Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#481 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Čistenie a výber dielov. Brzdy mám dvoje, snažím sa vybrať to lepšie, pravá strana:
Obrázek Obrázek Obrázek
Otázka... čo zaisťuje červík označený šípkou? Oba pravé bubne sú rovnaké. Original bubne boli stáčané, mám o jednu robotu menej.
Ľavé bubne sú rozdielne v šírke a v tom, že jeden má stred (drážkovanie) nanitované a druhý nie:
Obrázek Obrázek Obrázek...
ešte som rozobral ten pružný diel, foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vysvetlí mi niekto, ako je možné že pružina bola polámaná napriek tomu, že tie matice bránili jej stlačeniu pružiny a ten pružný člen vyradili z činnosti? :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#482 Nový příspěvek od rosch8 »

Červík zaisťuje proti uvoľneniu maticu, ktorou sa bubon dotahuje.
Ja som mal tie brzdová kompenzatory zavarené. Pružina praskne ak sa prekročí stlačenie za hranicu minimálnej dlzky

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#483 Nový příspěvek od mihi »

tuším tú zlomenú pružinu dávam niekde robiť Bronťo,keď tak mu napíš...
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#484 Nový příspěvek od Ursus 73 »

rosch8: píšem, že matice bránili stlačeniu pružiny, je to pravá strana :ano: . Jednoducho to tak niekto musel poskladať...
mihi: mám ešte dva tie valčeky, skúsim rozobrať tam by tá pružina mohla byť.
Otázka: máte aj vy na tej pravej strane tie matice, ktoré bránia stlačeniu kompenzátora? Tam sa totiž stláča pružina vzduchového brzdiča :zapomel: Podľa mňa je tam potom tá pružina zbytočná.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#485 Nový příspěvek od Sniper »

Přesně tak. Pokud je brzdic vleku, je tam jen obyčejné táhlo. Tenhle systém je pouze na levé straně.
Já ho tam ovšem nemám a jeden kus by se mi hodil, kdyby to měl někdo navíc :)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#486 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja mam kompenzatory na oboch stranách.
Maticou mohli vyradiť kompenzator z činnosti kvôli zlému brzdeniu pravej strany, kde zvykne byt olej.
Alebo z dôvodu, že praskla pružina a kompenzator tým pádom už neplní funkciu.

Traktor mi brzdí perfektne, obe strany rovnomerne až do šmyku kolies.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#487 Nový příspěvek od Jaro25 »

Aj ja mám kompenzátory na oboch stranách a tak je to nakreslené aj na obrázku v knižke, kde sú tie rozmery pre prvotné nastavenie polôh. A podľa mňa to má aj logiku, lebo pružina brzdiča prívesu sa stlačí ako prvá skôr, ako sa pohne brzdový kľúč. Pri ďalšom stláčaní pedála ide brzdový kľúč a následne začne pracovať kompenzátor. Teda pružina v brzdiči kompenzátor nenahradí, lebo v okamihu začiatku jeho funkcie je už v podstate stlačená na doraz.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#488 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ok, ďakujem za reakcie :friends: .
Dnes som rozobral náhradný kompenzátor, podľa páky na jeho čape bol na pravej strane. Tento má len jednu matku, ale tiež bola pritiahnutá k valcovej časti, a nie k vidličke, ako je to na tom obrázku základného nastavenia...
Obrázek Obrázek
Pružina samozrejme polámaná :vztek: . Takže z toho vyplýva, že keď sa pružina polámala tak to zafixovali maticou. Skúšal som rozobrať aj ľavý náhradný kompenzátor, to sa mi ale nepodarilo :tyty: . A to som spoj oklepal kladivom na nákove, aj tak to nešlo. Zatiaľ som to natrel červenou brzdovkou.
Ešte som chcel namontovať hriadeľ pedálov, ale o-krúžky čo mám kúpené doma sú k ničomu.
Priemer v drážke hriadeľa je 24mm, diera v obale prevodovky má 28mm. Krúžok 23x3 ako je písaný tu na fóre (okrem toho sa mi ho ani nepodarilo zohnať) ani omylom. Skúšal som rozmer 22x3, stále je to hrubé, nedostanem to tam. Možno by pasoval menší :zapomel: . Ak by niekto vedel, aký krúžok tam patrí kľudne napíšte...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#489 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja som dodnes nezistil, aké o krúžky tam patria. Navyše tam boli také vôle, že som to prerobil na púzdra a trubky. Tým pádom o krúžky nepotrebujem vôbec...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#490 Nový příspěvek od anton30 »

ja som to na pruzdra a medene rurky prerobil tiez, ale gumicky som tam dal tiez. lebo som do priestoru medzi medenú ruruku a hriadel natlacil vazelinu, nech sa tie puzdra aspon trosku ako tak mažú a vazelina potom nevyteka von. keby som na puzdra pouzil nejaky samamazny oloveny bronz, tak snad by to ani nebolo treba, ale mal som len mosadz, tak nech sa trosku mastí.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#491 Nový příspěvek od Jaro25 »

Inak tie pružiny majú v ponuke aj chlapi z Vrádišťa.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#492 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jaro, super, už som ju našiel. V sobotu idem na Zetor 25 Cap, ak tie pružiny budú mať, kúpim 8)
Dnes sa mi podarilo rozobrať aj posledný kompezátor. Takže to zhrnierm: mám dva ľavé a dva pravé kusy, v ľavých boli pružiny ok, v oboch pravých boli pružiny dolámané. Kompenzátory nie sú rovnaké, je ľavý a pravý, rozdiel vidno na foto:
Obrázek Obrázek
Pravý kompenzátor je hore. Dumám nad tým, že keby sa na ten závit pravého dala úzka matica, ktorá by obmedzovala stlačenie, zabránilo by to zlomeniu pružiny :zapomel:
Ak by niekoho zaujímalo, udávam rozmery pružiny:
priemer drátu 4,5 mm., vonkajší priemer pružiny 25mm. (24,5), vnútorný priemer 15mm., dĺžka pružiny 56-57mm.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#493 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dnešná práca:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ráfy som trochu vyrovnal, boli celkom dobré, akurát v strede pod hvezdicou bola vrstva hrdze, oceľový kartáč+flexa nestačili na to :tone: , použil som brúsny kotúč. Istotne to poznáte, ten prach má človek všade. Tak ho teraz splachujem pivom :pivo: Zatiaľ som to strekol len raz, zajtra pokračujem.
Inak bol som v Malej Lehote, od chlapov z Vrádišťa som kúpil pružiny do tých kompenzátorov bŕzd, ak bude trochu čas, dám to dokopy.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#494 Nový příspěvek od anton30 »

pekne zamaskovane kolesa papierom a paskou 8) robil som to samozrejme tak isto. je to strasne nudna robota a hlavne ked chces pasku zasunut a prilepit co najhlbsie do skáry medzi rafikom a gumou...uff

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#495 Nový příspěvek od mihi »

pekne využívaš dovolenku 8)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“