Palův Zetor 25 K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Palův Zetor 25 K

#271 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Nevím, zda měnili postupně odlitek převodovky, já mám výrobní číslo kolem 18000, takže dost staré. Já měl stejný problém jako ty, ale kolo na pravé straně jsem ven nedostal. Bohužel mi nešel rozebrat ani diferenciál - byly uvolněné šrouby co drží talířové kolo, protože někdo nepovažoval za důležité je zajistit drátem, jeden byl už vypadlý a ten se dostal mezi zuby na velkém kole a kole na hřídeli diferenciálu, kde vylomil zub na velkém kole a uštípl kus zubu na malém kole. Na hřídeli co je skrz diferenciál mám zřejmě vyběhanou nějakou drážku nebo nějaký otřep, protože to nejde vyrazit (a že to byly rány) a tudíž rozebrat diferenciál. Tak snad na tom budeš lépe.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#272 Nový příspěvek od Peter768 »

Pravé veľké koleso poloosi určite nevyberieš len jednoduchým vytiahnutím. Robil som to ked som ...tie kolesá čo máš odomňa som vyberal nedávno....treba dať dole brzdové štíty, vytiahnuť hriadel uzávierky čo ide cez diferenciál.
Pre Míru... z ktorej strany si búchal kladivom? Treba zľava!!!! Malo by to ísť vytiahnuť rukou, pekne ľako.
Potom sa musíš snažiť ťahť tie duté hriadele na ktorých sú bubny smerom von, aby si mal dosť miesta na posunutie tanierovéo kola so satelitmi. A vytiahneš ho len tak tak.
Tie duté hriadele na ktorých sú bubny sa nedajú vytianuť von!!!! Priemer ozubenneho kolesa je väčší ako priemer diery kde je ložisko, ktoré pritláča brzdový štít.
V prípade,že chceš meniť ľavé koleso poloosi, musíš poliť traktor, pretože musíš dať von kardan. Ten je zaistený maticou pred prevodovkou.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Palův Zetor 25 K

#273 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj...neviem, aké výrobné číslo má prevodovka na našom Á-čku, ale ani mne to veľké koleso na pravej strane nešlo vybrať, skúšal som to. A to mám dole poloosy :) . Asi sa musí najskôr vybrať diferák :-/
Míra Z 25:
Na hřídeli co je skrz diferenciál mám zřejmě vyběhanou nějakou drážku nebo nějaký otřep, protože to nejde vyrazit (a že to byly rány) a tudíž rozebrat diferenciál. Tak snad na tom budeš lépe.
Tiež som tú hriadeľ skúšal vyraziť (s citom a cez tvrdé drevo) a údery boli také tupé....potom som ju chytil do rukavíc a na druhú stranu šla vybrať rukou, bez použitia násilia :shock: myslím, že šla vytiahnuť na pravú stranu :zapomel: môžem skúsiť...
Ako vidím, Peťo ma predbehol :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#274 Nový příspěvek od Peter768 »

Hriadeľ uzávierky má na ľavej strane drážky a je zasunutá v ľavom dutom hriadeli. Má menší priemer!!! Hriadeľ sa točí rovnako s ľavým dutým hriadeľom a brzdovým bubnom.....no a pravý kniec hriadeľa sa točí navoľno.... cez pravý bubon sa zapína uzávierka diferenciálu. :) A preto sa vyťahuje pravou stranou.

Jožko, ty by si ten hriadeľ so segerkou ľahko vybral, keby si najskôr vybral ľavy bubon a tie matice....pisal som to v tvojom vlákne.
Naposledy upravil(a) Peter768 dne pon srp 28, 2017 9:15 pm, celkem upraveno 1 x.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#275 Nový příspěvek od ibanez5 »

Aha, ale Peter, jestli vytáhnu jenom hřídel uzávěrky, tak mi ta dutá hřídel zůstane u difu a to kolo stejně nevytáhnu, tímpádem musím stejně rozebrat i dif. A ještě pokud nebudu měnit levé kolo na poloose, protže to jediné mám dobré, půjde vyměnit obě duté hřídele? protože když jsem se díval je tam tak málo místa, že si to moc nedovedu představit.... :(
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#276 Nový příspěvek od Peter768 »

Pravá dutá hriadeľ zostane v obale, ale bude volná...troška ju pootočíš a pravé kolo poloosi vyberieš. Dobré by bolo keby ste boli dvaja...treba držať aj tanierove kolo a pravú dutú hriadeľ tiež len povytiahneš aby si s tým mohol hýbať.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#277 Nový příspěvek od ibanez5 »

A ještě prosím Tě ty duté hřídele se vytahuji jak? :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#278 Nový příspěvek od Peter768 »

Ty ich nemusíš vyberať celé von, len dáš dole brzdové štíty (predtým hriadel uzávierky)a vyklepneš ho smerom k bubnu...vytlačíš ložisko. Budeš ho môcť potom troška vyhnúť aby si vytiaol to veľké koleso z hriadele poloosi.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#279 Nový příspěvek od ibanez5 »

To jsem pochopil :friends: ,ale myslel jsem kdybych chtěl měnit dif i ty duté hřidele ....jestli pujdou vytahnout i když nebude rozpulený traktor,at ho potom zbytečně nepulim,protože to levé kolo na poloosu je dobré 8) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#280 Nový příspěvek od Peter768 »

Áno diferenciál aj dute hriadele sa dajú vybrať bez toho aby si musel rozpoliť traktor.
1. Dole brzdove stity.
2. Vyberieš hriadel uzavierky
3. Vytlačíš dute hriahele s ložiskami smerom k bubnom, vypadne ti ložisko a hriaddl bude volná a bude sa s ňou dať hýbať.
4. Vyberieš tanierove kolo s planetovymi kolieskami
5. Dute hriadele vsunieš do prevodovky a vrchom ich vyberieš.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#281 Nový příspěvek od ibanez5 »

Díky,to jsem potřeboval vědět.... Budu to sice dělat až na jaře,ale když jsem se včera na to dival,tak mi to vrtalo hlavou .... Jinak jsem ještě uvažoval,že použiju to svoje velké kolo difu ... Odbrousim to od svojeho difu a dám to na ten tvůj a timpadem to bude pasovat na hrušku :)
Díky za radu :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Palův Zetor 25 K

#282 Nový příspěvek od Peter768 »

Ano, to tanierové kolo daj tvoje , to je k hruške párované a zabehnuté.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Palův Zetor 25 K

#283 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já jsem to zkoušel také doprava, šlo to tak 5 cm normálně rukou a dál ani ťuk. Celý víkend jsem to zkoušel tenkrát rozebrat... Ať se daří.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#284 Nový příspěvek od ibanez5 »

Snad to půjde , uvidíme,3 dny jsem na to koukal ,na jaře se toho chytnu ... Už jsem aspon chytřejší , díky všem za rady :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Palův Zetor 25 K

#285 Nový příspěvek od ibanez5 »

Tak se mi včera zase dařilo :( Strhnul jsem závit na čepu řízení zespod na vymezovací matce.Pravá strana na spojovací tyči.... Nové už to asi nekoupím?, jedině překupník :(
popř neleží někomu doma ?navíc...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“