Zetor 25 od východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#271 Nový příspěvek od Simon97 »

Pri najhoršom z hodím dole hlavu a hneď sa všetko ukáže

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zetor 25 od východu

#272 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja len skusím taku poznamku...... Nestálo by zato, dat vyrobit par kusov tesnenia pod hlavu s poriadneho materialu? Nekonečné dotahovanie hlavy sa mi moc osobne nepáči. Už sme nad tím s kamaradom rozmyšlali, lebo v dohladnej dobe budeme obaja skladat motori. Myslim keby sa použil kvalitny klingerit a bolo by tesnenie olemovane tím červenim silikonovím pružkom, tak by bol klud. Možno by nestalo 5euro ale 15, ale pokial by to pomohlo tak radšej priplatit ako neustale laborovat prečo prenika olej atd.... Ked budem tak daleko že už budem na moj motor nahadzovat hlavu (zatial je ešte skovaný v kúte) tak skusim nad tim porozmyšlat....... :)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 od východu

#273 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ono takové těsnění ale existuje.Dával jsem těsnění od Kalina.cz.Je olemované silikonem , zevnitř vyztužené, nic jsem neupravoval, těsnění mělo 1.8 mm mají 3 tloušťky.Očistil jsem to , mrdl sem to tam a po dvou hodinách běhu jsem to dotáhl ... Jezdim už 3 rok ...v pohodě 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zetor 25 od východu

#274 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja som dal do predchadzajuceho motora tesnenie z e-shopu a bolo natom klingerite popisane RS a už na pohlad ten klingerit namna nepôsobil moc dobre. Či prelina cez neho olej neviem, lebo traktor je už predany, ale do svojho buduceho nad tim pošpekulujem. Už som videl na jednom motore vytrhnuty stift vdaka neustalemu dotahovaniu.... Na autach sa už dnes dodatočne hlava nedotahuje a drži to :-/

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#275 Nový příspěvek od Simon97 »

To ty nebol zlý nápad z tým tesnením a dávať ho na silikón nieje dobre lebo keď sa ujde troska viac silikónu a pritiahne hlavu môže ho vytlačiť do vodného alebo olejové ho kanáliku a je to v haji

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 od východu

#276 Nový příspěvek od rosch8 »

Tesnenia sú, postup je preverený niekoľkokrát. Moment 150-155Nm.
Pri dotahovaní hlavy môže matica a svornik v bloku sedieť na menšom úseku závitu. Doťahovaci moment to vydrží. Keď však začne motor pracovať tak sa k tomu pripočíta sila od spaľovacieho priestoru a môže dôjsť k mikroposuvom na zavitoch a tým sa spoj uvoľní. V najhoršom prípade sa uvoľnia 3svorniky a celá polka hlavy ostane visieť na jedinom svorniku. A začne sa vyťahovať z bloku od preťaženia a hlavu bude zároveň ohýbať od zaťaženia.
Kto chce, môže experimentovat so svojim traktorom, koľko chce.
A ešte poznamka: hlavu doťahovať postupne zvyšujúcim momentom, nie že jednu maticu na plný moment, potom ďalšiu atď. Začal by som momentom 50Nm a dotiahol ním všetky matice. Potom prestaviť kľúč na 70Nm a znova všetky matice atď až na plný moment.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 od východu

#277 Nový příspěvek od Jaro25 »

A ešte je tu jeden nie nepodstatný detail. Nikto nevie, čo majú staré svorníky hláv za sebou. Stačí raz ich poriadne pretiahnuť lešenárskou trubkou cez medzu klzu a už nikdy nebudú mať pôvodnú pevnosť. Stále sa budú, aj keď nebadateľne naťahovať a tým uvoľňovať. Ja by som každému odporúčal pri oprave motora dať nové svorníky a už ťahať len momentovým kľúčom. Potom nie je problém ani po opakovanom dotiahnutí hlavy.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#278 Nový příspěvek od Simon97 »

No svorniky neboli menené ani neviem kedy na posledy na starom bloku som mal nové musím ich asi prehodiť do toho bloku a bafnut nové tesnenie

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#279 Nový příspěvek od Simon97 »

Obrázek
Dnes som bol striekat strniska tak dávam jednu foto viac som nestihol 8)

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#280 Nový příspěvek od Simon97 »

Nazdar ve spolek dnes mi konečne prišlo nové výfukové potrubie objednal som aj výfuk ale ten príde až na jar je to na objednávku tak som sa prišiel trosku jak sa hovorí pochváliť pridám aj foto

Obrázek

Obrázek

A dal som na výmenu aj vyrovnávač tlaku vzduchu dnes mi prišiel dúfajme ze bude odfukovat ako má ale na vzduch mi chýba ešte jedna trúbka od brzdiča na kohút

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takže tak teraz cez sviatky chcem rozobrať este poslednú vec a to prevodovku pomeniť ložiska vymedziť vôle kúpil som aj Kčkove nohavice lebo ja som mal od rezané a zúžené asi si to niekto predomnou chcel prerobiť na sadar ale tak po svojom takže tak

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 od východu

#281 Nový příspěvek od anton30 »

noo to potrubie vyzera fakt luxusne. aku to ma povrchovu urpavu a kto to robi?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 od východu

#282 Nový příspěvek od Jaro25 »

To bude smaltované, je to fakt veľmi pekné.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#283 Nový příspěvek od Simon97 »

Áno to potrubie je smaltované výfuk bude tak isto kukil som ho z Čiech od pána kučery

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#284 Nový příspěvek od Simon97 »

No nazdar borci dnes som kúpil hlavu na môjho zetorika keďže jeho hlava je fuč vyšla ma na 30 eur je prasknuta a cely vodný priestor je od oleja takže musel mať vodu v oleji zajtra ju posielam do AGM motor dúfam ze ju opravia zopár foto

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 od východu

#285 Nový příspěvek od abushrek »

Fuu ha pěkná koupě gratulace. Držím palce ať to vyjde. :) V AGM mi šili taky hlavu a zatím jsem naprosto spokojen tak uvidíme jak se to ukáže časem. :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“