Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#466 Nový příspěvek od Peter768 »

Čo dodať...som rád, že sa to podarilo schovať...paráda 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#467 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, tak po dlhšom čase som zas niečo málo urobil na našom K-áčku. Je pravdou, že chvíľu ma zdržal aj ten sústruh a ešte dáka iná práca :prace: .
Najprv som dal obuť na nastriekané predné disky staro nové gumy. Ale nešlo to moc dobre, gumy boli tvrdé a na jednej sa podarilo pri montáži trochu natrhnúť patku pneu :vztek: . Do pneu som dal nové duše "KABAT", snáď to niečo vydrží. Ak nie, časom kúpime nové pneu s vodiacim vzorom.
ObrázekObrázek
na druhom obrázku porovnanie starých a nových kolies.
Popri tom som plánoval aj vymeniť ložiská v nábojoch predných kolies, ktoré mali vôľu a boli hlučné. Tak som to celé rozobral:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ložiská som kúpil nové, trochu ma zdržali tie prachovky
Obrázek
Staré ložiská boli k.o, jedno to malé ložisko tam vôbec nepatrilo :tone:
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#468 Nový příspěvek od Ursus 73 »

pokračovanie:
prachovky som vystrihol z filcu hrúbky 6mm., ale nie je to ono, ideálna hrúbka by bola 8mm. A krycie plechy tam boli len dva, tie vnútorné od ložiska chýbali. Tak som vyrobil nové, ale chvíľu to trvalo :)
Obrázek Obrázek
Včera som to všetko poskladal a dnes som sa vybral k otcovi, že to namontujem. Keď som sa prezliekol a pripravil som si náradie, začalo pršať :destnik: a bolo po práci :vztek: . Ešte som dúfal, že poobede sa vyčasí a dám to dokopy ale hovno hovno, slavnej soude... :cert:
Pôvodne som sa chcel pochváliť až keď to bude hotové, ale vonku prší a ja nemám čo.... píšem na pokračovanie, aby mi to "nespadlo" ako posledne :vztek: . Inak samozrejme som prerezal závity diskových šróbov, ktoré išli ťažko...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#469 Nový příspěvek od Sniper »

Paráda 8)
To si to bude přední náprava jen mlaskat ;-)
Ložiska šly stáhnout v pohodě? Většinou se žežou flexou. :prace:
Já mám ty přední ložiska taky už volné anechci je dotahovat, raději ať mají vůli a točí se.
Na náboji mám dodělané máznice, tak tam 1x ročně něco žduchnu.

Hlavně ať slouží 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#470 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ložiská šli stiahnuť v pohode tým sťahovákom na foto. Nebol by som ich menil, ale keď som zdvihol prednú nápravu a rukou som zatočil koleso, ložiská boli moc hlučné. Maznice tam mám tiež, dal som nové, pichačky (boli tam šesťhranné, škodovácke sa im hovorí u nás). Čo ma prekvapilo, tak to väčšie ložisko v ľavom kolese nebolo na mieste, chýbalo mu asi 4-5mm. Preto mi tam ten sťahovák ľahko vliezol, bolo tam dosť miesta. Ale ložisko šlo dolu tak stredne ťažko, nebolo volne uložené. A ešte v ložiskách bola nová vazelína :shock: niekto to pred predajom premazal, ale toľko práce aby tú matku dotiahol si nedal :tone: . Kolesá mali loker asi 2cm :shock: . Inak jedna šálka toho malého ložiska šla do náboja úplne navolno, prilepil som ju lepom na závity....neviem, či to pomôže :-/
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#471 Nový příspěvek od Sniper »

To bude v pohodě, radiálně se to zatíží a pokud s tím neplánuješ jezdit rallye, myslím si, že tě to přežije.
Někdy se to dělá tak, že se místo pro ložisko narádluje, nebo oklepe dulčikem.
Hlavně, ať funguje 8) ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#472 Nový příspěvek od mihi »

Pekne sa bavíš.. zaujímavé je že tie naše 25-ky aj tak stále behajú...
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#473 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Sniper: najamkované to už bolo predtým, ale aj tak to nedržalo :tyty: . Asi by bolo lepšie šálku prilepiť na "tekutý kov"...
Takže dnes po príchode z práce :prace: pokračovanie:
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Náboj som narazil kladivom "cez" tvrdé drevo, medzera za nábojom mohla byť trošku menšia, ale v pohode...prachovky fungl nové, jedna bola prerazená, ale nie veľa, asi by šla niečím zalepiť. Ale čím? :zapomel:
Obrázek Obrázek
skrutky kolies sú dlhé 48mm., asi original. Ukáže to dobre, možno že by mohli mať dĺžku 50mm (valcová časť bez hlavy) boli by zarovno matkami alebo by 1-2 závity trčali. Nepáči sa mi, keď tam ľudia dávajú upravené skrutky z majora, majú dĺžku 45-46 mm, to je málo :tone: .
Pristanú mu nové boty?
Obrázek Obrázek
Inak Peťo, tento stroj už moc nenabehá a to je škoda :(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#474 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekná poctivá a precízna oprava 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#475 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peter768 ďakujem, len by toho času bolo viac :-/ . Ale už sa hádam dostanem aj k tomu áčku v garáži.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#476 Nový příspěvek od rosch8 »

ta farba na diskoch nakoniec vyzera celkom dobre...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#477 Nový příspěvek od Sniper »

Já mám skrutky tyhle :-/

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#478 Nový příspěvek od mihi »

Jožko, nevadí že moc nenabehá, hlavne robíš čo Ťa v živote baví a to je hlavné. 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#479 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Sniper, tie matky kolies sú zaujímavé :ano: . A krytky sú plast bez nápisu zetor? :shock:
rosch8 áno, farba vyzerá dobre... bohužiaľ nemôžem vyfotiť zboku, mám tam málo miesta :vztek: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#480 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak konečne som sa dostal na chvíľu aj k áčku v garáži. Dávnejšie som namontoval brzdové štíty:
Obrázek Obrázek
pripravil som pakne....obloženie nezodraté, odmastil som ho, ešte ho streknem čističom bŕzd:
Obrázek Obrázek
A začal som vysekávať tesnenie pod veko prevodovky... hrúbka 1,5mm, asi tak hrubé bolo aj pôvodné tesnenie.
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“