K-čko od Mihiovcov :---), + špalíkovač Biboš v. č 457

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#181 Nový příspěvek od mihi »

Konečne som niečo zohnal aj na K-čko :wink:

Obrázek

Obrázek
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#182 Nový příspěvek od rosch8 »

tie sponovaky ti zavidim.
Zhanam na Acko aj spodne ramena, zatial marne...

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#183 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Na našom K-čku sú tiež spodné ramená a šponováky z majora...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#184 Nový příspěvek od mihi »

Dnes som sa asi hodinku babral s tými šponovákmi, čistil, prerezával, no jeden je fest seknutý, budem ho musieť asi nahriať...

Obrázek

Každý šponovák je ale iný... :-/

Obrázek
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#185 Nový příspěvek od rosch8 »

ten s dlhsou skrutkou a namastenym zavitom na spodnom obrazku by mal byt original.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#186 Nový příspěvek od mihi »

Podarilo sa mi zohnať nejaké diely na naše K.Disky vypadajú veľmi pekne, skoro ako nové, aj základovka bola v cene.
Kamarát mi ich zatiaľ previezol ku sebe..
No tento rok by som chcel komplet urobiť kolesá na K, takže disky, duše , závažia a nakoniec ak budú € aj nové pneumatiky...No nie je to lacná záležitosť....


Obrázek

No a podarilo sa mi vďaka druhému kámošovi kúpiť jedno závažie na K, no nejako nám ceny na bazoši idú hore, momentálne je to zo závažiami asi tak že pod 50€ za kus je celkom normálna cena, volal som aj do CZ a cena za pár 4500 Kč a podobné..
Takže ak by niekto vedel o jednom závaží na K, dajte prosím vedieť alebo by som vymenil za A závažie.

Ďakujem.


Obrázek
Mihi

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#187 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Jáj tož zase ste sa s K čkem pohki.Disky sů fakt jako nové, úplně čučim.Tak zákla je ...už enom ty gumy no .Taky přemýšlám do budůcna po nových pneu 13.6-24....Tož ať sa daří...
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#188 Nový příspěvek od mihi »

Skúsil som oživiť naše K skoro po 1,5 roku... NO nepodarilo sa, v jednom valci zahrdzavela vložka, nedá sa pretočiť motorom...

Obrázek

Skúšal som to naštartovať ale ani ťuk, tak som zhodil dekle na nalievanie oleja a skúsal som pohnúť cez ojnice a kuknúť kde je problém...
No nakoniec som musel dať dole aj hlavu:

Obrázek

Dobrá správa :wink: je že hlava je OK, vypadá ako po GO, ešte ju ale pekne kuknem...

Obrázek


Ahojte :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#189 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj Peťo :) tož myslim budeš moset přistavit přístřešek 8) a co ta vložka jak na tom je? Bude sa dať zachrániť? Hlava vypadá velice dobře ,to je fajn.Ten stahovák na vložky mám doma,kdyžtak Ti ho dovezu :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#190 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ještě,že sas na Kčko pozrel .... :) Zas bude určitě jezdit 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#191 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak ta hlava fakt vypadá dobře. Když už je ale dole, tak bych si s ní trochu pohrál - mrknout na ventily, sedla, případně je přelíznout a zabrousit. Ale to chce čas a asi i peníze...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#192 Nový příspěvek od mihi »

Pustil som sa do hlavy a dobre som urobil...

NA 2 valci som našiel zalomenú vložku na žhavič, zdálo sa mi to nejaké divné, bola tam iná podložka čo tesní žhavič...

Obrázek

Jeden žhavič vypadal takto:

Obrázek

Rozmýšľal som čo s tým????
Mám to dať na frézu aby mi to majster odfrézoval po závit??? Hlava vypadá dobre, bola by jej škoda pri dnešných cenách....Napadá Vás niečo??

Rozhodol som sa dať náhradnú hlavu, ktorú mi zašíval tunajší majster Jaro 25, vymenil mi rovno aj tyčky okolo ventilov za medenné, aj mrazové poistky...Ďakujem Jardo.

Obrázek

Bol som kúpiť pastu na zabrusovanie ventilov, viď foto hore. Stála skoro 18€, predajca mi ju dal do ruky až po zaplatení :D :smich: :vysmech: , to som ešte nebol oholený, bál sa asi že toľko nemám pri sebe....No nieje to lacná záležitosť...ale chcem si čo najviac vecí robiť sám...

Obrázek

Obrázek

Potom prišli na rad vstrekovače, jeden bol úplne KO a na druhom bol rozpadnutý mechanizmus na nastavovanie, ako to mohlo chodiť???

Obrázek

Chlapi, musí vstrekovač pri dosiahnutí tlaku 125 Atm vrzať?? Jeden vrže, druhý nechce aj keď som dal nový ale pekne rozprašuje pri 125 Atm???

Na tento traktor už dám žhaviče Avia :

Obrázek

Nechal som vyrobiť jeden vymedzovací bazmeg na šponováky ramien hydrauliky:

Obrázek


No a potom som sa dal na hydrauliku, asi pred rokom...som spokojne nahodil skriňu hydrauliky a teraz keď som tam išiel dať piest tak....

Obrázek

No nešlo to...No čo nič sa nedalo robiť , musela ísť dole skriňa, potom som to na zemi poskladal a až potom nahodil na kardan... :vztek: :pohlavek:

Obrázek

Tak si tu žijeme, podarilo sa mi kúpiť 2 ks tohoto:

Obrázek

Naša dácia mala dvojité servo.... :D :smich: :vysmech:

Už ma to začalo baviť, trošku toho pribúda na traktore... :rally:
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#193 Nový příspěvek od rosch8 »

hlavu sa oplati urobit poriadne, vratane zhavicov a vstrekovcacov.
Nestretol som sa s tym, aby nevrzal, to je zvlastne.
Mozno by som dal z ineho traktora vstrek teraz...
Ta vlozka zhavica, co je urvata, to bude pekna zasivaren to vybrat von. Mozno vlozit dovnutra kus gulatinky a obvarit to dookola opatrne, aj ked stena tam nie je hruba. Skus oslobodit hranu co najviac, ze ci to nie je zavarene v tom zahlbeni, kde ma byt tesniaci okruzok.
Pripadne vyrobit trn so zavitom a zalepit ho dovnutra tej vlozky, pockat kym vytvrdne a porom ju skusit vytocit von.
Prinajhorsom odvrtat postupne, ale v komorke je zavit, ten zbytok sa odtial bude dolovat tazko...
To som zvedavy, ako to dostanes von, rob fotky potom pocas prace.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#194 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj :) úplně hledim jak postupuješ, děláš pěknů prácu 8) .Snad sa Ti podaří hlavu opravit,fakt by jí bylo škoda.K tej hydraulice- Tobě tam nešel dat válec , když byla nasazená skříň ? To je divné ale hlavně že sa podařilo.
Ohledně vstřikovačů,jesrli rozprašuje dobře,dal bych ho tam a třeba se rozvrže ale doporučil bych je nadtavit na 120 atm ...já jsem je nastavil na 125 a mělo to hodně tvrdý chod a horší studené starty.Když sem to dal na 120 tož to bylo lepší o moc.V knížce psali,že tyto vstřiky by měli rozprašovat aj při 90atm....
Tož tak.moc Pěkná práca, těšim sa až bude blafkať .Ať sa daří Peťo :) 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: K-čko od Mihiovcov :---)

#195 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj Peťo, pekne sa s tým hráš 8)
Tá hlava s tým zalomeným puzdrom zaujíma aj mňa, dúfam, že sa ti to nejak podarí vydolovať. Škoda by jej bolo :(
Vstrekovač by som moc neriešil, keď nevrže, neva. Ale musí pekne rozprašovať, aj pri pomalom "tlakovaní" nesmie odkvapkávať, ani štať. Pred montážou treba nové trysky vyumývať v čistej nafte od konzervačného oleja, to si dúfam urobil :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“