K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#331 Nový příspěvek od mihi »

Nejaké videjko pre potešenie:



Ahojte :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#332 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Pěkné špalíkování 8) . Časem jsem zjistil, že dobrá příprava na hromádky, silnou stranou na jednu stranu, tak to potom jede. Zajedu si pak ještě trochu blíž, slabší dávám po dvou a to to do kárky potom přibývá. A když dávají do násypky dva, tak je to super fofr. Kamarád, který pořád mi pořád vypočítává, za kolik koupil metr dřeva, jak levně jej nechal dovézt atd. mi říkal, jestli se mi to vlastní zpracování dřeva a zejména větví vyplatí. Říkám, nevyplatí, ale přece nebudu ležet doma. To tě musí bavit. A nás to baví, to je vidět, tak ať se daří.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#333 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj Peťo pěkný materiál, to se to chroustá ! Nejlepší věc, jak člověk mohl přežít koronu bylo něco dělat. 8)
Teď už jsme asi všichni zas v práci a tak na to moře času můžeme leda vzpomínat. :smich: :friends:

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#334 Nový příspěvek od mihi »

Išli sme špalíkovať...
Mal som ale nejaký čudný pocit....Stáva sa to aj Vám???
Ostalo nám tam asi 50 vreciek došpalíkovať a máme tento rok hotovo...

Obrázek

Obrázek

Špalíkovali sme dosť v kopci, keď som išiel dole prešiel som si pešo či tam niečo netrčí zo zeme , aby sme nedostali defekt....

Obrázek

A za chvíľu mi synátor hovorí....:oci, to Ľ.Z koleso je nejaké mäkké...kukám a fakt.Ale keď už som tam bol zaparkovaný tak reku došpalíkujeme tam dole hromady a potom výjdem hore na cestu.....
No ale ono to nebolo také jednoduché..traktor som nemohol ovládať , nedalo sa na tom prázdnom kolese vôbec manévrovať.....
No nejako som to hore vyšiel, uzávierka bežala na 100 %....ale bol som hore....

Vošla do mňa zlosť.... :vztek: :pohlavek:
Ale potom som nad tým začal rozmýšĺať a reku musím to nejako vyriešiť...
Išiel som do doliny aj s najstarším k mame a po ceste som volal kamošovi či mi do lesa vyvezie koleso....Jasné ale budem v robote ešte asi 1 hod..nevadí zatiaľ ho odmontujem z druhého traktora:

Obrázek

Ešteže mám také zdroje ND... :smich:

Obrázek

Tak sme do traktora naložili všetky kľúče, hever atď..

Obrázek

Obrázek

No nakoniec sme do večera nejako prišli dole a boli sme :pohar: , aspoň máme na čo spomínať....
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#335 Nový příspěvek od Jaro25 »

No niekedy sa darí.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#336 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Před dvěma měsíci jsem takto pomáhal sousedovi. Měl fungl nové pneumatiky a najel na kořen od bezu a prorazil ji. Má doma náhradní ráfky se starými pneu, tak jsem připojil káru s kolem, měl naloženej hever. Říkám, strejdo, máte dobrej klíč, abychom to povolili? Vezmu svůj (mám takový křížová s více rozměry. Ne, já mám dobrej - docela velká páka, ale zarazil mě rozměr 23 mm... Vždyť jsem to s ním utahoval. No dobrá, má Deutz, tak asi tam mají 23 mm matky. V lese samosebou zjistím, že klíč tam nepasuje, že tam je 24 mm. Mám v traktoru 24/27 klíč v nářadí, ale povolil jsem s ním pouze 5 matek, šestá byla moc utažená a nedal jsem jí. Tak jsem odpojil káru, dojel domů 2 km pro svůj klíč... V pneuservisu se mu to podařilo opravit, tak to dobře dopadlo.
Máš tam také velkou díru? Plášť nevypadá nejmladší, ale vzorek má pěkný...

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#337 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No to sú zážitky na celý život pravda. Zvladol si to velice dobře Mihi. V takejto situaci a s dětmi neni jednoduche sa rychlo rozmyslet co a jak udelat. Zas máš co dělat... Jste dobří 8) ;-)
Libor :-)

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#338 Nový příspěvek od dvk »

Jste borci. 8) 8)
Někdo by řekl intuice, no u Mihiho to bude asi.tím, že tam má nahoře doložku nejvyšších výhod. Jináč si to nedovedu vysvětlit, když kluci rolujou schody a jiné příhody a vždy to dobře dopadne. :smich:
:friends:

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#339 Nový příspěvek od mihi »

No ako píšete, sú to niekedy príbehy... :D :smich: :vysmech: , s deťmi je to ťažšie ale vidno na nich že ich to baví...(ale nie vždy... :D :smich: )
Utrhlo mi na tom kolese dušu, našťastie mi kedysi daroval jeden kamoš 2 nové duše , tak som tým pádom deťom zrušil koleso na kúpanie..
Najskôr som volal kamošovi či mi to v pneuservise spraví, no také priemery nerobí tak sme sa na to vrhli sami doma, nebolo to také zlé, mal som z toho dlhé roky,,nočnú moru" ale išlo to, malm som dobrú partiu...

Obrázek

Obrázek

Ahojte, makajte a relaxujte na svojich krásnych strojoch Z 25. :pohar:
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#340 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Kurňa Peťo....si borec 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#341 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ja som ešte ako decko s ocom prezuval Kcko disk 36. Bola to fuška riadna ale dalo sa to. Teraz chodím do oneuservisu a za 10€ mi to prezuju (po známosti). :D
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#342 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Peťo ste dobří :friends: tak sis nočnú moru preměnil na pekny příběh... Ja to mam za posledni roky nacvičené taky... Dobrá práca Mihi :) :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#343 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď som prezúval zadné kolesá, tak demontovať tie staré plášte, čo boli tvrdé ako betón bola naozaj fuška. Ale nahodiť nové nebol žiadny problém.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#344 Nový příspěvek od dvk »

8) 8)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

#345 Nový příspěvek od mihi »

S tým kolesom som mal obrovskú výhodu a to že som musel na defekte výjsť nasilu z tej jamy, tak sa mi pätka na plášti odlepila... 8) , tak to išlo ľahšie..
No ja by som to aj možno doviezol do pneuservisu, ale vtedy sme ešte nemali prív.vozík..ale aj tak dobre, aspoň sme si to urobili doma.. :prace:

Po dlhých rokoch som sa z dvora rozlúčil s originálnym blokom čo bol na ,,modrákovi,, bol prasknutý blok tak som menil motor...blok sme odviezli do šrotu... 8)


Obrázek


A podarilo sa mi zohnať ďalšie závažie na ,,K,,, no keď niekedy kukám inzeráty tak tie ceny sú neskutočné... :vztek: :shock:

Obrázek


Ahojte :friends:
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“