Zetor 25 od východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#286 Nový příspěvek od Simon97 »

abushrek píše:Fuu ha pěkná koupě gratulace. Držím palce ať to vyjde. :) V AGM mi šili taky hlavu a zatím jsem naprosto spokojen tak uvidíme jak se to ukáže časem. :)
Ja už tretiu hlavu tam posielam lebo tam tie sa nedali opraviť už tak dúfam ze bude platiť pravidlo do tretice všetko dobré a ma tam ešte jednu tiež taky istý stav tak asi zoberiem aj tu keď sa bude dat opraviť :prace:

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#287 Nový příspěvek od Simon97 »

No dnes som sa pustil do rozoberania prevodovky dal som dole hydrauliku zajtra dám poloosy na fotke je vidno ako sú skrátené a zvarene neviem prečo to dotyčný predomnou robil a to nie len poloosy ale všetko čo sa dalo od páky až po presnú nápravu nenachádzam slov všetko som musel vychádzať a zháňať nové keby ten pan ešte žil tak by som sa ho opýtal načo to bolo dobre všetko poskracovat Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 od východu

#288 Nový příspěvek od rosch8 »

niekto si dal namahu to zuzit. Celkom dobre je to urobene. Aj mna by zaujimal dovod... To mozes rovno zhanat komplet poloosi.. "radostna" to sprava...

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 od východu

#289 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, ak chceš dať dolu poloosy musíš najskôr odmontovať veko prevodovky a uvolniť skrutku, čo drží ozubené kolesá polosí....ale to asi vieš.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 od východu

#290 Nový příspěvek od anton30 »

pozeram na tu zuzenu nohavicu ako blázon. vies mi povedat, ako to je zhruba urobene, ked sa na to pozres zblizka u seba doma? neviem si to celkom predstavit.
inak jeden kamarat kupil Káčko a mal náboje uplne nauzko a precnievajuce poloosi odrezal. dovod bol ten, ze to pouzival v sade a potreboval mat uzky traktor. mozno aj toto je ten pripad.

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#291 Nový příspěvek od Simon97 »

rosch8 píše:niekto si dal namahu to zuzit. Celkom dobre je to urobene. Aj mna by zaujimal dovod... To mozes rovno zhanat komplet poloosi.. "radostna" to sprava...
Poloosy už mám pozhanane aj ložiska sú už pomenene už čakajú len na svoju chvíľu

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#292 Nový příspěvek od Simon97 »

anton30 píše:pozeram na tu zuzenu nohavicu ako blázon. vies mi povedat, ako to je zhruba urobene, ked sa na to pozres zblizka u seba doma? neviem si to celkom predstavit.
inak jeden kamarat kupil Káčko a mal náboje uplne nauzko a precnievajuce poloosi odrezal. dovod bol ten, ze to pouzival v sade a potreboval mat uzky traktor. mozno aj toto je ten pripad.


Tu je to spravené tak že bola rozrezana na pol a od strany ktorá sa srubuje do prevodovky je skrátená o 10 čísel alebo tak nejak a potom zavarená a Le asi to moc rovno nevyosil lebo jedno koleso hádže myslel som ze to bude kolesom ale teraz tam mam kolesa zo supra a stále to robí ale už sú našťastie druhé poloosy pripravene


Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 od východu

#293 Nový příspěvek od anton30 »

no ked si niekto trufol to zvarat, tak fajn. asi si bol istý tým, že aký materiál zvára a ako. ja som si myslel, ze ta nohavice je liatinový odliatok a do toho by som sa pri tejto suciastke moc nepustal.

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#294 Nový příspěvek od Simon97 »

No ved to ze je to liatina ale drží to už dlhé toky neviem co to mal za tycinku ale zjavne je to varené autogenom

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#295 Nový příspěvek od Simon97 »

No hriadele by boli upravené akurát pozeram že som zabudol stiahnuť z hriadele pre puzdro na páku spojky ale to nevadí keď prídem domov z práce vlepim medené trúbky púzdra a olej by bol vyriešený raz a navždy dúfam pár foto


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


A nemá niekto náhodou z náhradnej prevodovky vymedzovacie podložky pod tu misku z dierami do ktorého sa vkladá ložisko hrušky lebo ja som tam žiadne nemal a nemôžem to nikde nájsť alebo poraďte firmu ktorá vyrába vymedzovacie podložky na mieru dik dám foto toho uloženia


Obrázek

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#296 Nový příspěvek od Simon97 »

Zdravím no tak olej by bol kúpený nebol síce najlacnejší ale myslím si ze funkciu bude plniť na 120 procent 8) rozhodoval som sa medzi p44 a tym ale rozhodol som sa pre tento lebo je to celoročný olej a chcem jazdiť aj v zime p44 by bol v zime ako karamel až kým by sa nezohrial a ložiska by sa mu veru ne poďakovali co vy nato??

Obrázek

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#297 Nový příspěvek od Simon97 »

Nazdar vo spolok chcem sa opýtať ci ste dávali medzi dute hriadele (cez ktoré prechádza uzavierkova hriadel) a diferenciál trecie krúžky a ci neviete náhodou rozmery? Dik

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#298 Nový příspěvek od Simon97 »

Riešil som prepadovy ventil na hydraulike zabrusovat ho asi 10 krát a stále púšťal spravil som novy aj tak púšťal tak som sa rozhodol takto že som zfrezoval sedlo v pieste a vyrobil nový ventil ktorý má zapich na plochu gumičku poskladal som to a zatiaľ drží uvidíme ako dlho Obrázek

Obrázek

Potom som robil laby a sponovaky ale hneď na začiatku som narazil na problém to ucho čo je priskrutkovane o nohavicu ma spodnú dieru do ktorého ide ta hriadeľ z okom na konci tak ma ta tiera fi20 alebo tak nejak a ta hriadeľ z okom kde ide sponovak laba tak ma za závitom len fi15 tak teraz nechápem čo malo to tam byt len tak na voľno alebo ako lebo je to dosť veľká vôľa a je to originál nieje vidno žeby to bolo vydané ovalitu nemá skoro žiadnu ja som to vyriešil tak ze som do toho ucha vyrobil puzdro aby to tam ne lietalo ale zaujímalo by ma ako to bolo origo

A ešte posledná vec co ma čaká vlozkovanie robili mi motor v renove na Čechách varujem vás nedávajte tam robiť ani vybrus na babettu odzubavaci ako hrom mali mi robiť komplet GO a ty hnusaci mi ani len vložky nevymenili tak teraz neviem lebo klukovku robili až na dva krát či vymenili horné ojnicne púzdra ci nie lebo ak nie tak ako potom postupovať kúpiť polotovar a vystruzit vystruznik pm na patričný priemer cepu? A ako ich uhlovát aby išli rovno?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 od východu

#299 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tie hriadele s okom na šponováky sú v držiaku zasunuté do tej veľkej diery, ide tam veľká podložka a potom normálne matica. Ide o to, aby sa hriadeľ v otvore voľne otáčal a skrutka s maticou na konci drží len aby do nevypadlo. Ak sa to nebude otáčať, tak pri zdvíhaní ramien to bude trhať šponováky. Na tých ojniciach je najlepšie na vyvrtávačke na jedno upnutie prevŕtať obe ložiaská a tým ich máš súosové. Vlisovanie opracovaných puzdier je riziko, lebo sa môže stiahnuť priemer a musíš to potom uhlovať ohýbaním ojnice. To je dosť komplikované, ak nemáš uhlovací prípravok. Ak máš schopného obrábača, tak by som prelisoval puzdrá a nech ich prevŕta nalisované, ale ustaviť to tak, aby ložiská boli súosové bude dosť piplačka.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#300 Nový příspěvek od Simon97 »

Aha takže tak je to s tými hriadeľmi ja som dal trosku väčšie puzdro nieje až tak na tesno takže by sa to teoreticky malo voľne otáčať a vera z tými ojnicami to bude problém uvidím aké púzdra tam budu keď budu ešte v poriadku tak tam nechám tie

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“