Zámkor 25a

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#46 Nový příspěvek od pajas6 »

zkusim to tedy nejakou jehlou, ale vypada to ze je to uplne ucpane. jinak mam ty filtry spravne? ten v tom drzaku s malou dirkou papirovy, a ten druhy sitky??

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zámkor 25a

#47 Nový příspěvek od Jaro25 »

Áno, máš to správne. Prvý filter je plnoprietokový cez ktorý ide olej priamo na mazacie miesta. Ten je sitkový, aby olej spoľahlivo pretekal. Druhý je obtok, teda je zapojený paralelne s hlavným systémom a v podstate cez neho ide prebytok oleja, ktorý neprejde do mazacích miest. Ten teda môže byť jemnejší a ťažšie priechodný. Originál v ňom mali byť hustejšie sitká ako v tom plnoprietokovom.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#48 Nový příspěvek od pajas6 »

Tak po delsi dobe resim opet tu vodni pumpu. predtim jsem sehnal jinou a zacla tect tou dirkou dole. Koupil jsem tedy sadu na opravu. Ale podle pridaneho planku to nevychazi. Maji tam ze se tam prvni natlaci gufero 17x40x10 ze strany vetraku, ale to se mi tam pak nevejde ani to prvni lozisko(kvuli dire na mazani. Vymysle jsem to tedy tak jak je to na fotce.
1 otazka, bude to tak fungovat?
2. otazka da se zacpat ta dirka zespoda v pumpe?
3. otazka nemam tam spravne vicko od chladice, protoze je utrzen ten zavit nahore v chladici, vadi necemu ze tam pravdepodobne neni takovy tlak jako kdyby tam orig. vicko bylo?

diky za odpovedi

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zámkor 25a

#49 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som s tou opravnou sadou bojoval a chcelo to výraznú úpravu telesa vodnej pumpy. Zrejme existuje viac variánt telesa. Keď som robil ďalšiu, už som len menil upchávku, tuším bola z Liaza. Zrejme to bude dobre, ako to máš na fotke, ak to pôjde zmontovať. Pôvodná pumpa pá demontovateľný hriadeľ od obežného kolesa, táto sada to má zlisované.
Upchávať tú dierku nie je dobrý nápad, ona slúži na to, že keď začne upchávka trochu prepúšťať, tak voda odteká a nevymýva okamžite tuk z ložiska a ešte chvíľu to vydrží. 25-ka nemá tlakový chladiaci systém. Aj keby tam bol originál, je to odvzdušnené cez prepadovú rúrku.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#50 Nový příspěvek od pajas6 »

Diky za vycerpavajici odpoved, zkusim to te poskladat podle sebe jak to mam na fotce. tu dirku zatim necham, ted by to melo asppon rok dva vydrzet.. pak to zaspuntuju a budu chodit kontrolovat.. mam tam fridex a nechci ho mit po poli. myslel jsem ze majeste jinou funkci nez na odtok vody.

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#51 Nový příspěvek od pajas6 »

Tak jsem to poskladal, nikde nic netece. Tedy jen z trubky mezi chladicem, konce jsou vyrezly, ale podarilo se mi utesnit. Neda se necim nahradit? Za original chteji 650,-
Postup jak jsem to poskladal:
ze strany od motoru jsem dal gufero 17x35x10, a ucpavku, ze strany od chladice lozisko 6203, se sundanou krytkou pak distanci tycku, a dalsi lozisko 6203 taky se sundanou spodni krytkou, segrovku, pak jsem to protlacil tukem a nakonec do vicka gufero 17x35x10. Zatim to funguje.
Puvodne jsem chtel dat dve loziska, s puvodni distancni trubkou, ale jelikoz nova hridel je uprostred ubrana, tak by to nedavalo smysl.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zámkor 25a

#52 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak myslíš tú spodnú poohýbanú trubku, tak tá sa vyrobiť pomerne ľahko. viewtopic.php?f=30&t=39706
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Zámkor 25a

#53 Nový příspěvek od pajas6 »

jj, tu myslim, diky, zkusim ji vyrobit.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“