Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#856 Nový příspěvek od Jančo66 »

Dobrá sada vložiek Jožko 8) tiež ju mam. Na piesty som použil tiež elektricky varič, dobre to išlo.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#857 Nový příspěvek od Hikol »

Rád bych se zeptal kolik ti při GO ubírali na klice?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#858 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Čapy po výbruse majú rozmer 79,4 mm. Kľuka bola original (80 mm) takže výbrus vzal 0,6 mm :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#859 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne pokračuješ. Už sa to uberá tým správnym smerom... 8) Takže na jar bude premiérová jazda?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#860 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peťo, neboj, všetko bude :) . Včera som objednal ten menší o-krúžok do zadného veka, dúfam do konca týždňa príde. Inak som nafarbil predné veko a vaňu a tak isto remenicu a matku. Keď to namontujem, nech je to ok. Motor budem natierať, na striekanie nie sú podmienky. Pripravil som závažia na kľuku, vystrihol som tesnenia. Horšie je to, že 7.1 idem do práce :( .
Mal som v ruke aj vodnú pumpu,tá sa zdá byť ok. Netiekla, vôľu nemá a má dokonca v poriadku aj remenicu 8) . Tú asi repasovať nebudem.
Trochu mi robí problém to, že obchody sú zatvorené. Občas potrebujem dáke skrutky a drobnosti.
Na jazdu si teda ešte počkáme, prednej nápravy som sa ani nedotkol a to som chcel urobiť aspoň stredný čap :vztek:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#861 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Namontoval som predné a zadné veko motora, predtým som ešte raz skontroloval rozvody.
Čo sa mi ale nepozdáva je vystredenie gufera voči kľukovému hriadeľu. Na jednej strane hriadeľ "tlačí" na gufero a na druhej strane je medzera, viditeľná voľným okom :shock: Je to vidno na oboch (prednom aj zadnom) gufere. Guferám som pred nalisovaním trochu skrátil pružinku.
Obrázek Obrázek Obrázek
Dúfam to bude tesniť :vztek: . Inak kľukovka ide otáčať pekne ľahko rukou, všetko je zložené ok. Aj stredové ložisko presne podľa značiek 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#862 Nový příspěvek od anton30 »

Jozko, takto isto s tym guferom som to mal aj ja...na oboch stranách. pri remenici mi to zatial netecie ale pri zotrváku trosku ano..zial. podla mna to je tým, že ked to vrtal, tak si nechytil stred diery na osadeni pre gufero ale hned na suroveej diere toho loziska. co uz s tým narobím. tiez ma to sralo, ale nakoniec...aspon to nebude hrdzaviet :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#863 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja som to mal celkom slušne vystredene.
Je možné, že priruby sú z iného bloku? Niekto to pomiesal kedysi? Potom by nemuseli sedieť diery v prirubach so stredovým ložiskom...

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#864 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Robert, možné to je... dokonca majster čo to brúsil niečo také spomínal :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#865 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nuž smutné je, že keď o tom vedel, tak mohol prebehnúť aj uloženie na gufero a buď by sa dalo nejaké väčšie, alebo tenkostenná vložka. teraz sa to už rieši dosť ťažko.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#866 Nový příspěvek od Ursus 73 »

pokračovanie:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A toto ma dnes vážne potešilo :wink: Podarilo sa mi zohnať strojový zverák, dáka robota na ňom síce bude :zapomel: ale dúfam ešte poslúži. A hlavne....bol zadarmo :penize:
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#867 Nový příspěvek od mihi »

Jožko pekne pokračuješ.. a ten zverák je Super... 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#868 Nový příspěvek od Jaro25 »

Taký zverák za tú cenu je poklad. Ja som jeden kúpil v kovošrote za 30 € a teraz kupujem druhý, budúci týždeň by mal prísť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#869 Nový příspěvek od rosch8 »

Teoreticky by si ešte mohol dat priruby na sústruh. Vystredit na ložisko a prebrať zahlbenie pre gufero.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#870 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Na zveráku ešte bude robota, bol zlomený :( ale je pripravený na opravu. Tak som to už priniesol domov. Tá hrdzavá časť označená šipkami je dorábaná, zatiaľ je priskrutkovaná. Tú treba zavariť (červená šípka) a vyvŕtať dieru na trapézovú skrutku (zelená šípka)
Obrázek
Kamarát mi vravel, že dorábaná časť je z liatiny, ale neviem :-/ , čím by to šlo zavariť. K dispozícii mám invertor Gama 1550.
Robert, áno, to by bolo asi najlepšie. Ale to by chcelo odbornú robotu, to by som doma nedal :tyty: . Zatiaľ to nechám tak.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“