2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1441 Nový příspěvek od Sniper »

ota: před orbou jsem to vzal lamelákem do svícava a orbou se to ještě vyleštilo 8)
Na zimu to natřu olejem.
Domluvím se s agronomem, že si to po žních zkusím, už jsem to tak jednou dělal, ale to bylo na rovině a vše šlo v poho.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1442 Nový příspěvek od pavel sk »

Ota: Na tento nas domaci vytvor predradlicky ani neviem dat a ani neviem ake by tam pasovali. Ono to neni kupensky seriovka pluh. Nam toto takto na nase oranie uplne staci. Neviem co ma na mysli tym zelenym ze je vonku? Zelene zbytky pluh lekne zaoral a aj rozhodeny hnoj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1443 Nový příspěvek od ota »

Jo teď koukám na ten obrázek v mobilu a jde mi to tady zvětšit. Myslel jsem, že máš na tom obrázku hotové zorané pole. Komplet celé. A Ty tam vlevo nemáš ještě zoráno. Na tom malém obrázku to není vidět. Přišlo mi to, že tu levou půlku Jsi jezdil nahoru a pravou dolů. Proto jsem tam vlevo viděl zelené nezaorané. A ty oráš na tom obrázku doprava a to zelené jak jsem viděl já na tom malém obrázku na počítači je vlastně ještě neorané.
Taky máme upravený profilový dvoják a předradličky máme. Není to problém je dát. Jde to. Taky jsme je neměli, ale sehnali se. Máme je i na taženým trojáku, klasickym trubkáči trojáku, teď jsme sehnali i k dvojáku za Z 25. Jo jsou to originál přimo k těm pluhům. Taky originálům.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1444 Nový příspěvek od pavel sk »

To co je zelene sa okolo oraniska kosí. To sa neorie :smich: Ano oral sprava dolava. Dole chodi po kosienke.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1445 Nový příspěvek od Sniper »

Tak jsem si všiml že jsem letos nedal fotky ze svatováclavské projížďky, tak pár postřehů, tentokrát bez komentáře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1446 Nový příspěvek od pavel sk »

8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#1447 Nový příspěvek od Peter768 »

Toto je ten pravý relax. Previezť sa s 25kou s kamarátmi, pokecať a užiť si pekný deň 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 2 válce ze Salaše

#1448 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Sniper
Pekná akcia 8) . Škoda, že tu v okolí nie je viac kamarátov s traktormi, bolo by to super, tiež by sa dalo niečo také podniknúť.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1449 Nový příspěvek od Sniper »

:stavka: já doufám, že příští rok bude Vradiste :-/
Ať můžeme sednout, popit :pivo: a pokecat :friends:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 2 válce ze Salaše

#1450 Nový příspěvek od Bolevak »

Letos bohužel nebylo, ale Peťovo ,,náhradní Vrádiště" bylo super :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1451 Nový příspěvek od Sniper »

Letos sena dělat nebudu. :-/
Začnu louku udržovat jiným způsobem 8)
Oslovil mne tento Džony díra GX 355, který není jen travní sekačkou ;-)
Motor V2 750 ccm Yanmar diesel vodou chlazený
Hydropojezd s uzávěrkou diferenciálu.
1 hydraulický okruh vpředu a vzadu.
Z výbavy nastavitelný volant, hydraulicky výklopný koš, jednoduše odnímatelný, aktivní sběr pomocí turbíny, záběr tří nožové kosy cca 125cm, přední hydraulický ovládaná radlice s mechanickým natáčením.
Servo řízení a další vychytávky :ano:
Docela jsem čuměl co vše na to amíci pověsí :prace:
Tak snad bude makat jak má a šetřit tak práci mým veteránům které chci méně zatěžovat a využívat už jen k radosti 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: 2 válce ze Salaše

#1452 Nový příspěvek od dvk »

Má tady soused něco podobného, méně namakané, ale principielně stejné. Seče s tím sad, kde má malé stromky. První rok angličák všude, ono s tím fakt za hodinu polítáš lán jak sviňa. Jenže mu mladé stromky začly usychat. Musel kolem nich začít nechávat pásy trávy na seno, aby ten porost držel vlhkost. Druhá věc jsou včely atd.

My jsme taky přikůpili ... bubnovku a hrabačku. :smich:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1453 Nový příspěvek od Sniper »

dvk: Ty jdeš krok za mnou :D
S tím sečením musíš opatrně, tak samo i s vyžínáním v lese.
Já mám malou louku a zahradu, seno mi dá týden zabrat a další týden přípravy krámů :-/
Sice je sušení pro mě relax, ale tohle bude taky 8)
No a v zimě si s tím vyhrnu když toho bude moc, tak vyfrézuji, no a občas si s tím zajedu na :pivo:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1454 Nový příspěvek od Sniper »

Tak jsem se dnes po letech pustil do výměny motorového oleje a nového způsobu plno průtokové filtrace od Rosche 8)
Vše je v pohodě a maká výborně, tlak na volnoběh 2,5atm, naplno jde skoro k 5ti, trochu mu pak uberu.
Ale měl jsem problém s velkým O kroužkem, protože ta drážka, ve které byl hrnec je u mě hluboká cca 6mm měřeno od toho vnitřního, nižšího rantlu.
Tak jsem tam vrátil původní těsnění a na něj O kroužek, tak jen doufám, že ta vnitřní část, kde je malý O kroužek dosedne a těsní, aby olej neprotékal mimo filtr.
Jinak to jede, nikde zatím nic neteče, za měsíc půjde olej s filtrem ven, protože mám už zakarbonovaný motor, tak uvidíme jak to bude vypadat.
Olej jsem dal M7Ads 3.
Jediná fotka z toho černého humusu :smich:
Uvažuji, co budu vozit v tom druhém hrnci, který je teď prázdný a suchý. Kdyby tam vlezl alespoň půllitr :D
Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1455 Nový příspěvek od ota »

To Snipere jednou jsme hrrr letěli v sobotu do lesa. Vše připravený nachystaný, lidi domluvený. Děda, já a oba synové. Starší si půjčil manipulátor a v 8 v lese. Syn doma natočil Z 40 a takový divný zvuk. Koukáme a zpod té baňky lítal olej. Venku tedy -15°C. Syn předtím měnil olej. A děda hned hudroval, že tam dal blbě to těsnění. Rozebrali jsme to a zkontrolovali a dali spátky. Nastartoval a olej znovu ven. Kurva potvor další nové těsnění. To předtím bylo taky nové. Dali jsme tam nové těsnění a smontovali. Nastartovali a olej šel ven. No co už kde je to původní staré těsnění? Štěstí že těsnění syn pohodil do vypouštěcí nádoby a bylo tam. Vytahli jsme ho, očistili a dali ho tam. A cajk. Ani kapka oleje. Myslím že tam je pořát a to už pár výmen bylo. Nevíme proč, všechno stejný, když se těsnění porovnají. Ale to staré původní těsní nejlíp.
Všude máme M 7Ads3. Ve všech strojkách. Jakože nepočítej s tím, že ten olej vyčistí motor. Tak to nefunguje. V té Z 40 je marastu kýbl. Kdysi jezdil na kravíně a jenom dolívali co bylo po ruce, takže vyjeťák co kde našli. Potom ulomili přední kolo a traktor asi 5 let stál v kopřivách. Pantatík ho potom odkoupil za cenu šrotu. Pár desítek tisícovek se do něj vrazilo aby to jezdilo. Motor ale zůstal tak, dvakrát proplach proplachovým olejem. Olej se teď mění pravidelně. Když jsem šel prvně dělat ventyly, musel jsem špachtlí a šroubovákem vůbec vydloubat kdeže jsou ty matky a štelovací červy ventylů. Po letech provozu s M 7Ads3 není poznat rozdíl. Ty ventyly, štelování je čisté jak jsem to očistil. Ale jinak marast všude. Samozřejmě vana šla tenkrát dolů a špachtlí vydloubat kilo marastu. Vyčistit sání čerpadla. Když se dávalo servo musela vana ven a dávala se jiná. Už to bylo čisté od toho čištění. Ale že by ten olej rozpustil usady, ani náhodou. To co odloubu, vyšůruju už je pěkné čisté. To se už nezasírá. Ale kam se nedostanu je hnůj furt.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“