Pětadvacítka z východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Pětadvacítka z východu

#136 Nový příspěvek od Hranostaj »

Ahoj, píšeš o tom jak ti nakladač dusí traktor.
Já mám nakladač unjz 150 je nejakej předělanej a ta hydraulika tam nic moc neni
a děl mi to uplně to samé.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pětadvacítka z východu

#137 Nový příspěvek od ITS »

Když mu hydraulické čerpadlo dusí motor, tak je moc velké a písty moc malé. Musí se dát menší čerpadlo. S rozvaděčem to nemá nic společného.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pětadvacítka z východu

#138 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši, ale uvědomte si, že na z25 jsou dva druhy regulátoru a jen jeden umí udržovat otáčky v zátěži. Takže on ten nakladač může být v poho, ale regulátor daného traktoru neumí udržet nastavené otáčky výkonově.
Já mám za Z25K nakladač Nu Jn 100, točím jej na zvýšený volnoběh a taky občas musím počkat, protože nemám regulátor, který na zátěž reaguje okamžitě.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#139 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj, špatně jste mě pochopili, takže ještě jednou. Chci například zvednout rameno nakladače, zatlačím na páku rozvaděče, a tady je ten rozdíl. Když dám páku až na doraz, tím úplně otevřu šoupátko, tak veškerý olej jde do válce, a nic přes pojišťovák do nádrže. Tady mi otáčky traktoru vůbec nezakolísají, ale problém je že mám 40 L čerpadlo, takže mi rameno jde moc rychle. Abych zvedal opatrně, zatlačím páku na rozvaděči jen kousek. šoupátko se pootevře a do válce jde jen část oleje, zbytek se tlačí přes pojišťovák do nádrže. a tady je problém že mi traktor dusí. Znamenalo by to že je pojišťovák nastaveny na moc velký tlak. Jenže když ho povolím už mi to nic nezvedne. Tak jsem se chtěl zeptat jestli s tím nemá někdo zkušenosti. Chci ještě vyzkoušet čerpadlo od kolegy které dává jen 25 L tak uvidíme.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pětadvacítka z východu

#140 Nový příspěvek od rosch8 »

hydraulika ti funguje spravne.
Do valca treba na zdvih mensi tlak, tak sa motor tak netrapi. Akonahle zacnes skrtit prietok, tak stupne tlak az k maximalnemu, kttory je nastaveny prepustacim ventilom. Na to treba vacsi vykon, takze ti zacne dusit motor.
Takze to vsetko funguje spravne.
Jedine riesenie je dat mensie cerpadlo s mesim objemom oleja na 1 otacku. Ked mas 40 litrove, tak treba pozhanat 15 litrove.
Pri 15 litrovom sa ti motor nebude dusit ani ked ti dojde valec na doraz a cely olej pojde cez prepustaci ventil...

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#141 Nový příspěvek od Maaartin »

Vyzkouším to menší čerpadlo. Co se týče předvstřiku, překvapilo mě že mám na setrvačníku přímo, asi od výroby poznačené 30 stupňů uhly včetně horních úvratí. je tam ryska a vyražené 0,001 stupňů. při proměření to fakt sedí, akorát ten problém s tou jednou zajišťovací maticí. Zkusím ještě vybrousit S očkový klíč, a ten rozříznout, jestli ho tam nepůjde nasadit a povolit to. Byl jsem ale dost nemile překvapený, že jsem jezdil na 20-ti stupňovém předvstřiku.

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pětadvacítka z východu

#142 Nový příspěvek od bigles »

Maaartin píše:Ahoj, špatně jste mě pochopili, takže ještě jednou. Chci například zvednout rameno nakladače, zatlačím na páku rozvaděče, a tady je ten rozdíl. Když dám páku až na doraz, tím úplně otevřu šoupátko, tak veškerý olej jde do válce, a nic přes pojišťovák do nádrže. Tady mi otáčky traktoru vůbec nezakolísají, ale problém je že mám 40 L čerpadlo, takže mi rameno jde moc rychle. Abych zvedal opatrně, zatlačím páku na rozvaděči jen kousek. šoupátko se pootevře a do válce jde jen část oleje, zbytek se tlačí přes pojišťovák do nádrže. a tady je problém že mi traktor dusí. Znamenalo by to že je pojišťovák nastaveny na moc velký tlak. Jenže když ho povolím už mi to nic nezvedne. Tak jsem se chtěl zeptat jestli s tím nemá někdo zkušenosti. Chci ještě vyzkoušet čerpadlo od kolegy které dává jen 25 L tak uvidíme.
Ideální je dat nový rozvaděč ten při malém pohybu páčkou nebude tlačit přes pojišťovací ventil.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pětadvacítka z východu

#143 Nový příspěvek od rosch8 »

Maaartin píše:Vyzkouším to menší čerpadlo. Co se týče předvstřiku, překvapilo mě že mám na setrvačníku přímo, asi od výroby poznačené 30 stupňů uhly včetně horních úvratí. je tam ryska a vyražené 0,001 stupňů. při proměření to fakt sedí, akorát ten problém s tou jednou zajišťovací maticí. Zkusím ještě vybrousit S očkový klíč, a ten rozříznout, jestli ho tam nepůjde nasadit a povolit to. Byl jsem ale dost nemile překvapený, že jsem jezdil na 20-ti stupňovém předvstřiku.
Ja som mal zaseknute tie matice, mali vypadany, poskodeny zavit a boli zaseknute. Musel som pozhanat noce od priekupnika. predl mi cele zdvihatka. tak som zo 4 poskladal 2.

bigles:

Kde ide prebytocny olej u noveho rozvadzaca? Podla mna je to rovnaky system...

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#144 Nový příspěvek od Maaartin »

Já mám nový rozvaděč, kupovaný loni na podzim. Přebytečný olej musí jít přes pojišťovák, aby byla soustava natlakovaná ale nehrozilo přetržení hadice. Jinak než přes pojišťovák olej v obvodu při záběru neteče.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pětadvacítka z východu

#145 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja vidím jediné riešenie. Menšie čerpadlo, s menším prietokom.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#146 Nový příspěvek od Maaartin »

Asi jo, aby mi při plném zatlačení páky pořád rameno šlo pomalu.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pětadvacítka z východu

#147 Nový příspěvek od Sniper »

A na jiném stroji s podobným výkonem jsi to zkoušel?
Na mém Nu Jn 100 píšou, že mu stačí cca 8k výkonu a traktor točí s čerpadlem na zvýšený volnoběh, možná tak cca 800 ot/min, netroufnu si odhadnout.
Když škrtím rozvaděč, taky mi to duší traktor, protože nemám regulátor, který v zátěži reaguje okamžitě, proto nemůžu ani kosit na ruční plyn, jak jedu do kopce, nebo z kopce otáčky se mění. No a to čerpadlo na mém nakladači má určitě více jak 25 litrů a bylo to konstruováno pro Z25.
Otázka: když ti zadusí traktor, má on sám tendenci přidat naftu? Jde z komínu v ten okamžik černý kouř?
Já si opravdu myslím, že tohle nebude problém hydrauliky, ale regulace vstupního výkonu.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#148 Nový příspěvek od Maaartin »

Ano má tendenci si přidat protože začne černě kouřit. Zkusím to z tou výměnou čerpadel za menší, abych to nemusel škrtit rozvaděčem. Pak by se mi rychlost ramen měla snížit s menším průtokem.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pětadvacítka z východu

#149 Nový příspěvek od Sniper »

Tak to máš v pořádku.
Akorát když snížíš litráž, zeslabíš sílu stroje.
Tak hlavně ať se daří 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pětadvacítka z východu

#150 Nový příspěvek od ITS »

Snížením litráže nic nezeslabíš. Pouze zpomalíš.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“