Zetor 25A Toma

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25A Toma

#31 Nový příspěvek od Bolevak »

Nezapoměl jsem, ale dal jsem to myslím na svoje vlákno...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 25A Toma

#32 Nový příspěvek od Hikol »

Zdravím, poslední dvě léta jsem řešil, že jsem při vyšší zátěži traktor uvařil x krát. Tomuto předcházelo i několikáté proplachování kde čím. Letos jsem chladič rozletoval a zjistil jsem, že až tak zanesený není. Po zjišťování cen oprav a výměn vložek jsem zkusil předělávku na tlakové chlazení s polským chladičem. Pro chladič jsem vyrobil tento rám, ve kterém je chladič uložen a zároveň se na něj upevní i maska. Z venku není absolutně nic poznat.

Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25A Toma

#33 Nový příspěvek od mihi »

Celkom pekné, aká bola cena chladiča??
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A Toma

#34 Nový příspěvek od rosch8 »

Ak mate taketo riesenia, tak treba robit aspon skice rukou s rozmermi. Ostatnym by to pomohlo.
Chladic je prudko nedostatkova a problemova suciastka.
A tak isto viac fotiek, hlavne s detailami. Napriklad, ako je vyrieseny termostat.

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 25A Toma

#35 Nový příspěvek od Hikol »

Chladič je z Bena za 3500,- a hnízdo s termostatem z 3011 k tomu jsem vzal hadice k 3011 a z nich jsem udělal komplet dopojení. Hrdlo ven je funkční a dolévá se jím kapalina. víčko na chladiči má přetlakový a podtlakový ventil. Mám to teď v kupě a fixem jsem si psal míry rovnou na plech, ale pokud bude opravdu zájem dodám nějakou skicu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatím to jede tak, že se traktor ohřeje na 80 a pak otevře termostat a v tomto počasí teplota spadne na 60° a takto to skáče, což s původním chladičem nikdy.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A Toma

#36 Nový příspěvek od rosch8 »

vyzera to dobre.
Skakat to moze aj kvoli termostatu. Tie mosadzne stoja za staru belu. Ja mam doma 3ks na vyhodenie, vsetko novo kupovane.
Az polske MERA TV4 na Ursus C360 mi funguju.

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 25A Toma

#37 Nový příspěvek od Hikol »

Já to beru pozitivně ten pád teploty. Každej termostat má hysterezi. Myslím, ale že ten chladič fakt slušně chladí. Až budou velký vedra v létě, tak se ukáže ten chladící výkon a to už myslím ten pád k 60°C neuvidím. Dost si slibuju od toho tlakového systému.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A Toma

#38 Nový příspěvek od Jaro25 »

Hystrerézia je samozrejmosť, ale pád teploty z 80 na 60 je dosť veľa. Ja by som sa s tým neuspokojil, lebo dobrý termostat to v tom systéme vie zabezpečiť chladenie bez takých skokov.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 25A Toma

#39 Nový příspěvek od Hikol »

S termostaty to mám stejné jako rosch8. Ten to je totožný, jako jsem tam měl s původním chladičem. Jen jsem jej zkontroloval s novým co jsem koupil s hnízdem a jeden jsem měl náhradní ve skříni. Dal jsem je všechny do vody a sledoval, který se otevře nejvíce a nejdříve. Z tohoto testu vyšel ten co jsem tam měl od loňského léta. Se starým chladičem toto nedělal a také starý chladič mi to neuchladil. Celé testování i s pádem na 60°C jsem dělal minulý týden, kdy bylo +5°C třeba v létě to bude jiné a z 80°C se to nehne, uvidím. Jo a zkoušel jsem to bez termostatu a ať jsem dělal co chtěl s tímhle chladičem plnej kotel a ani po 15 minutách se ručička teploměru nehnula.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A Toma

#40 Nový příspěvek od rosch8 »

ak je dobry termostat, tak je uplne jedno ci je vonku -10 alebo +25.
Termostat musi ostat zavrety az do 80°C a potom sa pomaly zacne primiesavat voda z chladica ku tej horucej z maleho okruhu.
Akonahle klesne o 2-3°C musi sa termostat znova zavriet.
Ak vsetko spravne funguje, je namyslitelny pad na 60°C . To iba potvrdzuje zlu funkciu termostatu, ktory sa sice otvori pri 80, ale nezavrie sa hned pri malom poklese, ale zavrie sa az pri 60°C . To je nemyslitelne.
Odporucam prejst na polsky MERA Tv4 ktory je pre URSUS C360.
Dostat ho v Polsku bezne.
Na druhy tyzden budem mat 5 ks dovezenych, tak dam vediet do obecnej diskusie. Niektori clenocia uz na ten termostat cakaju.

Ja mam v cervenom acku este ten cinsky a 2 roky mi ako tak fungoval, tak som to neriesil. A teraz je v kybli aj ten, nezohrejem viac ako na 60°C.
Takze pojde von a dam tam polsky MERA.
V Kacku ho mam a ide perfektne.

Obrázek

https://www.fadrex.pl/termostat-tv-4-ur ... -2132.html

https://sklep.lyskawaserwis.pl/pl/p/TER ... -MERA/1331

https://agri-truck.pl/instalacja-elektr ... skowy.html

http://sklep.agrogama.eu/ursus/367-term ... 13090.html


stranky vyrobcu:

http://www.termostat.pl/index.php?page=kontakt

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 25A Toma

#41 Nový příspěvek od Hikol »

Takže jsem dneska odpoledne přehodil termostat č.2 do hnízda a nastartoval po půl hodině 45°C. Vyndal jsem celé hnízdo a foukl do něj a vůbec nedržel. viz foto:
Obrázek

klobouk k chladiči prostě nesedí. Dal jsem termostat č.3 a teplota vylezla na 80°C a ten pokles byl hůř vidět ale byl tak na 75°C co už by snad bylo dobrý. rosch8 neprodal by jsi mi prosím taky jeden ten polský termostat. Tyto jsou od f. Nekvinda a prej jsou taky polský. Zajímavé je že když jsem koupil to hnízdo origo na 3011 a i termostat, tak jsem ten klobouček na malý okruh taky musel otočit aby zavíral. Víko hnízda vůbec nedrželo termostat. Byla tam větší díra jak největší průměr termostatu, takže jsem to musel vložkovat, aby to výko přimáčklo termostat do hnízda. Je opravdu těžký koupit něco kloudnýho.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A Toma

#42 Nový příspěvek od rosch8 »

ano su tiez polske, ale vyrobca je Čína, alebo noname.
MERA je seriozny polsky vyrobca.
A ten pre ursus c360 pasuje aj do C4011, co je Zetor UR1 v polskej licencnej vyrobe.
Mame ich viaceri a zatial nikto nehlasil, ze by nefungoval, ako ma.
Ozvi sa mi prosim, na druhy tyzden, koncom tyzdna, to by som ich uz mal mat 5ks dovezene.

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25A Toma

#43 Nový příspěvek od Bolevak »

Ahoj Rosch,

kam pro to jezdíš v Polsku? Kdyby to bylo poblíž hranic, tak bych ta zfoukl třeba když jedu Havířov.

Díky

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A Toma

#44 Nový příspěvek od rosch8 »

Mne to nosí šofér co chodí k nám po tovar.
Kupuje to bežné v obchode so súčiastkami na URSUS.

Hikol
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 13, 2014 2:11 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 25A Toma

#45 Nový příspěvek od Hikol »

Tak jsem o víkendu jezdil a ten termostat se tvářil ze začátku dobře. Včera ale teplota na volnoběh vylezla na 90°C pak najednou to zase spadlo těsně pod 80°C. Tři temostaty a není použitelnej žádnej.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“