Zetor 25 od východu

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 od východu

#421 Nový příspěvek od mihi »

Pekná mašinka...
Tiež ju používam..
Nemá problém cez kardan zastaviť motor u 25-ky..tak odporúčam vyššie otáčky .Tešíme sa na videjko...
Pozor na Bozp na ten kužel..

Ahoj :)
Mihi

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#422 Nový příspěvek od Simon97 »

Nazdar borci neviete náhodou kde brusia blok zasa mi praskla hlava a posledná možnosť je ze mam krivy blok a keď ho z ruším tak potom musím aj stiahnuť z piestu keď tak uvažujem takže neviete niekto odporučiť nejakú firmu aj zo skúsenosťou? Vďaka

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 od východu

#423 Nový příspěvek od Jančo66 »

Šimon, to je teda iná smola. Myslíš si, že to bude krivym blokom? Ak by si brúsili blok, daj len hrubšie tesnenie pod hlavu. Normálne má 1.3 MM to hrubšie má 1.6 MM.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#424 Nový příspěvek od Simon97 »

Jančo ja už nenachádzam slov na ten motor no nedarí sa a nedarí pána :( a kde predávajú hrubšie tesnenie? Ja viem len o jednom to co predávajú všade no ale tým pádom mi vložky sadnú nižšie keď ho zbrusim a bude mi piest malinko pre trčať cez vložku v hornej uvrati neviem teraz ako volal som do Prešova že tam nebrusia ani nepočul žeby na 25 brusili blok a nevie si predstaviť kto ma takú veľkú mašinu nato ze najväčší blok ktorý robili bol na crystal a ten je od 25koveho nižší tak neviem kde ho dat pána ale škoda vyhodiť blok lebo je po komplet go všetko nové je na ňom aj klukovka po vybruse ročna

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 od východu

#425 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ja som to tesnenie kupoval tu https://eshop.agroad.cz/eshop-tesneni-h ... a-2mm.html ale myslím že ho má aj kalina.cz. Čo sa týka toho bloku, neviem či niekde na SVK by ti to urobili. Možno chlapi v Oravskej Polhore by to spravili. Skús tam zavolať. Neviem a tá hlava čo ti praskla, to bola tá sita čo ti robil Robo? Alebo nejaká neptasknuta? A ty máš tiež termostat, tak nerozumiem.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#426 Nový příspěvek od Simon97 »

Pozriem zavolám a ta hlava nie ne prasknuta ani nesita takú som kúpil od roba zachovalú a teraz mam poslednú ešte svoju ale tu sa už bojím dávať na traktor

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 od východu

#427 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já jsem nechal polomotor dělat ve Stránecké Zhoři - Renova. Lízli mi i blok a neviděli v tom problém. Vložky byly usazené tak, že jsem naměřil 0,2 nad blokem a měli to tam i fixem popsané po kompletaci. Když jsem nastavoval předvstřik, tak v horní úvrati byl píst "utopen" pod okrajem vložky necelý milimetr, pokud si dobře pamatuju, možná 1,1 už si to fakt nepamatuju. Připočítával jsem to k tomu, co zde kdysi udával Jaro 25 (10,2 mm pod HÚ) pro 30 °. Netuším o kolik se ten blok obrousil, zřejmě pak upravili i uložení pro vložky (horní), aby dostali ten přesah... Detaily nevím, dělali najednou sérii sedmi motorů Z25 a nepamatovali si co u kterého a kolik...

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#428 Nový příspěvek od Simon97 »

No renova ja snou nemám dobrú skúsenosť vlastne ten motor je z tamade a nerobili nič ved už som to spomínal takže renova vylúčená aspoň ze tebe to urobili možno sa poučili po skúsenosti so mnou najlepšie by to bolo niekde na SK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 od východu

#429 Nový příspěvek od Jančo66 »

Šimon, čo keby si zohnal nejaký iný dobrý blok a prechádzal komplet všetko do neho (aj s klukou a ložiskami). Ja som to tak urobil a traktor funguje super.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 od východu

#430 Nový příspěvek od Jaro25 »

Prehádžeš to do iného bloku a aj tak nemáš záruku, že bude mať rovnejší povrch. Ja by som v prvom rade tú rovinnosť - nerovinnosť meral a potom hľadal riešenie. Treba tam priložiť niečo naozaj rovné a pozrieť zboku, či je ten blok naozaj krivý. Nevylučujem, ale nazdá sa mi, že by bol taký krivý, aby z toho praskala hlava. S tými hlavami je to celkovo ťažké, konštrukčne nie sú moc vydarené a je možné, že tá tvoja mala už prasklinu "na krajíčku" a teraz len praskla úplne.
Mne keď robili blok motora v Bánovciach, tak aj zrovnali blok a upravili zapustenie pre vložky, aby mali správny presah. Ale celkovo s nimi dobrú skúsenosť nemám. No každopádne ak sa blok zbrúsi, treba buď upraviť "límec" na vložke, alebo zapustenie v bloku.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#431 Nový příspěvek od Simon97 »

Jaro je krivý položil som naň dlhe posuvne meradlo a svietil sa ako keby bol stred prepadnúty neviem vieš keby to bola jedna hlava ale mne už praskli asi 6 keď tak počítam a pochybujem ze som mal také šťastie ze za každým som mal vadnu hlavu to je dosť nepravdepodobné ale kto vie ostáva už len blok alebo neviem už fakt lebo aj vložky niesu zapustené rovnako na jednej strane je dobre a na druhy strane je rozdiel preto mi aj podfukoval takže asi blok lebo všetko je tam menené tam nemá byť čo co by pomáhalo praskaniu hlavy už si stým neviem rady

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 od východu

#432 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nuž hej, a ak sú rôzne vysoko vložky tak to naozaj nie je dobré, možno je to väčší problém ako ten prehnutý blok, lebo na vložky hlava dosadá tuhšie ako na samotný blok.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 od východu

#433 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Simon - a co ti v Renově udělali na motoru špatně?

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#434 Nový příspěvek od Simon97 »

Mira robili mi komplet go vložky staré klukovka sa zadrela po hodine prevádzky hlava nové sedla lisovali každé iné a ani neboli zarovnaniele piesty staré na spodku vložky bola prasklína

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25 od východu

#435 Nový příspěvek od Simon97 »

Nazdar chlapi skladám regulátor a nie som si teraz sto percentne istý ako ma byt založená vidlička niekto to teraz možno robil tak si bude pamätať tak dik za radu a prajem vám všetky pekne sviatky a šťastný nový rok nech vám vyjde každý krok a mašiny nech počúvajú a robia radosť ;-)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“