Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1051 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jaro: máš pravdu :friends: to pravé je tak, ako bolo pôvodne, pootočiť musím to ľavé, to som "korigoval".
Ešte otázka: mám vymedziť axiálnu vôľu vačkovky medzi hriadeľou a zadným vekom regulátora vymezovačkou alebo tú vôľu (asi 0,5mm) vymedzí tlak oleja?
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3743
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1052 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja by som pozrel ako sedia vačky na zdvihátka a podľa toho buď to nechal tak, alebo podložil. Prípadne asi lepšie ako podkladať je posunúť puzdro v tom hliníkovom telese.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1053 Nový příspěvek od Jančo66 »

Na jednom traktore, keď som si motor rozoberal a pripravoval na GO, tak to lietalo možno aj 2 mm. Preto som vymenil puzdro vpredu aj vzadu, doladil a osadil. No po čase si to sadlo a tá vola sa zväčšila. Pokiaľ to naozaj nelieta veľa, tak by som to neriešil Jozef a nechal tak.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1054 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Takže vačkovka "lieta" 1,15mm, pokúsim sa vylisovať to puzdro v obale regulátora a podložiť ho vymedzovačkou, tú ale zatiaľ nemám :( . Asi by stačila hrúbka 1mm. Na to vylisovanie ale musím vyrobiť trn. Ak sa puzdro pri demontáži poškodí, bude nové.
Inak sa mi na bazoši podarilo kúpiť remenicu vodnej pumpy, jedna časť je trochu poškodená, ale to neva.
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1055 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Puzdro vylisované, v týždni skúsim kúpiť podložku:
Obrázek
A trochu som sa pozrel na spojovačku. Bohužiaľ, v ruke som mal karbobrúsku :D . A takto to dopadlo:
Obrázek Obrázek
Musím zohnať kúsok guľatiny priemer 22mm, potom to dám dokopy :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1056 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Vymedzovačka pod puzdro vačkovky kúpená v Trnave a to som ju ešte musel upraviť. Hrúbka 1mm, axiálna vôľa vačkovky asi 0,1mm.
Obrázek Obrázek Obrázek
Čerpadlo aj veko regulátora nahodené, použil som tesnenie+silikon, hrebeňová tyč ide krásne ľahúčko 8). O-krúžky pod veko regulátora 15x2,5, tie mi tam sedeli najlepšie
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1057 Nový příspěvek od rosch8 »

Radosť skladať....

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1058 Nový příspěvek od Ursus 73 »

To áno Robert, inak tlačítko klaksónu od teba je už na svojom mieste :)
Obrázek
Včera sme s otcom premiestnili motor do garáže, dnes namontovali zotrvák. Samozrejme som lamelu najskôr vyskúšal na spojkovú hriadeľ, obr.4. Namontoval som mekáno, potom som odistil zaistenie matíc, ktorými sa nastavujú "packy".
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Všetko ok, až keď som dal dole poslednú packu, zistil som, že je prasknutá príložka vypínacej páky spojky. Tak som prezrel sklad náhradných dielov, našťastie som našiel druhé mekáno, asi ho vymením. Len ho bude treba trochu skultúrniť oceľovým kartáčom a namontovať vypínacie packy. Okrem toho, keď som namontoval štít spojky nejak záhadne zmizli značky 30° pre nastavenie čerpadla. Som si istý, že tam predtým boli! :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1059 Nový příspěvek od Ursus 73 »

pokračovanie:
Foto prasknutej príložky vypínacej páky spojky, toto som tam fakt nemohol namontovať:
Obrázek
Tak som rozobral a očistil to druhé mekáno, to ani nevyzeralo nejak zlé. Po montáži som ale moc spokojný nebol :tyty: , viď druhý obrázok:
Obrázek Obrázek
Vypínacia páčka spojky na obrázku je úplne šrejgom :vztek: . Po demontáži mekána som zistil, že tá príložka je nanitovaná úplne zle. Takže som to zas komplet rozobral, na tom prvom original mekáne som odbrúsil a potom vymenil tú prasknutú príložku. Tú som musel zobrať z toho druhého mekána. S otcom sa nám to podarilo nanitovať celkom pekne, a v duchu hesla "do tretice všetko dobré" som znovu poskladal tú nešťastnú spojku. Konečne som bol s prácou spokojný :) . Tak sme ešte spojili motor s prevodovkou, to sa nám podarilo na prvý krát 8)
Obrázek
PS: tie rysky na zotrváku som ani po dôkladnom očistení nenašiel, sú tam nejaké čiary ale nie sú úplne oproti sebe a k ryskám to má moooc ďaleko.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1060 Nový příspěvek od rosch8 »

Rysky si obnoviš.
Ja som musel navariť húsenice na konce pacok, aby sadali iba na lozisko

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1061 Nový příspěvek od mihi »

Jožko takže už bola ,,svadba"??
Ty máš bystré očko, neunikne mu nič.... 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1062 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peťo, áno :) . A bystré očko? To by zbadal aj ten, čo má beľmo :D na fotke to slabo vidno, skutočnosť bola horšia.
Dnes mi toto prišlo poštou
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4385
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1063 Nový příspěvek od Peter768 »

Padáda 8)
Už môžeš nahodiť filter, napojiť na čerpadlo a nastavovať predvstrek. :)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1064 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj. No jenom čumím jak pěkně pokračuješ...svatba byla tak to brzo rozjedeš. Těšíme sa na videjkoo :wink: .
Ty spínače brzd jsou moc pěkné, taky mam jeden do foroty a druhý nový mam na traktoru. Ten původní byl rozbitý, děda ho kdysi slepil a držel dotáď než sem na něho šáhl :jazyk: ... Tož ať sa daří kamarád :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1065 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nahodil som palivový filter, ale chvíľu to trvalo. Bok filtra sa opieral o motor, ak by som filter utiahol, mohol by sa zlomiť, poškodiť. A to som nechcel :tyty: . Diery som trochu upravil pilníkom, aby sa filter posunul ďalej od motora, nie je to oprava podľa mojich predstáv, ale účel to plní. Potom som už mohol špekulovať s predvstrekom.
Otázka na ostatných: Nastavoval niekto z vás predvstrek podľa polohy piesta pred hornou úvraťou? Tu na fore sa píše že to má byť 9,5mm. Hlavu mám zatiaľ dole, tak nemám problém to namerať. Na zotrvačníku som si urobil značky, zatiaľ fixou, ak mi potvrdíte že to bude ok, tak tam seknem rysky :ano: . A áno, elementy mám 6,5-ky. Ďalej som sa nedostal, nemám totiž kľúče na to nastavenie. Ale mám to odvzdušnené, s otcom sme to skúšali, jeden valec je skoro ok. Namiesto kapiláry som použil tuhu z pera, škoda, že je modrá aj po umytí, ale vidno to. Ak by mi niekto vedel poradiť alebo pomôcť s kapilárami, dve by sa mi celkom hodili.
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“