Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#811 Nový příspěvek od mihi »

Jeden zotrvačník mal 152 kg a druhý 111 kg...cca. Ahojte .
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#812 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, tak toto je foto zotrvačníka zo zadnej strany, podľa mňa to je ten ľahší :chytry: . Hrúbka bočnej steny je +- 38mm.
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#813 Nový příspěvek od Peter768 »

Áno, je to ten ľahší :)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#814 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak dnes dovolenka, umyl som blok motora na 25-ku, potom sme potrebné veci naložili a zaviezli majstrovi na výbrus. Dúfam to bude všetko v poriadku 8)
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#815 Nový příspěvek od Jančo66 »

A kam ho vezieš Jožko na vybrus? :)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#816 Nový příspěvek od rosch8 »

tak nech sa podari vybrus a mas lahku skladacku...

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#817 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jančo: do Vrábľov. Robo, vďaka...
Dnes som odmontoval medzikus, trocha som ho očistil a opravil som spodný závit M 12, čo drží medzikus s prevodovkou. Ešte to musím očistiť zvonka a natrieť, a potom môže ísť namontovať naspäť :ano: . Potom som bol na skútri :driver: pozrieť na letisku Jara, a deň je fuč :(
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#818 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Očistené, natreté štetkou v základe. Otázka znie: aké hrubé tesnenie použiť medzi tento medzikus a prevodovku?
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#819 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak "zvon" nafarbený alkytonom zvonka, základom z vnútra. Namontovaný na mieste, použité tesnenie klingerit 0,5 mm hrubé+ silikon. Tento spoj predtým tiekol, tesnenie tam bolo tenké asi len na vazelíne.
Obrázek Obrázek
Medzitým som rozobral otcovu Multicar 25-ku, porucha prevodovky a spojky. Spojka je už ok, dáke veci sa doma našli. Ale prevodovke dal otec pá-pá, odišla spiatočka a spiatočkové kolečko vzalo zo sebou aj hriadeľ prevodovky. Hold, otec nepochopil, že už nejazdí firemnou tatrou 148 :zapomel: .A to už raz presne túto poruchu mal, hriadeľ a celá spiatočka boli fungl nové. Takže čakám, kým mu niekto prevodovku opraví, diely už má kúpené.
Obrázek Obrázek Obrázek
A nakoniec sme dnes boli pre motor do 25-ky :wink: , takže práce mám do budúcna dosť, horšie je to s časom :(
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#820 Nový příspěvek od rosch8 »

motor vyzera ako novy...Sa tesim, az ho prvy krat prevalis cez hornu uvrat...

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#821 Nový příspěvek od pepanek »

Sakra, ty 25-ky budou všechny nový. A´t se vám daří, vypadá to že vám je nakonec budou muset znárodnit :)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#822 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dnes čistenie. Najskôr bolo treba vymontovať kľuku:
Obrázek Obrázek Obrázek
Blok som vysal vysávačom, potom vyumýval benzínom, nechcelo sa mi to striekať vapkou :tyty: Myslím, že to nebolo potrebné.
Potom som sa rozhodol vyčistiť kanály kľukovky, a dobre som urobil. Bolo tam dosť karbónu, od zátky v dĺžke asi 3-4 cm to bolo úplne zabetónované :shock:
Prvú zátku stačilo narezať tenkým kotúčom, aby vznikla drážka na skrutkovač.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ale pri tej druhej to nepomohlo, zátka nepovolila, zato skrutkovaž áno :( , ten som otáčal "blickami". Takže som zátku navŕtal a vyťahovákom zalomených skrutiek vymontoval. Z fotky je jasné, že vyťahovák má už svoje najlepšie časy dávno za sebou, ale ešte poslúžil. Závity som potom vyčistil závitníkom.
Obrázek Obrázek
Kanálik v kľuke som vyšpáral drôtom a vyčistil pásikom handry namočeným v nafte. Bolo to trochu zdĺhavé, ale je to úplne čisté 8) Kefky na čistenie zbraní nemám. Ešte to možno prepláchnem trichlórom alebo technickým benzínom a vyfúkam stlačeným vzduchom.
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#823 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dobre si sa rozhodol s tou kľukou, je to neuveriteľné, aký bordel sa v tých kanáloch nahromadí. A Alkyton to je dobrá voľba, to ja môžem.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#824 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Koukám, že další motor po GO brzy zavrčí. Držím palce při skládání.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#825 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jaro: ten akyton nie je žiaden zázrak, farebná stálosť (odolnosť voči poveternostným vplyvom) je dosť slabá, časom vybledne.
Míra: Koukám, že další motor po GO brzy zavrčí... to naozaj tak "brzy" nebude :-/
Dnes som zas trochu čistil veci z motora. Čo ma trochu štve: drážka pre pero ozubeného koleso v kľukovke a drážka v kolese je trochu "vybitá" . Ak by som mal kde, tak tú drážku dám prefrézovať na širšiu. Toto koleso aj pred rozobratím motora malo vôľu :( . Modrá čiara na druhom obrázku označuje šírku ozubeného kolesa, tá zbrúsená plocha mohla byť zhruba o 3mm užšia :chytry:
Obrázek Obrázek
Vodiace puzdro ložiska spojky je na konci zodraté....riešil to už niekto? Alebo to neva a mám to nechať tak?
Obrázek Obrázek
Inak dnes sa mi podarilo kúpiť závitové očko M 10x1 a vyrobil som zátky do kľukovky. Závit som narezal na presnú guľatinu, konce som napoly upichol tak, aby vznikla strižná skrutka. Nechcel som kupovať skrutky s hustým závitom :tyty: tie bývajú pevnostné.
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“