Zetor 25 od východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 od východu

#406 Nový příspěvek od anton30 »

To menšie gufero asi tažko zoženies, tak su určite rozmerové postupnosti. Jedine si dat vyrobiť na mieru. Ale mozno by sa to gufero dalo zúžiť tak, ze vyberieš z neho pruzinku a trosku ju stiahneš a opäť nasadis. To by mohlo pomôct a brit by tym viac priľahol na hriadel.
Ale ja si myslím, ze drobnému úniku nezabránis a netreba sa znepokojivat. Napr Skoda 30 alebo prvé majory ani gufero nemali. Len labirint a vo veľkých náklonoch sa skratka občas slzilo.

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#407 Nový příspěvek od Simon97 »

Ahoj anton stiahnuté ho už mám a tečie to dosť včera s hodil celý deň a olej mi zababral celú vaňu idem do garáži odfotím

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#408 Nový příspěvek od Simon97 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 od východu

#409 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ahoj Šimon, je to dosť oleja. Ale zdá sa mi, že ti kúsok to gufero prečnieva za dekel, či sa mi to zdá?
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#410 Nový příspěvek od Simon97 »

Áno trosku precnieva slabý mm viac mi už nešlo dobiť už som bol na doraz

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#411 Nový příspěvek od Simon97 »

Našiel som na Harvi.sk gufera 78x110x13 a 79x110x13 prevedenie NBR skúsim objednať možno to vydržia SI prevedenie som bohužiaľ nenašiel v tých rozmeroch

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 od východu

#412 Nový příspěvek od rosch8 »

uber aj tlak oleja. Ked su trochu volnejsie loziska, tak pri normalnom beznom tlaku sa tam dostava prilis vela oleja a nestiha odtekat dierami do bloku. A tlaci potom na gufero a pretlaca olej spod gufera. Ak mas 4 bary, uber na 3.

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#413 Nový příspěvek od Simon97 »

Nazdar robo tlakto my myslím ze je v poriadku mam 3,5 plný kotol 1.5 volnobeh a klukovka je po vybruse nové šálky síce v renove robene ale dúfam ze na druhý krát sa im to podarilo dobre spraviť ale keď d už bude druhý tretí vybrus tak to môže byť kľudne guferom len to je na houby že nevyrábajú Si len NBR Si by bolo vhodnejšie teplotne na klukovku ale asi to risknem aj stým NBR matica na klukovke mi už pôjde povoliť keďže minulého týždňa som to mal rozobrate bol to boj :prace:

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 od východu

#414 Nový příspěvek od anton30 »

ja mam motor tiez certvo po GO a cakam kedy mi to tiez zacne tiect. popravde, este som ten motor ani poriadne nezohrial, takze zatial to je OK.
ked som ten motor po vyvrtani hlavnych lozisk montoval, tak som si vsimol po nasadeni gufera, ze klukovna tlaci na brit na jednej strane trosku viac. Dovod je ten, ze obrabac, ktory mi vrtal blok si pravdepodobne nechytil stred podla osadenia na gufero, ale asi podla ložiska. co je z tohoto dovodu podla mna nespravne. neviem.

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#415 Nový příspěvek od Simon97 »

No neviem objednal som tie gufera a niekedy ich musím skusit dopasovať a zistil som aj že na dvoch miestach mi tečie chladič stale niečo jaaaaaaaaaj

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 od východu

#416 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja nemám silikónové guferá, ale čierne a niekoľko rokov po GO držia normálne. Toho by som sa nebál, hlavne aby bol správny rozmer. V krajnom prípade firma AFINIS v Bratislave vie vyrobiť gufero namieru.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#417 Nový příspěvek od Simon97 »

Jaro25 píše:Ja nemám silikónové guferá, ale čierne a niekoľko rokov po GO držia normálne. Toho by som sa nebál, hlavne aby bol správny rozmer. V krajnom prípade firma AFINIS v Bratislave vie vyrobiť gufero namieru.
Neviem musím zmerať aké je to gufero a firmu afinis poznám robili mi filcove tesnenia na nápravu aj hydrauliku ale čo je horšie dnes štartujem a voda vo výfuku mňa asi už porazí z tej 25ky

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 od východu

#418 Nový příspěvek od Jančo66 »

Máš veru smolu. Poznám to. Všetko vyzerá byť už fajn a potom sa pokazí zas niečo iné. Ale tak to je život so Z25. Nespravíme nič. Keby sme chceli, mohli sme si vybrať ľahšiu cestu, ale to by už nebola taká zábava. Michal
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#419 Nový příspěvek od Simon97 »

No ved jasne len je to dosť sklamanie je tu už asi 5ta hlava nechápem kde je už problém všetko nastavene všetko maže všetko chladí predvstrek 30+- 1° no nechápem fakt už stým môže byť podobný priam až ten istý problém má aj Míra tu z fora

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#420 Nový příspěvek od Simon97 »

Nazdar 25kary tak minuly tyzden mi prišla kuzelova stiepacka na kolko sa mi nakopilo v praci a nestihal som ju spravit doma tak som mu objednal z bazosa myslim si ze to bola celkom dobra kupa hrot kaleny 160mm priemer este som ju neskusal lebo niesom doma pridem na druhy tyzden doma ma caka 20q buku tak bude mat zatazkavaciu skúšku dufam ze to dá inak nemam nič nove chcel som prist aj do vradiska na kus reči no žiaľ robota to zariadila inak uz po druhy rok dufam ze na dalsi to uz výjde traktor chodi ale ma stale tu istu chorobu hlava prasknuta mam doma uz len poslednu celu hlavu tak ju chcem zhodiť dat nove cerpadlo vsetko este raz nastavit a zasa zložiť dufam ze to uz pôjde tak nech sa dari hoši pridavam par fotiek stiepacky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“