdiť, či je zo Z-25 (podľa mňa áno, je na ňom aj pozostatok zelenej farby :) ale vraj môže byť aj z V3S). Prikladám foto:



ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Agregačný Zetor 25

#12 Nový příspěvek od Bronťo »

Ak chceš vydieť ako pneu ukážu ja ich mam na mojom Ačku 14,9/13-24 a v predu 6,5-16 hla odkazy

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25

#13 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, Bronťo tvoju prácu obdivujem už dávno, máš moc pekné stroje 8)
Pozrel som obrázky a moc mi to nepomohlo...preto, že na našej 25-ke nie sú zadné blatníky.S najväčšou pravdepodobnosťou tam prídu lízatká....ale naisto to neviem, ešte uvidíme. A práve by som potreboval vidieť tieto pneu (14,9/13-24) v kombinácii s lízatkami :)
A nikto mi nepotvrdil, či mi tam sadne ten naftový filter...aká vložka tam ide? :(
Trochu sledujem inzeráty, hľadám tie blatníky a budem k nim potrebovať držiaky :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25

#14 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ten filter vyzerá ako na 25-ku. Ak by bol z V3S-ky, tak je hrozne veľký, ten má priemer snáď 15 cm.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25

#15 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak dnes sa mi podarilo rozobrať ten filter, na jeho štítku som ledva vyčítal označenie FJ 4...ak som to dobre videl :shock:
Foto vložky: ObrázekObrázek rozmery :priemer 70mm, dĺžka 155mm. Pod tou vložkou nič nebolo, neviem, či tam niečo nechýba :( . Vie mi niekto povedať, akú vložku treba použiť do tohoto filtra?
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“