Pětadvacítka z východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#91 Nový příspěvek od Maaartin »

Packy nejsou na modelu ale samozřejmě budou.....jekl v jeklu na vysouvání....hydrauliky tam moc nechci.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Pětadvacítka z východu

#92 Nový příspěvek od Bellian »

50x50x5 předpokládal jsem že tam máš tak na x3. Ono to musí být tuhé ale zároveň pružné. Jednou jsem nafasoval 5t kamenem a při výjezdu na cestu jsem měl 3 kola na asfaltu a pravé zadní bylo na cestě, protože tam byl hrb, tak celá pravé zadní část vlečky se prohla jak z gumy, ale pak se vrátila nazpět. A po složení nebyl rám zkroucený a nic tak jsem se na to zeptal. Kamoš statik mě "povídá Jaryne ty ... copak si myslíš, že tu vlečku navrhovali takobvý jelita jako ty?" Tak to jen taková příhoda ze života :) .

Ono taky u strojů by to mělo být z materiálu S355 (11 523). Kroucení, boulení, to je jedno, prostě tuhost celého rámu.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#93 Nový příspěvek od Maaartin »

Promiň, chyba....hlavni je jekl 70x70x5, spojený jeklem 50x50x4 a ty vzpěry z nápravy jsou 40x40x3. nad nápravou jsou jekly spojeny I profilem 160.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Pětadvacítka z východu

#94 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Kluci možu sa tu vetřít s otázků ? Budu mět od kamaráda vlečku - vozík cca do 1tuny na špalíky a bude na ní špalíkovač.Oje je z jackelů 40/60 do V a prostředkem chcu přidat jackel 60/60 /4 na koncu tlama do 800 kg.....udrží mi to nebo rafši něčím vyztužit? Bude opravdu enom na takové šušňání okolo baráka....
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Pětadvacítka z východu

#95 Nový příspěvek od mihi »

Libor, jedno vrece špalíkov váží cca max 40 kg..takže by to malo stačiť..
Ahoj
Mihi

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Pětadvacítka z východu

#96 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Tak to půjde.... 8) nebudu nad ničím špekulovať a udělám to tajak sem napsal ;-)
Libor :-)

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#97 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj, moc prosím o pomoc. dneska jsem rozebral hydrauliku..jak už jsem psal, měl jsem problém že padala a neuzvedla toho moc, se sekačkou měla problém.....tak jsem se do toho pustil.....rozebral hydraulicky valec a nic, manžeta i kroužky se mi zdají být dobré, tak jsem rozebral rozvaděč a taky v pořádku, tak jsem se díval na čerpadlo a to taky se mi zdá v pohodě...ještě vystřiklo zbytek oleje jak jsem s nim zatočil...tak nevím kde by mohla být chyba...je tam nějaký ventil na nastavení tlaku?? a když jsem rozebral válec, tak tam nebylo žádné těsnění...válec nasazený na rozvaděč bez kroužků, je to správně?? Jedinné co tam bylo že hydrauliku nikdo nečistil..tak všecko zanesene vrstvou takového toho sajrajtu....mohlo by to tohle dělat??Moc děkuji za rady 8)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Pětadvacítka z východu

#98 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj.Možna Ti utěká tlak , právě mezi hřídelí a válcem.Nech udělat zapichy na O-kroužky na hřídeli.Bronťo či kdo to tu dělal....
Libor :-)

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#99 Nový příspěvek od Maaartin »

Myslíš na spodku mezi válcem a rozvaděčem jo? taky přemyšlím buď toto nebo vystřihnout z gumy. ale je zvláštní že před dvěma roky mi to nedělalo. a těsnění tam není...či se nějak rozpadlo..nevim.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Pětadvacítka z východu

#100 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Jojo na spodku.Je to železo na železo přesně spasované do sebe.Tam jediněty o kroužky.
Libor :-)

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Pětadvacítka z východu

#101 Nový příspěvek od zdeník »

Si nerozumíte. Je tam hliníkové těsnění.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#102 Nový příspěvek od Maaartin »

Rozumíme, ale to hlinikové těsnění tam nemám..leda ho vyrobit nebo udělat tu drážku. A je někde popsáno jak se nastavuje hydraulika? myslím ten ventil dole co je v hřídeli který drží válec....a taky to vypínání hydrauliky v horní poloze.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Pětadvacítka z východu

#103 Nový příspěvek od Libor Z25 »

To vypínání jsem šteloval tak,že jsem dal zvedání na hydraulice a otáčením motoru klikou jsem hydrauliku dal na horní doraz a vypnutí jsem našteloval kousek pod horní doraz.A na spodním hřídeli jak vyšrubuješ ten velký šroub, pod ním je hliníková podložka a pod tím je šroub s pružinou a kuličkou.Ten jsem štekoval od oka...zašruboval jsem ho na doraz a o kousek povolil...do hydrauliky jsem dal neco těžkého a když to nechtělo zvednout jen s pomocí rukou,trochu sem tomu přidal...
Libor :-)

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Pětadvacítka z východu

#104 Nový příspěvek od Maaartin »

Aha, Děkuji moc :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pětadvacítka z východu

#105 Nový příspěvek od rosch8 »

Staci vyradit vyvodovu hriadel kardan, aby nebol spojeny s motorom a dozadu na drazkovanu cast nasadit ockovy kluc 32. A tocit iba kardanom. Je to lahsie ako tocit celym motorom.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“