Pětadvacítka z východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#121 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj všichni, příkládám pár fotek z prvního testování nového nakladače. Zatím jsem s ním maximálně spokojený.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Pětadvacítka z východu

#122 Nový příspěvek od mihi »

Tak to je super, pekné kúsky ste naložili..
Mihi

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Pětadvacítka z východu

#123 Nový příspěvek od Bolevak »

To rameno /jeřáb/ vypadá velice zajímavě. Vlastní výroba?

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#124 Nový příspěvek od Maaartin »

Ano, co dům dal a zbytek ve šrotišti se našlo :D

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#125 Nový příspěvek od Maaartin »

Ještě bych se chtěl zeptat, jak poznám že mám špatný předvstřik? měnil jsem s kolegou čerpadlo a regulátor. když jsme to poprvé startovali tak chytil na šup, potom dokonce i na kliku bez kompresoru. Teď mi chytá celkem špatně i se žhavičkama z avie, a ten zvuk je o dost hlučnější než předtím. Kolega říkal, že pokud se mění jen čerpadlo a ne ty zvedátka, kterými se šteluje předvstřik, tak předvstřik může zůstat stejný. Poradíte prosím? A mám nový olej, nastavím případně předvstřik s olejem? nebo ho musím vylít? Děkuji

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Pětadvacítka z východu

#126 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Přidávám se k pochvale jeřábku, pěkná práce.

Co se týče předvstřiku, tak to není tak těžké to změřit, koukni sem nahoru do sekce návodů, Robert to tam hezky popsal a klidně to můžeš měřit i s novým olejem, ten se nemá jak při tom znehodnotit :-). Ono dost záleží na síle těsnění, které dáš pod čerpadlo, to to může ovlivnit.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#127 Nový příspěvek od Maaartin »

Ano návod už mám nastudován nazpaměť :D ale spíš mě zajímalo jak se to dá poznat i jinak bez rozebírání, jestli to nějak jde. Mě kolega tvrdil že pokud ty zdvihátka neměníš tak bys neměl nastavovat předvstřik, a předtím jsem tam měl těsnící papír, tak jsme tam dali úplně stejný.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#128 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj všichni, ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc. Teče mi nafta kolem odvzdušňovacích šroubů na čerpadle u trysek. Co bude lepší? Obalit závit páskou nebo dát těsnění? Mám obavu aby to něco nezměnilo, když vlastně ty šroubky podložím těsněním. Ty tyčinky na těch šroubech tam asi plní nějakou funkci ne? :)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Pětadvacítka z východu

#129 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak myslíš tie dve zhora na čerpadle, ktoré sú nad elementami, tak to nie sú odvzdušňovacie. Odvzdušňovacia je len jedna v strede (M6). Tieto dve držia elementy v správnej polohe, aby sa nemohli pootočiť. Tie "tyčinky" práve zapadajú do otvorov v elementoch a tým ich fixjú. Každopádne tenké medené, alebo fíbrové tesnenie to znesie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#130 Nový příspěvek od Maaartin »

Díky moc

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#131 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj, dokázal by mi někdo poradit s hydraulickým rozvaděčem?? Mám takový problém, že musím mít na traktoru tak poloviční plyn aby ho nezadusilo jak mám nakladač v provozu. Když pohnu kteroukoliv pákou a dám ji naplno, tak traktor nezmění otáčky, jakmile chci ale manipulovat opatrně, a pákou pohnu jen trochu, začne mi dusit traktor. Když povolím pojišťovák, tak už nic nezvednu. Stalo se to někomu? když sleduji videa jak mají zapnuté nakladače, tak se toto nikomu neděje.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#132 Nový příspěvek od Maaartin »


Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#133 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj všichni, prosím o radu, nepovedlo se mi povolit zajišťovací matici na zdvihátku čerpadla při nastavování předvstřiku. Co s tím? čeká mě zase demontáž čerpadla? :(

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Pětadvacítka z východu

#134 Nový příspěvek od anton30 »

ahoj
mne sa stalo to iste. pri montazi po GO som ju zbytocne moc utiahol a potom pri povolovani pri nastavovani predvstreku som mal zle upravené vydlicové kluce a strhol som ten 6hran.
takze cerpadlo muselo dole. matice som dal nove a zohnal som take, ktore idu na mensi kluc č.14 mm. zda sa mi to lepsie. je tam teraz aj viac miesta na manipulaciu s klucmi.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pětadvacítka z východu

#135 Nový příspěvek od rosch8 »

Závit je tam 10x1 mm, keby niekto potreboval. Skrutky sú poriadne kalené, lebo sa hlavou opierajú o elementy a tlačia do nich. Takže výmena za obyčajne nepripadá do úvahy.
Ja som mal ponicene zavity, musel som kúpiť od priekupnika iné zdvihatka a zo 4 som urobil 2 ako tak jedle.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“