Palův Zetor 25 K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#286 Nový příspěvek od Peter768 »

Prepáč, tomuto nerozumiem... čo vlastne potrebuješ? Strhol si závit na gulovom čape? Tie sa dajú kúpiť.
ibanez5 píše:Strhnul jsem závit na čepu řízení zespod na vymezovací matce.Pravá strana na spojovací tyči....

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Palův Zetor 25 K

#287 Nový příspěvek od rosch8 »

Ak mysliz tu suciastku s jemnym,zavitom ktorou sa dotlaca gula a ma gulovu plochu z hornej strany,, tak ta by,sla vyrobit na sustruhu...

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#288 Nový příspěvek od ibanez5 »

Tu matku s jemným zavitem,ale mám obavu,že je v prdeli zavit i v té spojovací tyči ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Palův Zetor 25 K

#289 Nový příspěvek od rosch8 »

Jemny 3uholnikovy pilnik ihlovy spicaty a preskrabat zavit. Snazit sa vyhrnut material a obnovit tak zavit. Nie odoberat ho.
Do protikusu narobit drazky 1mm kotucom a urobit kvazi zavitnik a precistit zavit.
Pripadne vyrobit diel s trochu vacsim priemerom zavitu a doladit to.

Ina moznost je prerobit to na riadne gulove capy z auta.
Alebo kupit inu spojovaciu tyc.

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#290 Nový příspěvek od ibanez5 »

A je tu prosím Tě někde link na to předělání,dělal už to někdo ? Zatím to jezdí a jak na potvoru jdu dneska orat,nakroucenou tu matku tam mám zešikma přes zavit,doufám,že to udrží ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#291 Nový příspěvek od ibanez5 »

Zdravím traktoristi :)
Tak traktor jezdí, všechno v pohodě v rámci možnosti :smich:
Předělávám ted sedadlo na odpružené, jako bylo v trambusech jestli to pamatujete. Takže kastlik na byterku šel pryč a ještě jsem se dostal k slzičkovému plechu,tak bude i rozšiření podlahy. Fota dodám později,až bude vše hotové....,ale ted k věci.Ve šrotě sem našel hrobkovací radlice-3 kusy. Jsou nastavovací( šířka), takže vzniknul nápad udělat hrobkovač. Šířku traktoru mám 130. Takže kolik se dávájí od sebe radlice? Mám totiž možnost dokoupit čtvrtou radlici, ale myslím že by to bylo moc na husto. Máte někdo njákou radu kolik se dávájí od sebe radlice?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Grandák
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 12, 2013 6:30 pm
Bydliště: Habry

Re: Palův Zetor 25 K

#292 Nový příspěvek od Grandák »

Jestli máš na mysli šířku na sázení brambor , tak po staru 62,5cm a novější míra je 75cm.
Já teda mám jak ovorávačku tak babosed na starou míru ta moje Z15 dotoho padne jako ulitá.

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#293 Nový příspěvek od ibanez5 »

Takže jestli to dobře chápu, tak rozteč traktoru je 130 cm, tak první špice hrobkovače bude 0,druhá 65 a třetí 130...? Takže mi stčí 3 radlice. To je super 8) nemusím dokupovat ;-)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#294 Nový příspěvek od ibanez5 »

Trošku oživím své vlákno a to s dotazem, jestli někdo nepoužíváte za Z 25 K rotavátor. Vím že už se tady něco o tom psalo, ale ... Je Kulták opravdu tak rychlý, že to nebude fungovat? Přemýšlím totiž že bud bych koupil rotavátor, nebo vyměnit Z 25 za nějakého japonce :( Ono Z 25 je pro mé učely i tak velká. Máte někdo zkušenosti, nebo je tady někdo kdo takto stroje měnil? Moc se mi do toho nechce, když mám traktor porobený, navíc kvůli nedostatku prostoru bych musel minimálně dodělat aspon servo... a pole mám krátké a mista je málo. Když se rozjedu s kultivátorem a bránami, tak hned zastavuju :-/ Jediné co mě moc nebere, je že japonec jede jenom do 15 km a dvakrát do roka jezdím 5 km pro hnůj. I váha je menší což zase s hnojem po cestě nebude nejlepší. Spz stejně nemám, tak to neřeším ...
Nekamenujte mě Z 25 vždy bude srdcovka 8)
Máte někdo zkušenosti? Každá rada dobrá ;-)
Měnil bych asi za iseki tx 155, nebo Kubotu. Prostě traktor kolem 16 koní a určitě 4x4
Samozdřejmě finance jsou omezené ...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#295 Nový příspěvek od ibanez5 »

Nepoužívá nikdo rotavátor za Z25? :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Palův Zetor 25 K

#296 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj. Rosch ho má ale je to rychlé, buď dat dozadu menší kola nebo menší traktor. Pětadvácu si nech pro radost nebo do vlečky a na toto doporučuju pořiď teho Japonca. Sused má myslím 25koní Iseki a to je panečku strojek.... 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Palův Zetor 25 K

#297 Nový příspěvek od rosch8 »

ja mam 110 cm zaber bulharsky co bol za pasak urceny povodne. Naucil som sa s nim uz robit, tak nie je to najhorsie. Ked je dobre poorane, hlboko a hrudy sa rozpadavaju, tak to ide paradne.

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#298 Nový příspěvek od ibanez5 »

Problém jsou finance... Rád bych si Káčko nechal,ale nebylo by na japončíka ... :( Díval jsem se na ty ceny a 16 konové traktory začínají na 60000... což je mazec...
Roshi ty to taháš za Káčkem, nebo za Ačkem? Protože tam jsou myslím rozdíly na jedničce? Ačko je pomalejší? A právě jsem myslel,že bych koupil japonský rotavátor, ale vůbec netuším jak by to jelo... :(
Chápu to tak, že vlastně když je traktor rychlý, tak asi taháš tu hlínu sebou, že. A nepřemýšlel jsi ,že bys udělal převod před rotavátor, aby se točil rychleji?
Ještě kdybych dal dozadu kola ze supra? Nepočítal to někdo?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Palův Zetor 25 K

#299 Nový příspěvek od rosch8 »

tahal som to aj za A aj za K... tam uz vlky rozdiel nebol. Ked je prilis tvrda zem a velke hrudy, tak je problem, ze rotavator sa nezabori do zeme ale skace po hrudach.
Ale to by mal asi kazdy rotavator problem. Ja som nakoniec na stitku nasiel pracovnu rychlost 5 km/h... co Z25 na jednotke je tak akurat. Takze som toho roku skusil ho dat hlbsie, a pustil som ho. isiel paradne, musim povedat, ztakze to nie je az take zle. Ale musi byt poorane dobre a musi byt makka zem. Ani sucha tvrda ani mokra blato. Vtedy to ide paradne. Toho roku tak bolo a urobil som asi 15 zahrad po susedoch a vsetko islo ako po masle. Takze ostavam pri Z25, lebo uz som vazne uvazoval nad pracovnou Z3011. A to by ma stvalo...

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#300 Nový příspěvek od ibanez5 »

S tou 3011 by to byla taky alternativa. Je menší , lehčí a jestli má redukce :-/ a hlavně bych nemusel řešit nářadí nanovo. U Japonce bych musel řešit vsechno nanovo...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“