Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#496 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Dobrá práca....to čistění poznam,to je fakt robota na prd.Potom ale člověka o to víc těší výsledek . 8) :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#497 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak dnes som druhý krát strekol zadné kolesá, potom som namontoval hriadeľ pedálov a hriadeľ ručnej brzdy. Na tú hriadeľ pedálov som bol kúpiť o-krúžky, hriadeľ som mal pre istotu zo sebou :) . Takže mne tam pasoval rozmer 21x2,5mm a na hriadeľ ručnej brzdy 30x2,5mm.
Obrázek Obrázek
Ešte som sa chcel spýtať, ako máte uchytenú bedňu na baterku. Ja som ju na áčku mal prevŕtanú a upevnenú priamo na veku prevodovky (skrutky priťahovali bedňu+veko prevodovky zároveň). Pomohlo by foto....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#498 Nový příspěvek od rosch8 »

Skrutky idú krížom cez veko až do prevodovky. Sú 4 ks. Myslím ze M10.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#499 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ok, Robert. Ja som myslel, či tam medzi tým vekom prevodovky a bedňou nebol ešte dáky "medzikus". Bedňa sedela na veku a veko pod ňou je vypadané, vyhrdzavené :vztek: . Bedňa je už robená nanovo, je pevná a chcel by som ju zachovať, ale budem ju musieť upraviť :zapomel: . Ja som totiž vymenil sedačky medzi našim áčkom a káčkom. V tom káčku bola hranatá majorácka (to má búdu) a hrozne zle sa tam nastupovalo. Tak som tam dal lavór z áčka. A túto veľkú sedanu dám na áčko, to je cabrio :ano: . Do toho káčka lavór sadol pekne, na problém som natrafil až dnes, pri áčku, keď som na bedňu baterky posadil tú druhú sedanu :zly: . Samozrejme mi to tam nesadlo. Ako som spomínal, bedňa je robená. Má výšku 250mm a skrutky čo držia sedanu sú 155mm od spodku bedne.
Na káčku je výška bedne 220mm, výška skrutiek sedany 180mm.
Potreboval by som od niekoho, kto má original bedňu baterky odmerať jej výšku a výšku skrutiek čo držia sedanu od spodnej hrany bedne :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#500 Nový příspěvek od rosch8 »

Zajtra pomeram.
Mám origo bednu

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#501 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nejak moc som nepokročil, strekol som veko prevodovky a zopár drobností. Ale pridám aspoň fotky sedany, ktorú chcem namontovať na áčko. A tú bedňu baterky asi podložím, aby nesedela priamo na veku (veko nemá výstupky) a pod tou bedňou to hnilo...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sedana "letí" dozadu, potreboval by som ju dáko zrovnať. Istotne to niekto riešil, čo s tým?
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#502 Nový příspěvek od rosch8 »

origo bedňa má vylisovane vystupky, takze je nad podlahou asi 10-15 mm odhadom...

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#503 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak nik nevie, ako vyrovnať "sedák" sedany do roviny?
Očistil a rozobral som jeden brzdový bubon, ten náboj uzávierky bol vyheglaný. Akurát nemám nity a hlavičkár :( . Ozaj nity majú hrúbku 7mm, diery nie sú vyhrkané. Mám to prevŕtať na 8mm, aby to bolo pevnejšie? :zapomel:
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#504 Nový příspěvek od anton30 »

Jozko, ta sedačka nie je asi moc originál, ci? Ale preco to chceš vyrovnať? Ja som napr moju teraz nastavil tak, aby bola práve takto trosku dozadu nahnuta. Ked idem dolu prudkým kopcom, tak sa aspon nesklzavam a je to pohodlnejšie.
Ja som mal tiez ten bubon a zubovu spojku uzavierky roznitovane. Prevŕtal som diery na 8 mm, dal som tam skrutky M8 pevnosti 10.9, dotiahol ich a matice zavaril. Javilo sa to fajn, uvidím co to vydrží.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#505 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Držiak vyzerá byť original, sedana (plech) je z majora. A práve na majori mám tú sedaciu časť vodorovne, tu na tejto "letí" dozadu :-/ . Ak by bola vodorovne, bolo by to pohodlnejšie. Viem, že to nie je original, ale na to áčko by to bolo dobré. Možnože časom zoženiem niečo lepšie. Nemám original ani bedňu baterky, ale ako som písal, je nová, dosť pevná, istotne ju nevyhodím :tyty: . Áčko bude tak original v rámci možností :zapomel: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#506 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak nity som kúpil, už sme to s otcom nanitovali... Teda v rámci možností. Moc sa mi to nepáči, na poslednom obrázku čo som vložil vidno, že opracovaná plocha na brzdovom bubni pod náboj uzávierky nie je dosť "široká" a ten náboj nedosadá úplne na bubon. Keby som to chcel urobiť tak, aby to bolo 8) musel by som roznitovať ten ľavý bubon (na obrázku vpravo) a ten použiť na ľavú stranu. Ale to už by bolo dosť pracné...
A ešte máme niečo nové. Náš traktorový park včera rozšíril nový stroj. Je to Z-25 A bez hydrauliky a bez búdy. Foto z prepravy nemám, nebol som pri tom, bol som už v práci. Ale bol som pri obhliadke deň pred kúpou :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#507 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak to už máte doma celkom slušnú STS-ku.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#508 Nový příspěvek od mihi »

Ešte jeden a už nás predbehnete.. :smich:
Celkom pekný kúsok.. liatinove pedale..
Trošku sa rozpíš..od kiaľ pochádza??
Nech sa darí.. :friends:
Mihi

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#509 Nový příspěvek od Peto.25a »

Gratulujem ku kúpe. :) Vyzerá to na nejakú senovú úloženku či len parkoval v stodole ? Koľko ťa vyšiel traktor ak to nieje tajomstvo ? :)

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#510 Nový příspěvek od anton30 »

super Jozef 8)
tie pneu su ruske z kombajna SK4? ak ano, tak na nich to musi byt pekelne rychle. a svahomer to istí :D

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“