2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

2 válce ze Salaše

#1 Nový příspěvek od Sniper »

S obrovskou radostí a nadšením všem najevo dávám, že jsem se stal šťastným jaitelem svého prvního životního traktoru, ikony všech ikon, Zetoru 25 K s SPZ a TP.

Zárověň se touto skutečností naplnilo moje rčení, že dospěji a myšlenky na rodinný život budu mít pouze tehdy, až si koupím traktor...

Takže nevím, co si vymyslím teď, já chi být navždy mladý a blbnout :D

Zetorek přes rok stál, mimo prasklý chladič je na něm zatím všechno funkční.

Prozatím přidávám tohle foto a časem budu toto téma pravidelně aktualizovat.

Tož, ať nám to klape... 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: 2 válce ze Salaše

#2 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj :) Vítám tě tady mezi námi uchylákami na pětadvacítky :D , máš pravdu , jsou to úžasné stroje , Tvá pětadváca vypadá celkem k světu , ještě obnovit lak a bude dokonalá :-) ale i ta patina je hezká :) , máš štěstí že má papíry , to je super , tak ať nám to klape , jak říkáš :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#3 Nový příspěvek od Sniper »

Díky 8) Tak zvuk pětadvacky je nezaměnitelný a já mám hodně rozmazlené uši. Podobně, jako jsem si zamiloval zvuk pětiválců Audi pro jejich nezaměnitelný charakter a to nejen zvukový, stejně vnímám pětadvacku. Jaká radost způsobí natočení klikou a přidání plynu. Jsme kolem toho s kolegou ( 56 ) poskakovali jak malé děti.
Bude to stroj hlavně pro radostnou práci a pro putování po horách a venkově ;-)

Chtěl jsem Áčko, tohle se nedalo odmítnout, tak tam časem přifařím nízkou přední nápravu. Budu jezdit dost i na svazích v Beskydech a nechci kozu :)

I když byla původní barva zelená, nechám tuto modrou s tím, že disky, závaží a některé prvky zkombinuji s šedou. Nechci mít z toho kolotočářskou verzi, ale jednolitou barvu taky ne.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: 2 válce ze Salaše

#4 Nový příspěvek od mihi »

Ďalší úchyl ako MY... :D :vysmech: :smich:
Celkom rýchlo si ju zohnal... 8) 8) 8)
Tak nech Ti slúži dlhé roky.Všimol som si aj ja tú p.nápravu, a nie je celý traktor K-čko???
Ľudia ľahko vymenia z.kolesá no s p.nápravou to nie je až také jednoduché..
Má aj hydrauliku???


Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#5 Nový příspěvek od Sniper »

mihi: Číslo na bloku motoru jsem prozatím nenašel, ale myslím si, že je to Káčko, už jen podle přední nápravy a zadního etážového závěsu na vlek, který se montoval jen na K.
Zadní kola to má z áčka, což je zřejmé a tak to mám v plánu nechat i já. Akortá bych rád přední nápravu áčkovou, ať je to nižší a ne takové koza. Káčko jsme nechtěl, ale když přišlo tohle, nedalo se nic dělat :-) Hydrauliku to má, jen mi chybí páka na zvedání a spouštění ramen.

Co mi není jasné, je výška blatníku od osy kola. Je to u K i A stejné?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

Vitaj medzi nami :) K tým blatníkom: Nie, K-čko má blatníky vyššie! Aké tam máš gumy? 24ky? Inak, ak tam dáš ešte menšie gumy ako tam sú, tak Ti pôjde traktor pomaly. Záleží na tom, na čo ho budeš využívať a v akom teréne - kopce, svahy alebo dlhé cesty.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#7 Nový příspěvek od Sniper »

Pokud má Káčko vyšší blatníky, tak musí mít tím pádem i vyšší kabinu, ne? Teď tam jsou 12,75-24 a na předku 6,50-16. Každopádně žiji v domění, že převodové poměry A i K jsou stejné s tím, že u K byl 6° zaplombován, aby to nejelo jak raketa :) Tady jde řadit všech 6° takže na originál áčkových kolech to musí frčet stejně rychle, jako áčko originál, ne? Rozdíl v otáčkách motoru neřeším.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#8 Nový příspěvek od Peter768 »

Nie, kabíny sú v rovnakej výške, pretože A-čko má medzi blatníkom a kabínou plechové U-čko aby bola kabíny vyššie. K-čko to U-čko nemá. Stiahni si príručku a návod, niekde sú tam aj prevody ale A-čko ide aj 30km/hod a K-čko cca 20-22 na gumách 12,4-36. Presne hodnoty nájdeš v tej literatúre, nebudem to sem dávať.

Uživatelský avatar
Karel_Sch
Příspěvky: 504
Registrován: úte bře 06, 2012 2:47 pm
Bydliště: Městečko Trnávka

Re: 2 válce ze Salaše

#9 Nový příspěvek od Karel_Sch »

vítej mezi námi... s tím zvukem máš pravdu to je prostě nezaměnitelné :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#10 Nový příspěvek od Sniper »

Peter768: Po těch letech je dneska ( tak jako u každého veterána ) složité najít, co bylo vlastně originál. Koukal jsme se na kabiny obou verzí a zdály se mi od blatníků stejně vysoké. Co se týče těch rychlostí, tak na originál pneu pro každý model je áčko na 6° o něco málo rychlejší jak Káčko na 5° proto mělo káčko 6° zaplombovaný. Každopádně budu muset koupit všechny pneu nové.
Na předek půjde vodící 5,50x16 a ten zadek ještě nevím. Rád bych 12,4-11x24 s dezénem "hokejky"

Ale všechno ukáže čas, napřed musím opravit, nebo sehnat chladič.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Radim900
Příspěvky: 578
Registrován: úte lis 24, 2009 5:47 pm
Bydliště: kraj

Re: 2 válce ze Salaše

#11 Nový příspěvek od Radim900 »

Dobrý den, pěkná 25tka 8) , ale bloklou šestku měl Zetor 25 N , který by jel podle literatury asi 33 km/h.
Káčko podle literatury na šestku asi 18 km/h a Áčko asi 28 km/h.
Káčko mělo oproti Áčku vevnitř jíný některý kola.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#12 Nový příspěvek od Sniper »

Radim900: Před koupí jsem si myslel, že už o těch traktorech něco vím a teď zjišťuji, že se v tom už solidně ztrácím.
Každopádně příručku mám, tak to bude teď moje bible.
Naštěstí u tohohle traktoru nikdy nepůjde o rychlost 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 válce ze Salaše

#13 Nový příspěvek od Juch »

Sniper píše:Radim900: Před koupí jsem si myslel, že už o těch traktorech něco vím a teď zjišťuji, že se v tom už solidně ztrácím.
Každopádně příručku mám, tak to bude teď moje bible.
Naštěstí u tohohle traktoru nikdy nepůjde o rychlost 8)
Přesně tak, jedu si v pohodě na pul plynu 6tky a stačí to. Udělám si krásný výlet, a to byste nevěřili, co lidí si mě s ním fotilo, nebo se ptaly.
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: 2 válce ze Salaše

#14 Nový příspěvek od zdeník »

Je to pěkný 8) . Ani se nedivím, že jsi ho vzal místo Áčka.
A nemáš nějaké foto z pravé strany a zezadu ?
No a modrá barva to je moje ;-).

Uživatelský avatar
bobby
Příspěvky: 262
Registrován: stř dub 25, 2012 11:13 am
Bydliště: Lhotka

Re: 2 válce ze Salaše

#15 Nový příspěvek od bobby »

pěkné K-čko, ať vám to klape 8)
Řidiči traktoru není dovoleno, aby při jízdě v koloně udržoval menší vzdálenost než 30m mezi jednotlivými traktory...
koukni na nějaká videa - zetor25lh

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“