Z25A HE

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#886 Nový příspěvek od rosch8 »

tak som sa konecne dockal.
Kupil som komplet ramena aj so sponovakmi. Tie pojdu na Acko a zbytok na Kacko, lebo tam mam doma robene ramena, ktore sa mi nepacia.
Nebolo to najlacnejsie, ale uz som rezignoval a kupil som cely komplet od priekupnikaL Jelinka z Chrudimi. Tiez skripal zubmi, ze neberiem komplet hydrauliku, ale nakoniec sme sa dohodli (za nekrestanske peniaze).
Tak uz snad Acko bude konecne kompletne. Ostane posledny detail: lava stupacka.... To uz bude malina...

Tu je ten poklad na Striebornom Jazere:

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Z25A HE

#887 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Super 8) . Aj keď "kolovrátok" sa mi zdá trošku krivý, ale možno sa to len na fotke tak javí :zapomel: . A dobré dolné ramená by sa aj nám hodili na Káčko, tam máme majorácke...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Z25A HE

#888 Nový příspěvek od Bolevak »

Kolovrátek a jedno rameno by se mi taky hodilo. Mám každé rameno jiné, a kolovrátek tuším z třicítky

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#889 Nový příspěvek od rosch8 »

ja som dlho zhanal kade tade a nakoniec som zobral od priekupnika.
Nikto iny nemal.
Ale pytaju nekrestanske peniaze... 

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Z25A HE

#890 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Kráásné :friends: to je opravdu poklad.Jak jsou ty ramena dlouhé ? Byly 2 typy 78 a 88 cm myslím.Dalo to prácu ale sehnals .... Dobra práca :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#891 Nový příspěvek od rosch8 »

88 cm. Mam obidvoje ramena dlhsie. Nevadi, aspon nemusim upravovat kardan a treti bod a budem moct tahat naradie za oboma traktormi. Celkom mi to vyhovuje.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Z25A HE

#892 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Právě že to je paráda 8) taky je chcu .Ty majoracké mají 80 a vychodí to tak tak ...těch 8 cm chybí u hranatych blatníků...
Libor :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#893 Nový příspěvek od rosch8 »

tak som sa pred dnesnou akciou v zeleznicnom depe (ako sprievodna akcia bola vystava veteranov) konecne dokopal dat do poriadku spodne ramena a sponovaky.
Mne osobne sa to pozdava, uz len vymenit skrutky s maticami za sustruzene capy na zvislych ramenach.
Vdaka anton30 som mal k dispozicii dlhe capu s okom na konci z Kacka, tak som z nich urobil verziu pre Acko. U TomasaB som to takto videl a on ma urcite origina Ackove sponovaky:
Trochu sustruzenia a predne capy s okom boli na svete:

Obrázek


Tu je zostava sponovakov pre jednu stranu:

Obrázek

Tu su komplet ramena uz na traktore:

Obrázek

Obrázek

Obrázek




.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Z25A HE

#894 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nuž podľa mňa bolo škoda tie dlhé čapy skracovať. Ja som mal pôvodne zhruba takéto riešenie a pokrivilo mi to uchytenie. Tak som to prerobil na systém s tými dlhými a je to oveľa lepšie. Samozrejme ten čap sa musí otáčať, inak to pri zdvíhaní hydrauliky naťahuje šponováky.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#895 Nový příspěvek od rosch8 »

Problem je iba v tom, ze riesenie s dlhymi skrutkami bolo iba na K-acku.
Boli tam 2 capy v prirube nohavice a na nich trojuholnikovy plech. Ten mal v tretej spodnej diere zasunuty prave ten dlhy cap, pricom isiel aj cez oko gule spodneho ramena. Toto riesenie je silnejsie a zaroven je cele nizsie, asi aj kvoli kompenzacii vysokych diskov K-cka.
U Acka to bolo tak, ako to mam urobene teraz. Spodne rameno bolo priamo na jednom cape nohavice. A sponovak bol na tom plechu co je medzi zvislymi U-ckami.

Tu je samostatny cap nohavice u Acka:
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
https://zuza805.rajce.idnes.cz/Zetor_25 ... 040200.jpg
https://urbos63.rajce.idnes.cz/zetor_25/#foto138.jpg


A tu je riesenie pre K-cko s tym 3 otvorovym plechom na nohavici a dlhym capom::
https://siii.rajce.idnes.cz/Zetor_25/#P1000833.JPG

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Z25A HE

#896 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja to viem, prerábal som to uchytenie na nohavicu. Len mi prišlo že keď si už mal tie dlhé čapy. Ale urobil si ako si uznal.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#897 Nový příspěvek od rosch8 »

Jaro, ten traktor už pracovať nebude. Viem, že toto uchytenie je slabšie. Ale chcel som to mať, ako to bolo na A-cku.
Pre to Kacko už mám plechy aj tie dlhé skrutky nachystané. Len musím zohnať ďalšie čapy do nohavíc, lebo mám iba po jednom. Niekde som videl vykres, asi u mihiho. Možno dám vyrobiť z velkej imbusovej skrutky...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Z25A HE

#898 Nový příspěvek od Rad 5 »

rosch8 píše:Dnes som konecne doriesil problem s pasmi rucnej brzdy, ktore sa dotykaju pri jazde bubnov.
Riesenie bolo nakoniec celkom jednoduche, doplnil som cervik do drazkovanych telies ručnej brzdy. Tymto cervikom odtlacam tu dlhu skrutku, ktora potom nenecha visiet pas iba volne (a tym padom dosadne na bubon), ale ho podopiera zospodu a drzi ho v urcitej polohe, ktora sa da nastavit tym cervikom tak, aby hore aj dolu bola priblizne rovnaka vola medzi poasom a bubnom.
Neviem, ci je to jasne, prikladam este obrazky:
tu vidno cervik (aj s klucom) uz v polohe, kedy odtlaca skrutku:
Obrázek

tu vidno, ze medzera medzi bubnom a apasom je zhruba rovnaka po celom obvode:
Obrázek

pas sa nedotyka v hornej casti bubna:
Obrázek

tu je video, najprv sa brzda zatiahne. potom sa uvolni a v 8. sekunde videa vidno ako cervik odtlaci tu dlhu skrutku pricom ta podvihne cely pas do volnej polohy. Pas je potom uplne volny a nikde sa nedotyka bubna.
https://youtu.be/zc29kLlaieU
Všiml jsem si, že máš oproti nám (většině) odlišné ty kusy a ty šponováky na pás ruční brzdy. Tvůj způsob, který zabrání sednutí pásu ruční brzdy na buben nám nejde jednoduše realizovat...

Způsob, který má většina nás... (foto vypůjčené od fillipo)
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A HE

#899 Nový příspěvek od rosch8 »

zistil som to aj ja, ze mam akesi inaksie napinanie. Ale su to odliatky, takze to bude tovarensky vyrobok.
Takze moj navod sa nehodi, to mi je jasne...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Z25A HE

#900 Nový příspěvek od Rad 5 »

Byl jsem hodně překvapen, že se toto řešení dělalo origo a taktéž jsem byl překvapen v anomálii toho odlitku.
Skvěle jsi to vymyslel. Taktéž přemýšlím jak to udělat, aby se ten pás nedotýkal...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“