Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#916 Nový příspěvek od Jaro25 »

S tými skrutkami sa vôbec netráp. Oni len držia perá, ktoré zapadajú do drážok vo vysúvateľných častiach nápravy, aby sa neotáčali. Teda vôbec sa nesnaž ich vyskrutkovať a už vôbec nie odvŕtať, lebo si aj tak nič nepomôžeš. Len nahrievať a vyrážať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#917 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak cez víkend pokračovanie v rozoberaní prednej nápravy:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Konečne rozobraté :ano: . Ale nebolo to ľahké :tone: . Už som si myslel, že to nepôjde, tak som rozobral aj zvyslé čapy. Výsuvné polnápravy boli fest prihrdzavené, vidno to na foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tieto zvyslé čapy mi robia trochu starosti, boli dosť vyhrkané, dosadacia plocha pre puzdro nie je moc presná (ešte som nemeral)
Obrázek
A keď už som to mal rozobraté, tak som vymontoval aj perá, čo zaisťujú polnápravy voči pootočeniu. Jednu tú skrutku som totiž dotĺkol kladivom a to som predsa nemohol tak nechať, nie?!
Obrázek
Tak s týmto som zabil takmer celý víkend a to sme ešte minuli dosť plynu na ohrev :ohen: . Ale to neva, ja som síce unavený, ale spokojný :pistol:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#918 Nový příspěvek od rosch8 »

To je preto, že voda, ktorá sa dostane dovnútra, tam kysne.
Ja som kvôli tomu od vrtal dole odvodňovacie diery 6 mm, aby prípadná voda mala kade vytiect a vysusilo sa to vnútri.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#919 Nový příspěvek od Ursus 73 »

rosch8, myslíš nejak takto?
Keď už sme naštartovali ten autogén, tak sme vyrovnali aj dorazy zvyslích čapov :)
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#920 Nový příspěvek od Johny1490 »

Táto oprava nápravy čaká aj mňa, skús si zapisovať koľko ťa to zhruba vijde €€ . Aby som sa vedel nachystať, lebo ešte mám pred sebou dosť investícií lež budem jazdit :friends:

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#921 Nový příspěvek od rosch8 »

ano, tieto odvodnovacie diery som myslel

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#922 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Johny1490, to bude trochu horšie, záleží na tom, kam to dám urobiť :smich: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#923 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Takto dopadol pokus o pretesnenie kompresora:
Obrázek Obrázek
Takže musím objednať dáke diely a potom to dať dokopy. A to som si myslel, že mi to zaberie len chvíľku :vztek:
Rada zadara: nepokúšajte sa demontovať a pretesniť veko vpredu kompresora, je v ňom nalisované ložisko a nejde to dole ľahko. Inak je kompresor v dosť dobrom stave, stačilo vyčistiť, krúžky asi vymením. Valec trochu obdratý, inak ok.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#924 Nový příspěvek od Jaro25 »

Toto som robil pred pár dňami a mne to veko šlo pekne dolu. Bolo to tak akurát. Valec bol z vnútra jemnúčko chytený hrdzou niekedy v minulosti, keď asi dlho stál. Trochu som ho prehonoval, vyčistil krúžky, natrel a poskladal. Len dajako neviem, akým spôsobom mala byť utesnená tyčka zapínania kompresora. Nikde som tam nenašiel, kam dať nejaký krúžok.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#925 Nový příspěvek od Johny1490 »

Neboj nič Jožko , ja som tiež s kompresorom zabil kopec času lež som ho dal do poriadku. Valec som mal tak isto trošku chytený ako píše Jaro, ale tiež som ho prebehol trošku, dal nové krúžky a má.krasny zvuk, ventilu zvonia ako zvon. Mám ho aj nastriekanu, akurát som doň ešte nedal olej, aký tam dať, klasika motorový?
Jaro ja som tu hriadeľ utesnil tak, že mi tam vošla nejaká gumená prechodka, a vonkajším priemerom som ju prilepil na lepidlo a zvnútra namazal , ale či to bude dobre to netuším ... Zatiaľ to tam drží.
Múdra knižka nevravi akosi nič...

Ešte mi chýba gulička na zapínanie kompresora, musím niekde zohnať....

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#926 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jaro, ja keď som sa snažil "vypáčiť" to veko, išlo to z toho zadného ložiska, celé aj s kľukovkou. Tak, ako je to na foto. Tak som uvolnil ojnicu, posunul piest hore. Lenže tam nie je toľko miesta, musel som rozobrať aj valec :vztek: . Ten je trochu vypadaný, ale s tým nič neurobím. Na pieste bolo trochu špiny, hrdze. Ale len zvrchu a tesniace krúžky boli "zapečené", len zľahka. Stierací bol ok. Aj tak je vôľa v zámku 0,70mm, zišli by sa nové. Už som písal do Vrádišťa, neviem či ich majú.
Johny1490: Kde si vzal nové krúžky? Olej tam dám asi taký ako do motora, inak by kľudne stačil aj M 6AD, veď tam je samostatná náplň. A vidlička zapínania nie je nijak utesnená, dokonca je trochu "obdratá" v osadení. Ale meniť ju nebudem, len som narezal závit na guličku 8) . Chýba mi akurát gufero a tesnenia, inak by som to začal skladať :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#927 Nový příspěvek od Johny1490 »

Krúžky a všetky tesnenia som kupoval vo vradišti, ložiská boli perfektne komunistické a gufero som dal samozrejme nové.

Akurát ten hliníkový krúžok pod hlavu mi moc nepasoval musel som si ho trošku doladiť.

A inak tú pôvodnú guličku som si zničil ja pri demontáži, ale nevedel som ju dať dole. Bol som v tom , že je tam závit , ale žiaden tam nebol . Teraz som tam narezal M8 tak dúfam že takú guličku niekde zoženiem alebo aj doma nájdem.....

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#928 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja mám kompresory dva, jeden mal závit a druhý nie. No to tesnenie chcem nejako vyriešiť, lebo o olej tade trochu tečie. Krúžky a tuším aj piest som videl v nejakom e-shope. Myslím že je to zhodné s kompresorom zo Supra. Ja som v ňom nemenil vlastne nič, len som ho chcel poriadne odfarbiť a vyčistiť a to bez rozobrania nešlo. Inak mi normálne fungoval.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#929 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Johny1490 "A inak tú pôvodnú guličku som si zničil ja pri demontáži, ale nevedel som ju dať dole." Tie guličky všetky (kompresor, dekompresor, páka uzávierky) boli original nalisované, majú vnútri zaliaty taký železný šesťhran. Ak je na páke závit, tak ho niekto narezal, aby tam pasovala kúpená gulička. Ja som teraz vo Vrádišti objednal 3 ks a to mám istotne nejaké aj doma. Ak sa stretneme, jednu ti môžem dať, ale to asi nebude tak skoro :( A stým hlinníkovým krúžkom pod hlavu si ma moc nepotešil, práve ten som chcel dať nový, aby to dobre tesnilo.
Jaro, najlepšie by bolo urobiť drážku pre o-krúžok v tej diere pre vodiacu tyčku. Drážku na tej osmičke guľatine by som nerobil :tyty: , bolo by to síce jednoduchšie ale oslabilo by to tú tyčku. A urobiť drážku v diere nedokážem :-/ , takže zatiaľ to nechám tak.
Inak tiež som chcel pôvodne len vymeniť gufero a pretesniť spodné a zadné veko :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#930 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som dával tesnenie pod hlavu z Vrádišťa a nebol s nám problém. Možno bolo o nejakú desatinku väčšie, ale je to mäkký hliník, to sa odstrihlo.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“