Zámkor 25a

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Zámkor 25a

#1 Nový příspěvek od pajas6 »

zadravim, nepridelaval jste nekdo hydrauliku za traktor na kterym nebyla? z manualu jsem to pochopil tak ze musim rozpulit traktor a vyndat hridel nahonu.. nejde to nejak jednoduseji? momentalne tam mam takovou tu krytku z ktery kouka hridel.. myslel jsem jestli to nejde nejak sundat abych nemusel rozebirat prevodovku. treba jestli nejde nejakym stahovakem stahnout krytku, a nasadit hydrauliku?

rourek
Příspěvky: 229
Registrován: stř úno 02, 2011 12:26 pm
Bydliště: Jižní čechy

Re: pridelani hydrauliky za 25a

#2 Nový příspěvek od rourek »

Převodovku rozebírat netřeba! Stačí stahovákem, nebo dvouma pajcrama proti sobě stahnout domek řemenice z vývodového hřídle a na stejné ložisko, které na tebe vykoukne následně nasadit hydrauliku. Na hřídel navléct ozubené kolo pro náhon čerpadla a případně řemenice, rozpěrnou trubku, vymezovací kroužky atd..
Hydraulika drží na převodovce na 3 šteftech a 2 šroubech, tak si zkontroluj, jestli jsou v převodovce vyvrtané díry se závity.

Ještě může být problém, že ne všechny nohavice se dělaly s nálitky na čepy, které drží spodní ramena..
Těžká práce stroji patří, proč se dřít, když dělá za tři..

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: pridelani hydrauliky za 25a

#3 Nový příspěvek od mihi »

Mám tu v archíve nejaké foto, dúfam že sa majiteľ nenahnevá:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Samozrejme musíš mať v hydraulike aj kolečko čo poháňa čerpalo hydrauliky.....

Obrázek

Pajas 6 , bol by som rád (určite aj ostatní) keby si si založil vlastné vlákno o svojej 25-ke a tam by si riešil takéto otázky, aby tu na fóre nebol bordel a 1000 000 príspevkov a potom by to tu bola Sodoma - Gomora.. :vysmech: .
(poprípade Ti s tým pomôžem...)


Maj sa.. :friends:
Mihi

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: pridelani hydrauliky za 25a

#4 Nový příspěvek od pajas6 »

panove, dekuji moc za rady a super fotky. se zetorem zacinam, takze nemam zadny zkusenosti.
ok zalozim si vlasti vlakno. az se mi podari to pridelat poslu fotky.

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#5 Nový příspěvek od pajas6 »

tak konecne posilam fotky, jeste dotaz pridelaval jsem zaves, myslite ze to ty elka co drzej blatniky utahnou? viz foto. budu tahat balikovac nebo sberac.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jsete posilam fotku vycisteny a natreny hydrauliky se zavarenym drzakem vika.
Obrázek
Obrázek

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#6 Nový příspěvek od pajas6 »

tak budnik od hridele nahonu je dole.. neslo to zrovna zlehka- kliny a sekery pomohly. jeste mi tam zustali 2 zavitovice. tak sem je poradne promazl, snad to povoli. nemate nekdo nahodou nakres, nebo rozmery tesneni pod skrin hydrauliky? rad bych to tam dal takovy jaky to ma byt.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zámkor 25a

#7 Nový příspěvek od mihi »

Tesnenie na hydrauliku:
Zober papier, natri hydrauliku jemne olejom a papier pritlač k hydraulike, potom vystrihni a vyraz diery a máš to..

http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... tor-25-A-K

http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... tor-25-A-K

http://postimg.cc/image/dm6wqfgpb/

Maj sa. :friends:
Mihi

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#8 Nový příspěvek od pajas6 »

ahoj, diky, to jsem taky nasel, asi to dam podle ty posledni fotky od oka.. myslel jsem jestli nemas presny rozmery, ale ono to je asi jedno. koupil jsem tesnici papir ve skodovce, tak to udelam z nej.

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#9 Nový příspěvek od pajas6 »

jeste mam dotaz k olejovejm filtrum, nevim jestli mi neco nevypadlo, rekl bych ze neco chybi, nahore jak je to veprostred posazeny na ten vyvod.. nema tam bejt nejaky tesneni, ja to tam mam ted tak ze je to kov na kov. a pak mi neni jasna dira ve filtru dole, ta by snad mela bejt spravne necim ucpana, aby olej tekl opravdu zkrz filtr?? nedaval jsem tam original sitka, ale podle nejakyho navodu tady filtr man. ale myslim ze tam mam neco spatne.

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#10 Nový příspěvek od pajas6 »

Tak jsem dal konecne hydrauliku na traktor, musel jsem dost zaimprovizovat s savlema. No a kdyz sem se chystal pripojit sekacku tak mi zacal tect olej z olejovyho cerpadla :( takze pretesnim, a asi stahnu tlak. foto pred slozenim a po.. nejak se mi podelal fotak, tak omluvte kvalitu.
vycisteno pred smontovanim
Obrázek
a hotovo
Obrázek
jen asi budu muset sehnat origo savle, tyhle nejdou stelovat. chlapik mi prodal obe levy, coz sem tenkrat netusil. navic chybi na rameni drzak, tak je to zatim takhle humpolacky vyreseny.

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#11 Nový příspěvek od pajas6 »

mam dalsi problem, pripojil jsem listovou sekacku, a prevazuje se mi smerem za listou. ma jit konec listy po zemi? pak mi jeste prijde ze mam dost nizko listovou prevodovku, ze kdyz najedu na hrbol budu ji taky vlacet po zemi.
nemam mtam neco spatne?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
tady je jeste jak jsem vyresil nouzove uchyceni savli, nemam tam zavit a chbeli mi ty cepy na pripevneni.. je to z vodovodni trubky, kdyby se chtel nekdo nechat inspirovat.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zámkor 25a

#12 Nový příspěvek od Peter768 »

Prečítaj si príručku k tejto kose ZTN-152 alebo 180
Je tu link na fore...niekde som to tu daval....najdes tam vsetky odpovede na tvoje otazky.

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#13 Nový příspěvek od pajas6 »

ahoj, tak mam dalsi problemy a prosim o rady, kdo by vedel:

1. zacla mi tect vodni pumpa, asi budou v haji i loziska protoze to rachta. Nevite nekdo jaky loziska a jaky gufera koupit? koukal jsem ze prodavaji opravnou sadu, ale myslim ze to sezenu za min nez polovicni cenu, kdyz budu vedet jaky loziska a gufera koupit... samozrejme az rozeberu, tak se mi treba jeste podari je zmenit, ale kdyby ste to nekdo vedel bylo by to super.

2. tece mi voda okolo ulozeni zhavicich svicek.. nemuze byt neco v bloku motoru v pr..li? nebo staci jen zaplacat cervenym silikonem a nechat bejt? neni mi moc jasny proc by voda mela jit v blizkosti zhavicek, ale treba jo.

3. nejak mi podezrele moc tlaci olej, na volnobeh je to kolem 6ti atm. zkousel jsem hejbat sroubem pro regulaci tlaku na cerpadle, ale bez vysledku. je mozny ze bych mel spatne nandany olej. filtry? daval jsem tam papirovy misto tech sejtek, podle nejakyho navodu z netu, ale nejsem si uplne jistej jestli je to spravne, prijde mi z ten spodni otvor na filru by mel bejt necim ucpanej, aby olej sel pres ten papir a ne skrz filtr. nevite cim by mohl bejt ten vysokej tlak? nemate nekdo detailnejc nafoceny jak poskladat papirovou vlozku filtru?

4. dost rychle jde do varu, rekl bych ze chladic.. ale treba to muz bejt i neco jinyho??

5. koupil sem si dalsi 25 tentokrat k :wink: ale tece z toho vsude olej, navic je dost rozebranej, takze asi probehne total generalka.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zámkor 25a

#14 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj.Ložiska do pumpy i gufera jsou napsané v katalogu ND i někde tady skus pohledat :) .Někde ty ložisa jsou 2 , v novějších typech už 3.Já tam měl 3 ložiska a 3 gufera.Gufera jsou ve starších typech taky jen 2.Opravná sada je podle mne zbytečná , jestli-že nepotřebuješ novou hřídelku.Ložiska tam jsou 6203 gufera nevím .Doporučuju napřed rozebrat a potom kupovat :) .
Libor :-)

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#15 Nový příspěvek od pajas6 »

Tak loziska tam byli 3, gufera taky. Podle nakresu co jsem tu na foru nasel maji byt 2 loziska za sebou a treti az za tou ocelovou vlozkou, ja mel 3 loziska hned za sebou a ocelovo vlozku za nima smerem k motoru. Je mozny ze to tak nekdo zbastlil. Nevite nekdo jak to tam mabejt spravne?

Kdyby nekdo potreboval, ja tam mel 3x 6203 a gufera 3x 17-35-10

Jeste jsem cetl ze tam ma byt ucpavka a ze pasuje z z50, ale zadnou ucpavku ani nic jinyho krome gufer a lozisek sem tam nemel. Ma tam bejt ucpavka?
A jeste dotaz jestli nemaji bejt v drazkach na hrideli vrtulky mezi loziskama segrovky? Mel jsem loziska uplne rozpadly, tak nevim jak to tam bylo poskaldany.
Diky za rady

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“