Zetor 25K - Jano

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25K - Jano

#256 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jano super 8)
Tiež som zástancom renovácie brzdových čelustí týmto spôsobom. Kľudne sa rozpíš, ako dlho to trvalo, či si to poslal alebo zaniesol? Staré obloženie si osekal? Tiež mám doma ešte dáke zodraté pakne...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#257 Nový příspěvek od JanoSK »

Kupil som stare zodrate spinave od rozoberaca za 15 EUR 4 ks. Nic som s nimi nerobil, poslal som normalne postou do Frenocar s.r.o. - Novoť ( www.frenocar.sk ), do krabice som dal svoju spatnu adresu a ze chcem 7 mm.
Do tyzdna boli na dobierku nazad, ocistene, nastriekane farbou, nalepene nove pasy.
Cena 4 EUR/ks bez DPH + postovne = 25.44 EUR spolu, k tomu za 15 EUR darca organov, takze za 40 EUR na mieru 4 nove pakne.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#258 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak to je fajn služba.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#259 Nový příspěvek od JanoSK »

Aktualizacia v garazi, pribudlo pracovne naradie, nech traktor nie je iba hracka...

Obrázek

Obrázek

Y noze mulcovac neznameho asi talianskeho povodu, zaber cca.120 cm. Bol na nejakom malotraktore, ked som ho zavesil do zavesu, tak horne rameno sa opieralo o skrinu hydrauliky, preto ta nadstavba. Zatial prsi, takze som nebol vyskusat na trave - tocit sa toci, skusil som ho iba zaveseny.

V podstate sa blizim k zaveru toho, co som schopny amatersky spravit - elektrika funguje, brzdy brzdia...

Este doplnim klakson od Roscha, mam uz aj kupeny vystrazny trojuholnik a majak - pojdem skusit vybavit "F" znacky.
Principialne by to malo prejst, technicky Z25K splna vsetky podnienky na pridelenie znaciek - na rozdiel od Z 25A, ktory prekracuje max 25 km/h ako je limit v zakone.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25K - Jano

#260 Nový příspěvek od mihi »

Tešíme sa na skúšku.. 8)
Mihi

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#261 Nový příspěvek od JanoSK »

Vyzera, ze to celkom funguje, video nemam, fotky spravim..
Celkovo je to celkom ako hra na organe, dat dokopy rozjazd / kardan / hydrauliku... co uz, kardan za spojkou ma svoje uskalia.
Chcem sa ale opytat na prevodovku - viem, ze je normalne hlucna, len co je to normalne...
Kym idem 1-2-3 je to relativne ok, ale pri 4-5-6 na ceste som nemal zo zvukovej kulisy dobry pocit.
Trochu trapenie kovu o kov - zvuk pravidelny interval.
Olejom by to nemalo byt, je tam novy husty a po mierku.
Fakt je ten, ze v prevodovke boli vylamane zuby ( vid foto ) a kardan bol pri lavom nahone kolesa odrety..
Da sa nejako amatersky zistit, co moze byt problem a ci to nejako riesit?

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#262 Nový příspěvek od Jaro25 »

A teraz máš tie olámané klesá vymenené? ak áno, tak by som začal meraním hádzavosti kolies / hriadeľov a vôle v hruške. Keď to odrelo ten kardanový hriadeľ, tak asi koleso hádzalo, že by sa ohol hriadeľ toho veľkého kolesa moc nepredpokladám, ale mohlo byť to koleso povolené a tým hádzalo. Preto treba skontrolovať aj uloženie toho kolesa na hriadeľ. Tak zober indikátor s magnetickým stojančekom a pomeraj čo sa dá.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#263 Nový příspěvek od JanoSK »

Diely sú ponechané tak ako boli, zborka / rozborka prevodovky je nad moje technické schopnosti resp.odvahu..
Takže len to bolo vyčistené ( včítane zvyškov rôznych kovových častí ) a daný nový olej.

Obrázek

Obrázek

Keď som mal traktor na špalíkoch podložených pod prevodovkou a teda nápravy boli vo vzduchu, nezdalo sa mi, že by sa dotýkal hriadeľ kardanu prevodového kolesa ľavej nápravy. Skúšal som vtedy pohnúť túto skrutku - bez úspechu. To by malo byť ono, ak to je problém ?

Obrázek

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25K - Jano

#264 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tam co máš šipku, ke šroubu toho velkého kola, tak tam by to mělo být zajištěné drátkem. Už si to nepamatuju, ale na jednom z těch šroubů je levý závit. Nevím nyní jestli nalevo nebo napravo. Jak jsi tam našel ten šroub, nechybí náhodou u talířového kola? Je jich tam asi 6 nebo 8 po obvodu a měly by být také zajištěny drátem - všechny je provléci jakoby kolem dokola. Já když jsem shodil kryt, tak to bylo tak, že šrouby na talířovém kole byly nezajištěné, povolené, dva už chyběly a dva byly před vypadnutím. Jeden jsem našel vcelku, druhý byl zdeformovaný - protože přišel mezi ozubená kola diferenciálu a to velké. Odnesl to jeden zub na velkém kole, na malém jsou pak vidět stopy...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#265 Nový příspěvek od Jaro25 »

Áno, ako píše Míra, tie skrutky musia byť utiahnuté a zaistené drôtom, lebo sa to dokáže samo povoliť. Na pravej strane je pravý a na ľavej ľavý závit. No a ak tam máš pastorok takto okúsaný, tak sa nečuduj divným zvukom.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25K - Jano

#266 Nový příspěvek od anton30 »

Mne to tiez hučí a mal som tiez prevodovku robenu. Ja som však dával tie pastorceky druhé. Povodne boli vylámane. Prisudzujem to z časti aj tomu. Mne to však hučí cyklicky, teda zvuk nie je pravidelný. Buď je nieco ohnuté...opomenul som to premeranie, co je skoda, to je dôležité. Alebo to u mna môže byt aj vajcova guma. Pridi sa povoziť a mozes porovnať 8)

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#267 Nový příspěvek od JanoSK »

No skusil som spravit nejake video, kde by mohlo byt pocut zvuky od prevodovky.
NEviem ci to je rozoznat, take cyklicke mletie...

https://youtu.be/2DGidV7yeVQ

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#268 Nový příspěvek od JanoSK »

Ak by niekto z kolegov mal zaujem, mozem za symbolicky peniaz ponuknut karden na pohon naradia.
Je to GoPart PTO40T, max.vykon 26kW / 540 ot, takze s rezervou na Z25...
Skratil som ho trochu viac ako je treba.. ked sa mulcovac dostal trochu nizsie za traktor do priehlbiny, kardan sa rozpojil a tych poslednych cca.5 cm profilovej rury je ohnutych, takze sa neda zasunut do seba. Da sa pouzit po skrateni asi o 5 cm, bezpecne bude pracovat s naradim, kde je od zamku po zamok cca.70 cm. Novy stoji 60-70 EUR, ak by niekto chcel za 20 EUR je jeho. Pripadne samozrejme je mozne vymenit profilove rury, pracoval asi 15 miniut....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25K - Jano

#269 Nový příspěvek od mihi »

Janko, mal som o kardan záujem u mňa sa nestratí..



Ďakujem :friends:
Mihi

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#270 Nový příspěvek od JanoSK »

mihi píše:Janko, mal som o kardan záujem u mňa sa nestratí..



Ďakujem :friends:

OK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“