Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#826 Nový příspěvek od Jaro25 »

No neviem, ja s tým Alkytonom mám dobré skúsenosti. Traktor je pod strechou, tak slnkom netrpí a ak trochu vybledne, bude patina.

S tým kolesom a perom, no záleží aká je tam vôľa. Ak to nie je príliš veľa, tak by som všetko poriadne odsmastil a nalepil to na zelený Loctite. On dobre zatečie aj do tenkej medzery. A to koleso sedí na veľkej ploche kľukovky, tak to udrží.

Vodiace puzdro by som repasoval, lebo sa tam asi bude spojkové ložisko zadierať, resp. ten jeho domček. Mám pocit že je to rúrka vlisovaná a privarená do príruby, teda by sa mala dať pomerne ľahko vymeniť. V krajnom prípade osústružiť koniec, s presahom tam nalisovať rúrku a zarovnať povrch.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#827 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne pokračuješ 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#828 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Mno, pokračujem.... pomaly.
Včera som bol v práci :prace: a dnes som na 25-ku nesiahol :(
Zato som spojazdnil otcovu multicar 25, konečne priniesol z opravy tú nešťastnú prevodovku. Zajtra bude skúška v záťaži, otec má voziť dáke štrky.
Obrázek
A večer sme boli u Jara pre hlavu na 25-ku, takže hlava je zarovnaná, nové vodítka sú nalisované a ventily zafrézované (samozrejme som kúpil nové). Týmto mu ešte raz ďakujem za pomoc :friends: . Fotky nemám, domov sme prišli potme.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#829 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dnes sa mi podarilo poriadne poumývať mazacie kanály v kľuke a namontovať zátky. Pôvodne som na závit zátok chcel použiť zaisťovač závitov, ale nakoniec som to len odmastil a závit natrel silikonom :ano: . Zátky som primerane utiahol, zabrúsil do roviny a zaistil kilnerom. To určite stačí. Otázka: skrutky stredového ložiska máte zaistené zaisťovacími podložkami (ako je uvedené v katalogu n.d.) alebo tam máte iba pérovky, ako to bolo v mojom motore?
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#830 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja som mal, prevrtanie hlavy a mal, som ich zaistené drôtom.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#831 Nový příspěvek od mihi »

Jožko prvá fotka vypadá ako na operačnom stole... 8) :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#832 Nový příspěvek od Jaro25 »

Určite by som sa na pérovky nespoliehal. Buď drôt, alebo zaklepávacie podložky. Ale pozor na ichb polohu, aby zaisťovali naozaj proti povoleniu, videl som to aj naopak.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#833 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak víkend za nami a na 25-ke urobené...nič! :vztek:
S otcom sme dnes boli "pretočiť" ostrowka (tento rok sme sa k nemu ešte nedostali) aj tk 14-ku na rodičovskom dome. Dofúkali sme gumy, potom sme trochu upratali dvor.
Ale včera som upravil vypínacie ložisko spojky podľa Roba tak, aby ho pružiny vracali späť do základnej polohy. A prišiel som na to, prečo boli ryhy od ložiska na vodiacom puzdre spojkového ložiska. Krúžok ložiska s drážkou, na ktorý dosadajú vypínacie packy spojky spojky má totiž vnútorný priemer takmer zhodný s priemerom vodiaceho puzdra. Vôľa je tam len asi 1-2 desatiny (prvý obrázok). To sa mi vôbec nepáči, ja by som bol rád,keby to ložisko vôbec netrelo o puzdro. Po puzdre by sa pohyboval len ten liatinový držiak ložiska. Zadný krúžok ložiska a venček z guličkami má vnútorný priemer asi o 1,5mm väčší, takže tam kolízia s puzdrom nehrozí.
Vodiace puzdro som dal do sústruhu a zarovnal. Trochu ma prekvapilo, že materiál je dáka liatina, pri sústružení nešla špóna ale prach :shock: Potom som zložil a zaklepal výtlačné ložisko+ krycí plech do domca.
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#834 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Cez víkend u nás zase pršalo, :zly: tak som toho veľa nespravil. Iba dáke drobnosti, to nestojí za reč.
Keď na chvíľu pršať prestalo, chcel som pretočiť áčko z Detvy, odplachtoval som ho a trochu dobil baterku. Tá však točila slabo (už to má za sebou) a motor nenaštartoval. Tú dobrú baterku som samozrejme nechal na druhom dome pri tom nešťastnom ostrowku :vztek: , takže štart sa nekonal.
A takto vyzerá traktor ktorý parkuje na dvore pod viničom, čiastočne zakrytý plachtou :zly: :vztek: :-/
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#835 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj..
Tak doteraz som nejak moc toho na tom motore Z-25 po go neurobil, ale teraz už neurobím nič :vztek: .
Otec sa asi pred hodinou vrátil z testovania na covid a je pozitívny. A to som u neho ešte včera bol a robil som :prace: . Ja som bol na testoch v piatok v práci a som ok... A takto to dopadne, keď si niekto nedá povedať. Ale čo narobím, keby otec doma zostal týždeň, tak umrie žiaľom... predsa len, jeho doma straší, on musí chodiť po dedine, navštíviť kamarátky a tak. Jedného by z toho porazilo :vztek: :zly: :vztek:.
Je jasné, že teraz tam robiť nebudem môcť, nechcem ohroziť svoju rodinu. Takže len základná starostlivosť. A to ešte neviem, či mi nehrozí karanténa, z rodiny sa totiž stretáva len so mnou... :(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#836 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Uff, dlho som tu nebol :zapomel:
Covid otec celkom zvládol, to som rád :)
A musím sa vám pochváliť, u nás už totiž chodil :ježiško" . Teda....vlastne sme si darček museli priviesť sami, ale aj tak nám urobil radosť :wink: . Akurát bol trošku od ruky, šli sme pre neho 180km :rally: . A túto cestu sme si pre istotu zopakovali aj dnes. Včera sme sa totiž dohodli a dnes sme boli prívesom pre to. Takže celý víkend v :zadek:. Zopár fotiek vŕtačky ZMM Metalik PK 203
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#837 Nový příspěvek od mihi »

Pekná mašinka 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#838 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Tyyyyjooooo 8) :) parada. Taká by sa mi líbila... :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#839 Nový příspěvek od Jaro25 »

No Jožko, nejako ma začínaš dobiehať, asi budem musieť aj ja niečo dokúpiť. Len neviem kam by som to dal.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#840 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak vŕtačku sme dnes konečne schovali "pod strechu". Cez týždeň bola na prívese, prikrytá plachtou, príves bol prizdvihnutý a vypodložený. Tí čo boli u nás vedia, čo to odnáša: z dvora vyparkovať auto, multicar, 2x zetor 25.... a to som musel ísť na rodičovský dom pre akumulátor, lebo káčko nenaštartovalo ani keď som ho 2hodiny nabíjal :vztek: A to takmer celý deň mrholilo :destnik:
Obrázek
ten neporiadok si nevšímajte, upratovanie som nechal na zajtra ;-)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“