Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#901 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Johny1490
Že tie vložky sú české, tomu by asi málokto veril. Ale myslel som si, že firma si dokáže ustrážiť kvalitu.. aspoň v nejakých medziach. Rozdiel v krúžkoch môže byť aj tým že jedna sada je vyrobená 17.10.19 a druhá 2.7.20. Možno zmenili dodávateľa krúžkov. Čo je ale horšie, že tá staršia sada mala tie svetlé krúžky čo majú dobrý rozmer. Tie tmavé som dnes pilníkom upravil tak, aby vôľa v zámku bola 0,50-0,55mm (príručka píše 0,5-0,6mm). Krúžky som v sadách nekombinoval, namontoval som ich tak, ako boli osadené pôvodne. Šlo to celkom pekne, prekvapilo ma, že piesty nechodia až hore zarovno vložky, viď foto :shock:
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#902 Nový příspěvek od Johny1490 »

Jožko a čo znamená to písmeno? Váhová tolerancia, alebo rozmerová, sa priznám že neviem 🤷‍♀️. Ja som mal tiež Ečkové sady... Ja motor už pomaly finišujem, dúfam že nebudú s tými piestnimi sadami problémy. Fakt ma nenapadlo premeravat nové krúžky, dúfal som že keď dám "české vložky" že by to mohlo byť v poriadku, ale dnes sa už tuším nedá spoľahnúť na nič...

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#903 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ja som dával tiež sadu AGS (kupované v MT) a krúžka boli všetky tie tmavé. Nejako som sa nezamýšľal, že aká je vôľa v zámku, nahodil som ich nápisom hore (hoci u týchto krúžkov je to jedno, nie sú lichobeznikove) a hotovo. Vyrobené boli obe sady zhodne 07/2020.

Obrázek
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#904 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Johny, to písmeno je dáka tolerančná trieda, bolo to napísané v priloženom letáku. Ak je piest aj vložka rovnako označená, je to 8) .
Michal: krúžky si mal "tmavé", lebo sada bola kompletovaná v 2020 roku. To som mal aj ja. Bledé boli v sade z roku 2019. Ale práve tie tmavé mali u mňa malú vôľu v zámku 0,25mm. Ale ktovie, možnože sú vyrobené z materiálu, ktorý sa tepelne nerozťahuje :-/ . Ja som to radšej upravil podľa príručky. Tie bledé krúžky mali predpisovú vôľu :ano:
Inak sme tie krúžky v práci (asi 25 rokov s5) nikdy nemerali :tone: . To len ja, keď som ich vložil do valca tak sa mi tá medzera zdala trošku malá :zapomel:
Inak krúžky sa vždy montujú nápisom hore, aj to píše ten návod. Či sú kužeľové, to som ozaj nemeral.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#905 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jožko: ja som zatiaľ mal len dve sady, import (asi PL) a tam boli bledé krúžky a bolo na nich napísané z jednej strany "top" a z druhej nič. Ale tam bolo vidno, že keby ich nedám nápisom hore, bol by to problém. Tie tmavé sú aj iný materiál a tie však môžu ísť aj tak aj tak.

Akosi som na to ani nemyslel, sú nové a stoja kopec prachov, tak som myslel, že nejaká kvalita tam hádam bude. Ale vidíš, ty si kúpil kvalitu a tam takýto miešanec. Ja by som to hneď reklamoval. Veď tá sada nestojí euro.

Super, že si dôsledný a robíš to "poctivo". To čo dáš ty do motora, on ti to potom pekne splatí nazad (aj keď nie
už prácou).

:) 8)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#906 Nový příspěvek od Johny1490 »

Je smutné že človek kúpi drahšiu vec aby mal pokoj, a musí si to skontrolovať, upraviť atď.... Tiež bežné nemám doma segerky rôznych priemerom, ale našťastie som našiel. Pretože tie čo boli v jednej sade boli malé (hoci tam držali) ale dokedy...

Trebarz v bývalej práci keď sa objednala súčiastka na JCB tak nič iné ako originál sa nedalo kúpiť, ale už som sa k tej istej poruche po výmene nikdy nevrátil. Diel dráhy, ale 100%kvalita. To kamarad "Zetorista" iba chodí a vymieňa a reklamuje a polí zetora každú zimu...

Dúfam že moje krúžky budú chodiť bez problémov, lebo fakt sa mi to už nechce ísť nanovo rozoberať a premeravat to po čínanoch.
PS: Jožko pozri na Aliexprese či tam nemajú tie svetlé krúžky, že by si ich mal rovnaké :wink: :D

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#907 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Johny, piesty sú už dnu, rozoberať to nebudem :tone: . Všetko zapisujem, aspoň po čase budem vedieť, ktoré tie krúžky boli kvalitnejšie. Aj keď je pravdou, že my ich asi nezoderieme :D
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#908 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Čaká ma otlakovať hlavu, prvý pokus moc nevyšiel.
Na druhej foto žhaviče, hore rozobratý. Moc sa mi to nepáči, v tých predĺženiach je zodratý závit. Jedna matica je poškodená. Najradšej by som tam dal iné žhaviče ale ešte neviem :-/ . A tiež som trochu čistil a vypaloval niektoré diely.
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#909 Nový příspěvek od rosch8 »

Zhavice proxima. Fungujú perfektne.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#910 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Na hlave fučí jedna trubka, ešte som sa nerozhodol, ako to poriešim :zapomel:
Žhaviče vyskúšam pôvodné, tie na obrázku. Ak budú dobré, zatiaľ budú stačiť. Akurát tú predĺženú maticu musím vyrobiť novú, zišiel by sa mi šesťhran 8-10mm. Časom budem musieť aj tak dať dokopy tie žhaviče z proximy.
Nejaké drobnosti som nafarbil a dnes som rozobral aspoň s časti prednú nápravu :prace: . Celkom to šlo, stredový aj ten zadný čap je dosť vyvakľaný. Akurát ešte neviem, kedy a kam to dám urobiť, keď je ten Lockdown :-/ :zly: :vztek: . Ozaj, vie niekto ako je ten stredový čap zaistený voči pootočeniu? Ten môj bol len zaistený klincom aby nevypadol :shock: viď obrázky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ešte ma čaká vyraziť polnápravy z tej strednej časti, to sa fakt teším :cert:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#911 Nový příspěvek od rosch8 »

Hej, rozobrať ie prednej nápravy, to je fakt zaberak.
Zaistenie nie je žiadne, ja som navrtal červík M6 myslím čiastočne zahlbeny do čapu.

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#912 Nový příspěvek od Bolevak »

tady to mám vyfocené:

https://postlmg.cc/pp8NLtT7

viewtopic.php?f=30&t=82490&start=60

Myslím, ze tam byla na zajištění prožná pojistka, jako je na kolíku v závěsu

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#913 Nový příspěvek od Bolevak »

tak jsem to popletl...šel jsem se do garáže na to podívat......závlačka tam má být :-)


Obrázek

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#914 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dal jsem také pouze závlačku. Asi nevadí, když se čep pootočí - maže se středem a mazivo se pak drážkama dostane po celé ploše...
Rozebrání těch "polonáprav" zde jednou někdo popisoval - rozepřít heverem a nahřívat autogenem + palice. Měl je tam hodně zarostlé.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#915 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Rozoberanie skončilo skôr, ako začalo :vztek: . Vie niekto, načo slúžia tieto skrutky označené šípkou? Zaisťujú nejak polnápravy? Nemáte niekto náhodou foto tej vymontovanej skrutky? Ak ich nepresvedčím, budem ich musieť odvŕtať :prace:
Obrázek
Inak som trochu očistil "korytnačku"
Obrázek
A švajcom sme to trochu zohriali, oklepal som to kladivom, vypadlo trochu hrdze:
ObrázekObrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“